Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Tak jsem se díval, že při odvzdušnění otvírá brzdovou páčku na max a stroke vyšroubuje, já vyšroubuju stroke šroubek o 7 mm na zadní brzdu a 2 mm na přední brzdu abych měl při zašroubování stejný poměr záběru na páčkách

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Kluci potřebuju radu,

mám v plánu osadit své kolo kazetou Shimano  SC-M4100 10s 11-42, ale mám špatný pocit s výběrem přehazovačky,

již jednou jsem si tuto proceduru prošel a nerad bych opět koupil špatně,

nyní mám na kole kazetu 11-36 a přehazovačku Shimano Deore XT RD-M780 SGSL 10s Shadow bez direct mount, což byla chyba poněvadž jsem musel pořídit i novou patku GH-058 abych byl schopen jízdy protože na originál patku byla přehazovačka ve špatné pozici viz příloha , chtěl bych vyzkoušet přímou montáž na patku, kterou jsem demontoval, připadá mi přímá montáž lepší pro vedení a řazení, pokud se pletu tak mě opravte, v příloze je originál patka(direct mount) a nynější patka GH-058IMG_20200630_180406.jpg.48f0a036098c8ae615abfd08129cf71c.jpg1279198574_Doraznapatkuaroub.jpg.fe1f95bdc18b4b9ae087ad56d38252f0.jpg310143815_Vymezen.jpg.1c0da07d64754c788c8971fac26601ad.jpg

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
V 13. 3. 2021 at 17:18, Radas napsal:

Kluci potřebuju radu,

mám v plánu osadit své kolo kazetou Shimano  SC-M4100 10s 11-42, ale mám špatný pocit s výběrem přehazovačky,

již jednou jsem si tuto proceduru prošel a nerad bych opět koupil špatně,

nyní mám na kole kazetu 11-36 a přehazovačku Shimano Deore XT RD-M780 SGSL 10s Shadow bez direct mount, což byla chyba poněvadž jsem musel pořídit i novou patku GH-058 abych byl schopen jízdy protože na originál patku byla přehazovačka ve špatné pozici viz příloha , chtěl bych vyzkoušet přímou montáž na patku, kterou jsem demontoval, připadá mi přímá montáž lepší pro vedení a řazení, pokud se pletu tak mě opravte, v příloze je originál patka(direct mount) a nynější patka GH-058

 

Tak ta hazka pochroupe i tu větší kazetu ne?

Odkaz ke komentáři

Už tak je moc u 36 kolca, moc natáhnout štelovákem už nejde- je to na hraně.

Udělám pro představu fotku kde je max na odklonu od patky a jak to vychází na zadní 36, na originál patce by to šlo, je totiž delší a samotná hazka je v jiné pozici, proto bych chtěl s přímou montáží na patku a to je mám tušení 781, kde je možnost volit mezi dvouma variantama, ale nejsem si 100% jist

........................................................................................................................

Zde je foto, kdy mám štelovák na doraz, přehazka je při tomto nastavení hodně vzadu, přehazka by měla  být více zavřená aby řetěz pobral více procent pastorku,IMG_20210316_165441.jpg.021cef6c6d104ce8f8c72aeb18766fe0.jpgIMG_20210316_165604.jpg.253f5cac7fc4ba34a7e31f53eed37f20.jpg

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Tak jsem sehnal jetou přehazovačku Shimano XT RD-781, kde je možnost montit přímo na patku,

Díval jsem se na jedno video na Youtube kde borec využívá XT RD-781 s kazetou 11-42,

je pravda, že je v plném napnutí stopořená jak klacek, ale důležité je, že bude plnit účel :smich:

Odkaz ke komentáři

Tak mi to nedalo,

Preventivně jsem rozebral vidlu a provedl komplet čištění a promazání, starou vazelínu jsem dal pryč a dal novou, natlakoval 120ti PSikama seřídil odskok a je hotovo, a to je právě to co mě neskutečně motivuje :palec:

