Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Jsem netusil, ze zapleteny kola na 27,5" bez boost naboju je v podstate nesehnatelny zbozi. Asi mi nezbyde nic jinyho nez si nechat neco umotat. Ani DT Swiss uz 1700 bez boostu nema. A ten zajimavej inzerat na 1501 bez boost je porad aktualni, ale sirka 40 mm je proste na AM uz blbost, pri my vaze a 2,25" plastich

Odkaz ke komentáři

kolo je lehoucky - ma takhle 7,5kg... Ale stojan pekne podrzel i MTB ktere ma ted nejakych 15kg

 

16 minutes ago, Radas said:

Nejen pláště, ale i vidlice bez boost je to velká bída,

Odesláno z mého Radas realme 8 pro pomocí Tapatalk
 

prijde mi, ze obecne ted neco sehnat je strasne tezky

Odkaz ke komentáři
1 hour ago, RadimCep said:

Náboje pořád jsou, a většinou je lepší si nechat něco zaplést. 

Osobně bych šel Roval Control Carbon ráfky, DT 240s náby a DT Competition špice. Přímej výplet, 54z rohatka, DBIS kotouč. 

To uz je ale ranec...

 

Me se moc libi tyhle:

https://www.kolokram.cz/zapletena-kola-fulcrum-red-metal-29-xrp-afs-vyprodej-p15650/

Upraveno uživatelem Mezonek
Odkaz ke komentáři

Pokud to chápu dobře tak lze boost střed ráfku použít za pomocí adaptéru na rychloupínkou, může mi to někdo potvrdit. Dělá to více výrobců nebo existuje univerzální adaptér [emoji848]
Koupím boost ráfek a za pomocí adaptéru dám na rychloupínku [emoji848]
Pokud vím tak boost má větší šířku ne ?
Odesláno z mého Radas realme 8 pro pomocí Tapatalk



Odkaz ke komentáři
před 4 hodinami, RadimCep napsal:

Náboje pořád jsou, a většinou je lepší si nechat něco zaplést. 

Osobně bych šel Roval Control Carbon ráfky, DT 240s náby a DT Competition špice. Přímej výplet, 54z rohatka, DBIS kotouč. 

Tak to vypada, ze treba uz ty rafky se 27,5" nedelaji. Naby nejsou problem, ale asi to bude chtit neco jinyho, jdu studovat

Zajimave vypadaji starsi XTR kola, jeste jsou i skladem bez boost na 27,5", ale vnitrni sirka 20mm, to je na houno 🙂

Btw zajimavy je tohle, www.carbonician.com, tam umi udelat vse, vcetne DT240, atd. A ceny zajimavy. Ale vim ja kua, jestli to je kvalitni?

Btw co rafky DT XR391?

Odkaz ke komentáři

Tak jsem si neco naskladal v rafkarna.cz

Jsou tam sice rafky DT XR391, ktery jsou XC, ale maji 25mm sirku a "nosnost" 110kg a prvni AM rafek v nabidce DT je XM421, taky sirka 25mm, nosnost 120kg. Ty AM nemaji v nabidce, jen karbonovy za 11k/ks. To nema asi smysl. Vaham, jestli to ma vubec smysl, takovy penize do toho pustit. Na biku jsou ted z vyroby Syncros X-23, ale jaky jsou, to tezko porovnam.

 

Výstřižek1.JPG

Výstřižek2.JPG

Výstřižek3.JPG

 

 

 

Upraveno uživatelem krysarr
Odkaz ke komentáři

Jasně chápu, pokud máš na mysli špatné kolo tak osobně to beru spíše s pohledu pohonné jednotky a nato ti stačí i ukrajina 😃 nebo sobi 20 s kterým můžeš v lese stromy kácet 😂

Jak někdy potkávám pacienty s celopérem, kteří sotva jedou tak se jen směju k čemu to mají a nebo baterkáře ve věku cca 25-30 let tak to je oser 🤣

Jinak jsem dnes zjistil, že mám problém s předním nábojem asi je jedno ložisko chycené, budu řešit v zimní celkové údržbě kola 😔

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

To je pravda, na to pak staci opravdu i sobina 😄

No presne, uz par let ten trend je a covid to jeste zesilil, ze cim drazsi kolo, tim vic adidas, ale pak si ustele na prvnim korenu, co mu vleze do cesty a to jeste krokem a natoci se pred tim na instac 🙂 Tramvajaci, idealne v zimnich hadrech pri 25C a 30kg nadvahy, to je kapitola sama o sobe 🙂

