Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Silnička nesedne každýmu, ale ten dojezdový rádius je nenahraditelný. Na mtb si užít přírodu a se silničkou rychlost. Fajn je to střídat, přesednutí z mtb mastodonta na lehkou silnici.... výstřel 🙂  Jen najít pěknou asfaltu s menším provozem není tak lehké jako letět první polňačkou.

Pro letošek jsem si musel přidat kiláky k nájezdu.

JInak pěknej full je ještě ve škodováckým výprodeji https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/jizdni-kolo-skoda-mtb-29-full/p/000050212AF 

dá se sehnat i levněji jak na shopu  o 5-8t, pár jsem jich bral pro kámoše, jde o kombinaci dvou superiorů https://superiorbikes.eu/cz/2019/mtb-race-team

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Kluci jaký používáte vaky? Já teď musím vyměnit Camelbak, začal protekat ten ventil, kam se připojuje hadice. Takže jsem dnes odpiskal výlet mimo civilizaci, pac bych byl za hodinu bez vody. Říkám si, že zkusím O spree, ale nevím, každý říká něco jinyho a já měl vždy jen camelbaky

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tyjo, tak musím pochválit prvovýrobce moji desetikolečkové kazety na MTB, která má aktuálně najeto 10600 km s 5. řetězem, kdy na tom posledním jsem natočil 4200 km. Už i servisák se podivoval, že to tak dlouho vydrželo.

Jinak letos jsem dal svůj osobní rekord co do ujeté vzdálenosti 114km a myslím, že to je takový můj strop, na MTB určitě.

Příští rok mám v plánu po 6 letech pořídit něco nového a uvažuji, že zkusím celopéro, páč už jsem starší a mám rád komfort 😄 i když stávající kolo Cube šlape bez jediného problému, je to jedna z mála věci, kde jsem nic nereklamoval a jen dělám spotřebák.

Odkaz ke komentáři

To je vydrz neuveritelna 🙂 Dobre mazes, dobre radis 🙂

114km na MTB je moc pekny, ja mam rekord 127km kdysi davno a pamatuju si ho dodnes, z Prahy do Krivoklatskych lesu, mensi okruh a zpet. Trochu koketuju s BikeHero, ale uvidime, co cas, sila a pocasi...

A celopero, krome ceny tam neni co resit, nedam na ne dopustit uz pomalu 15 let. Uz si to nejak na tvrdym zadku nedokazu predstavit. A kdyz pises o Cube, maji krasny kolo v MR21, tohle: https://www.mhw-bike.com/cube-stereo-140-hpc-tm-27-5-flashgrey-n-orange-2021-fully-mountainbike-160561?fbclid=IwAR2GWfvfm_uowJN-5bH7NPcCBh18eo3LO78K6j9hynkw0xOsQlb14GSflVU  Kdybych nemel ted 4 roky stary, zcela vazne bych o tom uvazoval. Jen na to, ze to je karbon a jednoplacka, tak je o vic jak kg tezsi nez muj hlinik

Odkaz ke komentáři

Řadím jak v autě no, furt až po omezovač 😄

Ne, na tomto kole jsem začal jezdit víc kadenčně, takže často mám kadenci kolem 75-85 a podle toho řadím, abych tam měl pořád tyto otáčky.

Vypadá to dobře, ale na mně asi moc terénní 🙂

Letos už kešeně nebudou, příští rok snad něco zbude tak bych to zvažoval. Jinak dvou talíře už se asi moc nedělají co? Mám radši právě větší odstupňování = víc kvaltů.

Odkaz ke komentáři

Na to nemam porad silu 😄 Kadence slusna a pro uchovani komponent dobra, to je fakt 🙂

Terenni to je, ale blokovatelny. Nejaky adekvatni XC stroj s cca 100/100mm tam asi bude taky 🙂

Dvoutalire jsou bohuzel problem. Leda vzit nejaky starsi skladovy model, ted uz to opravdu ustupuje, ale porad jsou. Mne to taky vyhovuje, mit vetsi moznosti si vybrat presne to, co mi v tu chvili v tom kopci sedi nejlip a byla to jedna z podminek, co jsem chtel pred 4 rokama. Jenze tenkrat to jeste byl vicemene standard

Odkaz ke komentáři

Spíš plíce ne 😄, mi to právě přijde, že na tu kadenci tolik síly nepotřebuji, jako když jsem to kdysi jezdil na styl lodního dieselu tj. nízké otáčky. Vyšší otáčky jsem neudýchal, ale jak jsem shodil tak právě nemám problém ty větší točky udýchávat.

