Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Joooo to znám... 😄 
A když to z velkou slávou zalepíš a sesadíš, tak zjistíš že ta dojezdová pumpička co vozíš deset let v batohu prostě nefouká... 😄 
Já trochu přemýšlím když to bude k tomu že bych koupil nový ráfek na zadek, protože ten současný má nějak divně díru na ventilek a nejde tam dát bezdušák a utěsnit. Takže teď jedu předek bezduši a zadek duši... 🤔

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

aaaa.jpg

V sobotu jsem si liboval, jak to lidi dodrzujou, a pak me v uzkym prujezdu mezi barakama, kam se vejde tak auto a pul skripnul picus s cernym, jak pohrebnim, Vianem. Proti je tam znacena prednost a tricitka obousmerne, proti jel nejakej sprinter ci co, ja cca 30km/h na tachaci, mista habakuk a najednou se mi zda, ze za mnou neco jede, ale ani ve snu by me nenapadlo, ze se tam bude rvat. Takze tam vjel, ac mel zustat stat (to ja v podstate taky, ale nevidel jsem duvod), hodil mysku, ten velkej proti musel brzdit a uhnout az ke zdi a mne to hovado vylizany lizlo o par cm a dopadlo to dobre jen diky reakci a ze jsem vyjezdenej. Liznul me kolem riditek, to uz jsem stal na brzdach. Tak 2 cm vpravo u zdi a o neco vic vlevo, kdyz me minul. Rval jsem jako krava, hrozil a borec se evidentne dost lekl, jel pak jak voparenej a kdyby nepridal, tak jsem mu skocil do auta a zabavil ridicak. Teda asi spis ji. Celkove podle stylu jizdy asi zenska, ale nevim. RZ 3AI, vic jsem bohuzel v tom soku nechytil. Jak malo staci...

A musim rict, ze to vetsi objizdeni, ve kterym mimo obec fakt nevidim problem ani jako kolista, ani jako ridic, je prijemny. Treba to byla jen nahoda, ze jezdili normalni lidi, ale prislo mi to nejak castejsi nez driv 🙂

Odkaz ke komentáři

Přes plnou můžeš cyklistu předjíždět, teda někde jsem to četl, pokusím se to najít 🙄

............................................................................................................................................

Původní novela zákona s touto variantou sice počítala, ale ve finálním znění chybí. Přesto by řidiči tuto výjimku nakonec dostat mohli.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/doprava-predjizdeni-cyklisty-pokuta-odstup-1-5-metru.A210926_175735_domaci_wass

...................................................................................................................................

Ministerstvo dopravy o problému ví a snaží celou věc urychleně řešit. Připravuje změnu vyhlášky týkající se provozu na pozemních komunikacích „Podstatou bude, že motorista bude moci předjet cyklistu, a přitom přejet plnou čáru. Řidič přitom samozřejmě musí dodržet základní podmínky pro předjíždění, jako je dostatečný rozhled a podobně. Tím se snažíme minimalizovat negativní dopady 1,5metrového odstupu, který není z naší dílny,“ potvrdil na dotaz Deníku mluvčí ministerstva Tomáš Lukašík. Ministerstvo zatím tvrdí, že změnu vyhlášky je možné provést tak, aby začala platit spolu s novým zákonem, tedy od ledna. 
Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/zakon-novinky-predjizdeni-cyklista-problemy.html

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

To musel byt hroznej zabednenec, kdyz jel furt a nepustil to. Ale jsou takovi a je jich hodne 😞

Mame tu na vsi jednoho posahanyho souseda, kterej jezdi vsude na kole a to cely rok. Jako je to fakt magor. A ten schvalne jezdi prostredkem a na hlavni nejmin metr od kraje porad, aby sral gumokoly. Takovy bych jako sam cyklista mlatil pri predjizdeni devitiocasou kockou pres zada, dementy

Odkaz ke komentáři

Tak kolo po servisu, 6000 😞 Litr bezny servis, k tomu novy retez, novy stred, a komplet loziska zadni stavby. Jo a zadni desky, ktery nebyly podle me potreba. Ceny dilu jsou na dvojnasobku pred covidem, haluz. Tak jsem zitra zvedavej na ty vyndany dily. Asi to dorazil srpnovej Kral Sumavy, ty bahenni lazne s tim jemnym sumavskym blatem plnym slidy, neudelaly dobre nicemu. Ale vse bylo na kole puvodni z roku 2016 🙂 Ty novy kola jsem nastesti daval az potom.

Odkaz ke komentáři

No, celopéro vyjde na servis vždy dráž, ale máš na 6 let pokoj[emoji6]. Já nyní čekám na zásilku z Ali, objednal jsem si i momenťak, jinak stahováky a fičury kolem toho mám naštěstí dělané samodoma a nebo z práce takže jsem schopen si vše dělat na kolo co se údržby týče, sám.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak mám oservisované kolo, po 4 letech a bezmála 13 tis.km, vyměněna původní origo kazeta (10 kolečko), na které jsem otočil 5 řetězů. Ten poslední byl po 1600 km v půlce životnosti. Nechal jsem dát nový i s kazetou, protože na nejvyšší převody už mi to přeskakovalo. K tomu zadní desky, lehké centrování a cenovka 2900 Kč. Sezóna tak může začít.

V létě, podle financí, mám v plánu nové kolo, asi celopéro. Ale kdo ví, co bude v létě.

Odkaz ke komentáři

Já odvezl kola na přehození kotoučů, protože jsem neměl na centerlock klíč. Už je tam mám od středy s tím že rovnou kouknou na náby a případně přecentrují. Doma přehodím redukce na brzdiče a jsem na to zvědavej a těším se... Dopředu přechod na 203 a dozadu na 180 XTčka kotouče s Ice Technology... Tak třeba už je neupeču... 😄 

Odkaz ke komentáři

Tak jsem dnes napustil vidlici olejem, použil nové vnitřní pěnové kroužky s kontrolním kroužkem na noze a utěsnil tmelem, oleje jsem dal do každé nohy 15 ml tentokrát 5W40,

13987165_Tsnctmel.png.5178be5d4940c3c10c00096bd0936856.png

uvidím jak se bude jezdit s kratším představcem, slibuji si od toho eliminaci bolesti v dlaních,

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Kluci, mám obyč tvrdé gripy a minulý rok jsem si pořídil rugavice s gelovou vystýlkou a pomohlo to minimálně, mravenci v ruce a bolest dlaní přetrvává, ale testnu ty ESI Chunky Extra, Ergo gripy jsem měl zapůjčené a žádnou změnu jsem nezaznamenal, prostě budu muset testovat, díky

Odkaz ke komentáři

Čoveče mám řídítka od BMC 720 mm s průhybem, který ale nevím jaký úhel a stoupání, při úchopu nemám pěst nijak přetočenou a eliminuji to natočením řídítek průhybem vzhůru, víceméně jsem měl nebo mám problém s těžištěm kdy jsem hodně zatlačen na přední nápravu, dnes jsem se byl projet a ten pocit je takový jiný přirozenější, uvidím jak pojedu delší trasu, o tom že má špatnou geometrii rámu nechci ani přemýšlet, jinak nový rám by u nás neprošel, 

IMG20211117140128.jpg.70249ce685c8258f8c0b410b8647031c.jpg

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...