Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Chrti - kurnik, to uz jsem dost dlouho neslysel 🙂

Ja ted resim dilema - zjistil sem, ze na nosic na tazne nedokoupim redukci na treti kolo pro syna a navic zjistuju, ze se mi s tim nejezdi uplne nejlip - vypne to mimo adaptivaku vsechny ostatni asistenty na ktery uz jsem si asi az moc zvyknul... Tak si rikam, jestli ted pred dovolenou neporidim na strechu Thule proride a nedam ty kola nahoru... No a nebo koupit neco na tri kola a udelat si znovu navyk...

Odkaz ke komentáři

@Radas tak tak. Ja kdyz si vezmu, jak casto radim, tak se nedivim, ze proste nekde ty kombinace chybi. Nejde ani tak o nejtezsi a nejlehci prevod, ale spis ta variabilita, (nebo jak to nazvat), ze proste presne zaradim tak, jak mi v tu chvili v tom kterym terenu a kopci vyhovuje. Polovicni (skoro no 🙂 ) pocet prevodu proste nekde chybi.

Koukam, ze vas chrti pobavili 🙂 Nj, ono to proste na urcity typ jezdcu podle me porad sedi nejlip. Ted uz jsem chcipak, ale kdysi jsem se kolikrat nahanel na zavodech s chrtem, ktery pak v prvnim brodu nebo technicky pasazi zdrzoval. Ono mit najeto holt neni vse. Ale doba je jina, vybaveni, moznosti, zradlo... Kdyz si vezmu, jak se driv jezdily zavody nahoru dolu korytem potoka, koreny nahoru dolu, vsichni HT, nekdo bez tlumeni vepredu a s nosicem vzadu, ted je to samy asfalt nebo zpevnena cesta, celopera a pred kazdou sranda cestou pro dzip 50x vykricniku, ze tam bude zkopec. Ale zas maj lidi najeto, a ja ne, tak jsem rad, kdyz to dojedu 😄

ad nosice. Ja myslim, ze jde jen o zvyk, ale musi byt clovek porad ve strehu. Stridam dve auta, jedno nema krome ABS asistent zadny, druhy kde co, a chvilku mi to trva prepnout, ale musi clovek davat bacha. Unava pak dela zle. Mozna lepsi dat to na strechu a mit v klidu vsechno hlidani kolem sebe, kor na ty dovce. Better safe than sorry, ze ano 🙂

Odkaz ke komentáři

Mas recht, vezmu ty na strechu - ted jen vymyslet, jestli novejsi nebo starsi verzi proride - rozdil je mezi nima 30eur za kus a je otazka, jestli se to vyplati.

 

a k tomu chrceni(nebo chrteni?) - kdyz jsem kdysi prechazel na MTB ze silnicky, tak jsem byl ten samej pripad 😄 Do kopce me brzdili klasicti bajkeri, z kopce jsem brzdil ja je 🙂 Ted uz je to v pohode - uz nemam ani fyzicku a ani nejsem vyjezdenej technicky, tak se to konecne srovnalo 😄 

 

Jinak jsem spokojenej s nakupem navigace - vzal sem na rodinne vylety Edge explore a bohate to staci. Uz to nikdy nebudu nejak extra zrat tak, abych potreboval monitorovat milion udaju a za tech 200 eur je to pro me ideal na pouziti ve stylu - neztratit se na vylete v neznamem terenu a nemuset porad vytahovat telefon a koukat kam se ma jet.

Odkaz ke komentáři

S Proride bohuzel nemam zkusenost, ale urcite tu nekdo bude mit.

Prechod ze silnicky musel byt docela maso, aspon do tech kopcu urcite 🙂 Jen s tou fyzickou jsme na tom asi podobne 🙂