Letos ještě Lysou a možná Praděd z takových těch větších akcí, ale jinak mi chybí 700km do ročního limitu, tak nevím jestli to stihnu. 😕

Uvidíme co bude příští rok, zatím jsem spokojen s tím co mám, ale klidně mi stačí nějaký starší model, ono i to moje kolo byl loňský model - na tohle zase nehraji, je mi to buřt.

Odkaz ke komentáři
před 5 hodinami, krysarr napsal:

Na to nemam porad silu 😄 Kadence slusna a pro uchovani komponent dobra, to je fakt 🙂

Terenni to je, ale blokovatelny. Nejaky adekvatni XC stroj s cca 100/100mm tam asi bude taky 🙂

Dvoutalire jsou bohuzel problem. Leda vzit nejaky starsi skladovy model, ted uz to opravdu ustupuje, ale porad jsou. Mne to taky vyhovuje, mit vetsi moznosti si vybrat presne to, co mi v tu chvili v tom kopci sedi nejlip a byla to jedna z podminek, co jsem chtel pred 4 rokama. Jenze tenkrat to jeste byl vicemene standard

Blokovatelný ano, ale nikdy to úplně nezamčeš... XC lepší, nejlíp asi zdvihy 120/100 nebo tak (např. novej Epic Evo). 

Odkaz ke komentáři

Na mém suntour raidon xc, která měla zdvih 103 jsem zvedl na 123 a jízda je úplně o něčem jiném. Při správném nastavení tlaku a odskoku pěkně kopíruje terén a drží v agresivnější jízdě

Zámek zde funguje exkluzivně bez pohybu vidle

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Uz jsem se z toho vyspal, ale v patek vecer se vracim z projizdky nekdy po 8 vecer, takze uz fest tma, zastavi me statni fizl pred jejich sluzebnou a ze nemam radne osvetleny kolo... predek svitil, zadek v cajku, kolem me typci na longoardu a na kole uplne po tme.
Tak mi rika, ze predek ma svitit plne a ja svitim prerusovane. Rikam, ze to nevim, porad slusne, ze se omlouvam, behem vteriny prepnu na plne sviceni, ze tak svitim do zeme, nikoho neoslnuju a delam to, abych byl lepe videt. Coz i jako ridic ocenim. 
Prej je mu to jedno, ze to je jako by ridic pred jizdou rekl, ze nevi, ze nemuze pivo... tak uz jsem bouchl a rekl mu, jestli mu prijde normalni muj pseudo precin srovnavat s alkoholem za volantem... a  uz to bylo, sluzebna, abych se radne identifikoval - protoze sebou nevozim obcanku, jen par drobnych na piti a klobasu a dva statni meli na pul hodiny prace, podepsal jsem 4 papiry, dva dostal, o 200 lehci (samozrejme vyhruzky az 2000, tomu se neslo vyhnout) a typek si pozehlil mindracek.
Snad si fest nabil karmu. Jako asi to neslo poresit domluvou a prepnutm tlacitka behem vteriny.
Takze pozor, panove, jak se ted stale drive seri, tak at nenarazite na podobne vemeno jako ja a pro vase info - predek vzdy svitit plne.

Odkaz ke komentáři

No ty vole, to snad ne 😞 Tos na nekoho narazil teda...