Odkaz ke komentáři
V 6. 9. 2021 at 20:18, Radas napsal:

Pokud to chápu dobře tak lze boost střed ráfku použít za pomocí adaptéru na rychloupínkou, může mi to někdo potvrdit. Dělá to více výrobců nebo existuje univerzální adaptér emoji848.png
Koupím boost ráfek a za pomocí adaptéru dám na rychloupínku emoji848.png
Pokud vím tak boost má větší šířku ne ?
Odesláno z mého Radas realme 8 pro pomocí Tapatalk


 

Tohle moc nechápu. Boost ráfek neexistuje, jen náboje jsou non-boost, boost a super-boost. 

Nicmeně - nonboost náby lze někdy použít s redukcemi i do QR (vpředu). Vzadu jsou rozdílné šířky - QR 135mm, nB 142mm, B 148mm, SB 157mm.

@krysarr Ten set vypadá hodně dobře, klidně bych si to uměl představit i na 350 nábách, ale na tvoje kolo bych radši ty AM ráfky. A XM421 je Alu a stojí okolo 2.5k? 

@Mezonek Jo, cenově ranec, ale je to už docela top. Chtěl jsem to pořídit, když jsem měl ještě nějaké "závodní" ambice, teď už přemýšlím spíš XR391, 350 náby, ale kdo ví... 😄

Odkaz ke komentáři

@RadimCep Je fakt, ze s 350 nabama je cena trochu jinde. XM421 je urcite alu a stoji taky nejak kolem 2000+. Cena je podobna, celkove je to podobny, jen je tam asi trochu vic materialu, je o par desitek g tezsi.

Jinak koukam, ze v ty sestave, co jsem sem nafotil, jim to nejak spocitalo spatne vahu, dnes to pocita 1562g. Se mi to zdalo divny. Za 19.900,-

Kdybych to hodil na 350SP, tak vahove 1604g za 13.500,-

To je docela rozdil teda 🙂

Odkaz ke komentáři

Tak pry se ty aktualni 240s uz vic hodi na karbonovy rafky a na hliniku krome navyseni ceny nic neprinasi. K tomu rikal, ze ten XM421 je lepsi nez XR391 hlavne z duvodu, ze ma zesilenou cast kolem nipli a vic vydrzi, k tomu je tam rozdil 30g.

Ale rikal, ze aktualne uz nemaji letosni puvodni DT350s a ceka se na novy model, ktery bude za obe naby o 1500 drazsi. Ale zase jsou o dost lehci

Odkaz ke komentáři

Kluci k těm nábojům/ Novatec má volnoběžku(ořech) se 4 až 5 ti západkami, DT swiss a Mavic využívají  Ratchet EXP  Shimano Light, řekl bych že mnohem kvalitnější a přesnější, jaké jsou mimo rychlé demontáže a výměny ořechu výhody ?

Mám od Novatecu s prum. ložisky což si myslím že není úplně k zahození, nebo můžu od jiné značky čekat lepší posun ? pocítím to jako amatér biker ?

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Novatec má 3 praporky ne? DT Swiss záleží na jakých nábojích, někde má taky 3 praporky. Rohatka má všeobecně lepší přenos síly a je více kontaktních bodů ořech - nába (až 54 mám pocit)

Asi nemá smysl měnit jen náboje. Vyměnil bych, když už, celá kola. 

Posun tam bude, hlavně třeba klasika vs. straight pull. 

Odkaz ke komentáři

Jj, mam pocit, ze jsem taky cetl 54

Cela kola jsem osobne naposled menil na starem Geniusu, ted ho jezdi draha polovicka, a to kolo jede proti mymu jako krava 🙂 Je to zapleteny na DT Swiss a byl to tenkrat hrozny posun. Na soucasnym mam SLX z vyroby a ty jsou bidny.

Jestli to necham udelat na DT Swiss a k tomu nove straightpull, tak jsem na to taky hodne zvedavej. K tomu sirsi rafek, tech 23mm vnitrni sirka je nic moc. Jen vaham, jestli to nezkusim bez dusi, to jsem jezdil jen na pujcenych/testovanych kolech

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...