Diky za info k te navigaci, take jsem na to koukal, jestli teda budu muset tu sigmu necim nahradit, ale rikal jsem si, ze je to podezrele levny. Ted na to cucim a vlastne tam chybi jen veci, ktere mi stejne zmeri hodinky, takze by to melo uplne stacit. K tomu to ma vetsi displej nez 830 a 1030 a dotyk to ma. A ted koukam, ze treba TSBohemia to ma v akci i s TOPO mapou pod 5000

https://www.tsbohemia.cz/gps-garmin-edge-explore-pro_d342065.html

Odkaz ke komentáři

Kdyz jsem zacal jezdit i MTB, tak to bylo z doby, kdy jsem jezdil Moravsky Pohar a podobne srandy. Mival sem najezdeno okolo 15-20tis rocne.. takze stret s realitou probihal tak, ze jsem zjistil, ze fyzicky mam na to, napraskat 95% zavodniku, technicky tak 5%... takze byly situace, kdy pro me bylo treba rychlejsi nejaky sjezd sebehnout 😄

Navic moje bajky vzdycky meli spis geometrii silnicky, takze to bylo taky spatne 😄

 

A k navigaci - presne jak rikas - ma to dotykovy 3" a ja porad vozim i Marq, takze ty mi pokryjou vsechno co bych mohl potrebovat. Ja to koupil vcetne mapy za 200eur v decathlonu, ofiko cena je tu okolo 260eur.

Odkaz ke komentáři
před 3 hodinami, Mezonek napsal:

Kdyz jsem zacal jezdit i MTB, tak to bylo z doby, kdy jsem jezdil Moravsky Pohar a podobne srandy. Mival sem najezdeno okolo 15-20tis rocne.. takze stret s realitou probihal tak, ze jsem zjistil, ze fyzicky mam na to, napraskat 95% zavodniku, technicky tak 5%... takze byly situace, kdy pro me bylo treba rychlejsi nejaky sjezd sebehnout 😄

Navic moje bajky vzdycky meli spis geometrii silnicky, takze to bylo taky spatne 😄

A k navigaci - presne jak rikas - ma to dotykovy 3" a ja porad vozim i Marq, takze ty mi pokryjou vsechno co bych mohl potrebovat. Ja to koupil vcetne mapy za 200eur v decathlonu, ofiko cena je tu okolo 260eur.

Ty blaho, to jsou velmi pekny porce, to ja tolik nikdy nemel. Moje maxima byla 700-800km mesicne, jen na horaku, pak dlouho let par set, ted uz zase jezdim vic, ale stejne je to bida. Kazdopadne jestli jsi tenkrat tak lital, tak si je stejne musel dat do kopcu 🙂

Diky za info k te navigaci. Zitra budu brat ROX do servisu mobilu a uvidim, co s tim zvladnou nebo nezvladnou. Dneska jsem kontaktoval jednoho vyrobce skel a neumi to. Pokud by to neslo nijak nahradit/opravit, tak z toho to kryci sklo vyrubu a uvidim, jestli to bude fungovat. A holt to pak nesmi zmoknout. A kdyz ne, tak holt poridim asi Edge Explore a melo by to uplne stacit, stejne mi meri vse hodinky

Odkaz ke komentáři
před 3 hodinami, Mezonek napsal:

no prave, proto me to ani tak nevadi 🙂

A myslim, ze to nezabere tolik mista jako ten drzak na tazne. Vidite - kdyby nekdo shanel drzak na dve kola, prodam ten muj... 🙂

 

Uvažuju o výměně FreeRide za držák na kouli.
Nechci je už nikdy montovat na příčníky. Chci jen nasadit a jet 🙂
Ale Ty ses už rozhodl pro ProRide ...

Odkaz ke komentáři
1 hour ago, kejml said:

Uvažuju o výměně FreeRide za držák na kouli.
Nechci je už nikdy montovat na příčníky. Chci jen nasadit a jet 🙂
Ale Ty ses už rozhodl pro ProRide ...

Mas pravdu, rozhodl. Mam wingbary, takze montaz bude hodne rychla pres ten T protikus a i box jsem nechaval na pricnikach a nasazoval to v kuse. Ten system co je pro FreeRide jsem uz nechtel 🙂

Odkaz ke komentáři

@krysarr nalitano jsem mel, ale i do kopcu je potreba technika dost casto... Nebo prostor na predjeti. A to vetsinou nebylo - pokud pomineme akce typu kolo pro zivot v Jizerkach... vzdycky sem musel cekat na sirsi, min rozbity usek. A z kopce jsem vzdycky strasne ztratil. Pak to vyslo tak, ze treba s jednim clovekem sem se potkal za zavod 15x 🙂

Odkaz ke komentáři

Ty jo, to je dost drsny, ja nastesti osobni zkusenost nemam, ale vetsinou kolem spis pozitivni. Predloni jsme tahli prave na Sazave holku taky rozbitou az k zachrance, ze sjezdu. Nakonec byla vic hystericka nez zranena, ale pomlacena jo. Letos tam 2 typci hazeli savlema, co jsem videl, a taky se lidi ptali.