To, ze se musi vepredu svitit plne jsem teda netusil. A prijde mi to divny, to bude nejaky zakys s drivejska, kdyz se jezdilo s dynamem, ne? 🙂 Ja za tmy jezdim s blikackou i svetlem. I kdyz to vozim az vyjimecne, vcera jsem ho vzal prvne, kdybych se vracel pozde. Ale u me by zas kafrali kvuli barve blikacky. Mam vepredu i vzadu kombinaci silny bily s cervenou. Je to mnohem vic videt nez jen bila nebo jen cervena

Odkaz ke komentáři

jj, typek proste pan tvorstva, ja to bral jako cyklista z pohledu sebe jako ridice, radsi at o tom cyklistovi proste vim, proto blikani a zamerne smerem vice k zemi, at o me vi, ale zaroven at neosnuju ridice. Ve meste jezdim i tak radeji mimo hlavni tahy, ale co se da delat. Brno je ted pred volbama proste bezpecnejsi 😉 

Odkaz ke komentáři

Taky uz jsem koukal, ale fakt to tam je:

  1. světlometem svítícím dopředu bílým světlem; světlomet musí být seřízen a upraven trvale tak, aby referenční osa světelného toku protínala rovinu vozovky ve vzdálenosti nejdále 20 m od světlometu a aby se toto seřízení nemohlo samovolně nebo neúmyslným zásahem řidiče měnit, je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena, může být světlomet nahrazen svítilnou bílé barvy s přerušovaným světlem

Pokud je tedy uplna tma, coz ve meste asi nebyla

Ale taky jsou tam odrazky na pedalech a v dratech. To taky uplne nemam 🙂 Na XTR pedaly to pry nemontujou 😄 To bych mu asi nevysvetlil

Odkaz ke komentáři

No, ted si to ctu, proste me nachytal diky moji neznalosti zakona, fakt to byl ***d, mam v pokute napsano, ze jsem porusil:
§ 58 paragraf 58 
Zákon o silničním provozu č. 361/2000 Sb.

(5) Cyklista je povinen za snížené viditelnosti mít za jízdy rozsvícen světlomet s bílým světlem svítícím dopředu2) a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy. Je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena, může cyklista použít náhradou za světlomet svítilnu bílé barvy s přerušovaným světlem.

No, jelikoz jsem jel ve meste, tak jsem to prerusovany mit podle me mohl. Ale uz jsem to podepsal, zaplatil, souhlasil... takze smolik, ale kvuli 200 to fakt resit nebudu, ale ***d, no. V zakonec jsem si nevsiml ani k memu pripadu receno nic o intenzite.

Odkaz ke komentáři

O te intenzite pisu proto, ze mi to taky vycital, ze to sviti malo... ty woe, tak to asi reklamuj v obchode, kde jsem to koupil a to jsem tam mel novy baterky, proste snad uz na takovy lidsky hnuj v policejni uniforme nenarazim. Nejhorsi nebyly ty 200, ale ze mi fakt zkacil dobrej pocit z projizdky, hnusak.

1 minute ago, krysarr said:

Blby je, zes nemel obcanku, to asi taky nepridalo. Ja vzdy vozim OP, kartu ZP a vetsinou i ridicak, pro jistotu

jenze ja si myslim, ze ho mit u sebe fyzicky nemusim, proto jsem sel na sluzebnu se mu prokazat
https://www.epravo.cz/top/clanky/obcansky-prukaz-a-prokazovani-totoznosti-32411.html#:~:text=Dle zákona o občanských průkazech,k právním úkonům byla omezena.&text=Zakopaný pes ovšem tkví v,mít jej stále u sebe.
 

V tim OP typek nedelal vubec drahoty, proste jsem semu identifikoval a byl klid. Ale proste asi u slzebny maji vice stromu, takze najednou poulicni osvetleni nedostacovalo a uz jsem musel svitit plne.. 🙂

Odkaz ke komentáři
před 16 minutami, Dakie napsal:

Tak to by mě nenapadlo vozit s sebou na kolo OP a zdravotní kartičku :wallbash: Stačí, že včera jsem si přendal peněženku z auta do batohu a samozřejmě si celou peněženku zapomněl doma.. Přesně vím, proč si vozím jen pár peněz s sebou 🙂

Az si jednou nekde rozbijes hubu, budes za ni rad 🙂 Jestli se neco nezmenilo tedy, ale to si nemyslim 🙂 Ja mam doklady u sebe porad, zakladni i na tom kole 🙂

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...