 

IMG_20210319_171920.jpg.b8edf555a95234737e29f83da5a7431f.jpgIMG_20210319_172949.jpg.4aacb803dd0a4811ec6df855a334a118.jpgIMG_20210319_182244.jpg.9da6bad5afd00e87aefb8247af799a7f.jpg

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

No, 150 zdvih bude jistě super, ale za předpokladu využití maximálniho jejího potenciálu

Jardo, všiml jsem si, že používáš zadní blatník s úchytem pomocí stahovací pásky a zajištění pomocí klipu na sedlovku, můžeš mi prosím změřit tloušťku pásky a plastu, který se opírá o sedlovku, a je pásky dostatek abych obepnul rám,

Tento způsob uchycení mi připadá velice povedený a to z důvodu rychlé montáže/demontáže, ale hlavně bych chtěl zjistit jestli se mi vleze pod upínku sedlovky.

Ono jsou situace, kdy potřebuji dát sedlo níže abych něměl v terénu nabyté koule :smich:

sedlovka.jpg.8c255b88ac53a3333878095d85f1013b.jpg

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
V 20. 3. 2021 at 20:33, Radas napsal:

Jardo, všiml jsem si, že používáš zadní blatník s úchytem pomocí stahovací pásky a zajištění pomocí klipu na sedlovku, můžeš mi prosím změřit tloušťku pásky a plastu, který se opírá o sedlovku, a je pásky dostatek abych obepnul rám,

Ono jsou situace, kdy potřebuji dát sedlo níže abych něměl v terénu nabyté koule :smich:

sedlovka.jpg.8c255b88ac53a3333878095d85f1013b.jpg

Promin, ctu to az ted. Jj, idealni blatnik na pouziti, kdyz ho opravdu vozis jen kdyz je to vylozene potreba. Vetsinu casu to nevozim kvuli teleskopu, ale kdyz vyrazim s tim, ze vim, ze se budu koupat v blate, tak ma blatnik prednost. Teleskop ma jde sundat jen kam blatnik dovoli, porad je to vic nez nic 🙂 Mam uz ten samy snad 10 let.

Paska v mym pripade je na vysku 20mm. Co se delky tyka, je to nastavitelne. Vycvaknes to z tela blatniku, posunes podle potreby a zase zacvaknes, ram to v mem pripade obepne, ale jsem skoro na konci pasky. Jinak je v tom jeste takova gumova vlozka, ktera je primo na kov, myslim, ze by to slo resit i necim tencim v pripade potreby.

Odkaz ke komentáři

Super vyber maji i tady: https://www.cyklospeciality.cz/detska-kola/

A Rascal je peknej projekt - i kdyz stoji dost. My meli uplne spickovy odrazedlo Woom, 16" uz jsme pak brali SUP team 16 a ted 20ku jsme vzali obycejnou z decathlonu. Prijde mi, ze rodice tu vahu resim mnohem vic, nez nakonec deti, pro ktery je potreba at je to hezky a nic moc se tomu nestane, kdyz s tim nekde riznou.

Odkaz ke komentáři

Nj, pokud se s tim jezdi na asfaltu nebo dobrych cestach, tak jo, ale i v lehcim terenu uz je ta vaha pro ne namahava a driv se unavi. Jestli to ma pro prcka cca do puberty, nez nabere silu a svaly, o tretinu nizsi vahu, vedome to nejak zvlast neoceni, pac to neresi, ale oceni to, ze je to vic bavi, pac se s tim min nadrou (hlavne mimo slapani). A jestli s tim pak jebne 30x za den, tak stejne nakonec neresi nic, jen jestli to funguje 🙂 Jestli to ma byt kolo na jezdeni kolem baraku, je to celkem sumak a at si vybere podle barvy, jestli to ma byt i na vyjizdky do lesa, pak uz je to lepsi kolo fajn a je lepsi jim do toho kecat

Upraveno uživatelem krysarr
oprava klingonstiny
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...