Holt je to vsude stejny. Na silnicich taky vetsina lidi kolem nehody projede a nezajem 😞 Nakopat

Odkaz ke komentáři

Hrozny, tohle na lidech nepochopim. Jaky umi byt svine. Kdyby slo o prvni misto, tak budiz, je tam jeste celej peloton, ale tohle? 😞

Btw premyslim, jakou aktivitu dat na hodinkach do bikeparku. Loni jsem asi daval normalne MTB a pauzoval to, nevim, jestli zkusit lyze? 🙂

Jinak Sigma dnes definitivne potvrzena jako neopravitelna. Jsem si vydelal. Tak z toho zkusim to kryci sklo asi sundat, jak se to bude chovat je ale otazka 😞

Odkaz ke komentáři
před 20 hodinami, Mezonek napsal:

Mas pravdu, rozhodl. Mam wingbary, takze montaz bude hodne rychla pres ten T protikus a i box jsem nechaval na pricnikach a nasazoval to v kuse. Ten system co je pro FreeRide jsem uz nechtel 🙂

Počkej, mám taky dva Freeride a oba mám namontované pomocí T protikusu (byly součástí balení). Mám ještě jeden ProRide 591 a montáž kola je přeci jen komfortnější.

Odkaz ke komentáři
Před hodinou, Radas napsal:

Krycí sklíčko bude asi problém sundat bez rozebrání tacha, možná ho opatrně vyloupat a nahradit průhlednou fólií, kterou si vystrihnes a napasuješ.emoji106.png
 

Jj, to jsem zamyslel, vcera jsem to resil s jednim prodejcem folii, ma folii primo na to, ale rikal, ze to moc nadejne nevidi. Ale asi to zkusim, horsi uz to snad nebude, kdyz neponicim displej 🙂 kazdopadne uz to nebude do deste. Zkusim to sklicko vyloupat, ta rozbita cast pujde v pohode, zbytek je otazka, no uvidime

Odkaz ke komentáři

Naštěstí je zde možnost vrácení za jinou velikost, ta moje původní helma je již opravdu pro smích, sice plní funkci jakou má ale již jí mám na pár místech vymačkanou, a plast je pokroucen od slunka, takže čas změny právě nastal :smich:

bohužel zde máme málo obchodů kde bych si jí osobně otestoval a do vzdálených míst se to nevyplatí, takže risknu a uvidíme

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Tak jsem dnes otestoval Galfery Standard,

Provedl jsem nové odvzdušnění brzdy s odmaštěním kotoučů, nechávám si na tom hodně záležet, při těchto deskách nebylo nutné použít doladění přes Stroke šroubek poněvadž desky mají větší tloušťku nežli originály od Shimana, a páčka má již talk krátký tah,

Otestoval jsem si to na kratší trase (20 km) na které jsem finišoval z kopce v lese v kombinací s vracečkami, desky po zajetí mají dost ostrý náběh(kousavost) oproti originálu a za další a pro mě dosti podstatné je to, že při brždění nedochází k poskakování přední vidle, nyní je brždění čisté,

Nedokážu posoudit brzdy se čtyřpístkem, ale řeknu vám že i jedním prstem jsem byl schopen bez většího úsilí se dostát do fáze blokace předního kola,

IMG_20210616_144521.jpg.ab29eb7d8cc5bbbab2827f6c8211975e.jpg

Odkaz ke komentáři

Jasne, to ja vim. Nicmene ted mi campa funguje i s dura-ace 10s kazetou 🙂

Jinak vcera me nastval decathlon - dodali teleskopickou sedlovku, ale v baleni nebyl bowden co tam mel byt, takze jsem to nemohl nainstalovat a dnes asi nebudu stihat zajet do obchodu, abych ho koupil, takze to dnes zase pravdepodobne nevyzkousim. 

Upraveno uživatelem Mezonek
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...