Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Tak jsem si dnes dovezl rám a vidlu na novou stavbu kola, byl jsem pro to v Bratislavě, ale můžu říct, že to za tu cestu stálo, borec mi prodal i vidlu, kterou jsem nemohl nikde pro osu 15x100 sehnat, za rozumnou cenu a rozumného vzhledu.

Takže začínám skládat, už se těším jak malý kluk

Jedná se o Canyon Spectral 7.0 EX osa 12x142, rám velikost L
Vidle je rock shox Pike zdvih 150 osa 15x100
Sedlovka teleskop rock shox zdvih 150

Dostal jsem k tomu i hlavko a plno fičurin.

Že rámy Spectralu praskají na zadní stavbě a u sedlovky moc dobře vím a mám prolustrovano několik hodin na fórech zahraničních i českých, ale i přesto jsem do něj šel.
96c7d44355532fb308387ac724d1d768.jpg6fe537a750b622dfe60c814b2338fa8c.jpg









Odkaz ke komentáři

Za vidli si vzal po dohodě 200 € což bych řekl, že je supr cena, 

Jinak jsem skončil s montáží, schází mi kliky, hadice pro zadní brzdu, bowdeny na smyk a hazku, samotný smyk, nevím jak to bude s řetazem a jeho délkou, zadní stavba je přibližně stejně dlouhá jak u původního kola, tak by bylo nového  řetězu škoda,

naby jsem přeskládal z RWS os na pevnou,

kliky co mám tak by tam šly, ale hollowtech 2 má větší průměr osy, ten co mám nyní je press fit na osu 22 

sedlovka půjde asi úplně dolů a nebo budu muset sehnat nižší, nevím jak je to s teleskopem, kam mě pustí do rámu a jestli nebude drhnout, uvidíme,

 

IMG20221015154255_BURST000_COVER.jpg

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Díky, dnes jsem objednal zbytek komponentů krom smyku, který jsem psal na dotaz prodejci koloshopu, nevím jak to je s rozsahem 34-24, vybral jsem si smyk kde je rozsah zubů větší, tak uvidíme, 

https://www.koloshop.cz/presmykac-horske-116/Shimano-XT-FD-M785E2-Direct-Mount-2x10-presmykac.html

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
On 10/15/2022 at 4:22 PM, Radas said:

Za vidli si vzal po dohodě 200 € což bych řekl, že je supr cena, 

Jinak jsem skončil s montáží, schází mi kliky, hadice pro zadní brzdu, bowdeny na smyk a hazku, samotný smyk, nevím jak to bude s řetazem a jeho délkou, zadní stavba je přibližně stejně dlouhá jak u původního kola, tak by bylo nového  řetězu škoda,

naby jsem přeskládal z RWS os na pevnou,

kliky co mám tak by tam šly, ale hollowtech 2 má větší průměr osy, ten co mám nyní je press fit na osu 22 

sedlovka půjde asi úplně dolů a nebo budu muset sehnat nižší, nevím jak je to s teleskopem, kam mě pustí do rámu a jestli nebude drhnout, uvidíme,

 

IMG20221015154255_BURST000_COVER.jpg

Spectral je super, v podstate diky nemu, kdyz jsem na nej narazil v pujcovne, tak jsem presel na kategorii AM/Enduro, skvele mi sednul geometrii. Snad s tim ramem budes mit stastnejsi ruku. 

Odkaz ke komentáři

Fuha, tak to vypadá už na pořádné kolo. Nicméně z textu jsem pochopil, že jsi částečně zkanibalizoval původní kolo, čili si letos dojezdil?

Já jsem se dnes poprvé svezl na silničnce, na starším celokarbonu. Nezvyklý posez a držení řízení, ale po prvních 10 km jsem si zvykl a 40 km celkem uteklo. Neměl jsem tacho, takže jsem rychlost sledoval jen podle času jízdy neb jsem jel na známem úseku.

Překvapivě jsem byl rychlejší do kopce (asi o 5 minut), než z kopce (tam jsem měl podobný čas jako na mtb), kdy jsem měl protivítr. Každopádně zajímavá zkušenost a mám slíbené na vyzkoušení i novější kolo.

Touto jízdou jsem se vyhoupl na roční nájezd 2250km, ještě mám ambici těch 250 km dát, ale je to tak pade na pade 😄

Odkaz ke komentáři

Ahoj
z původního kola mi zůstal jen rám, vidle, sedlovka a přesmykač, takže vše ostatní jsem využil na Spectralu,
No, letos nevím kolik toho najezdím spíše bych to viděl na ladění kola a naučit se s fullem pracovat, dnes jsem teda byl poprvé na krátkou vyjížďku a první dojem je troufnul bych si říct, geniální, 
kokpit mám nahrubo nastaven, musím vyladit a testnout delší trasu, 
nyní řeším přesmykač, který na kole nemám a bez něj je to opravdu oničem, ale můžu říct, že při funkci pedál na tlumiči jsem nějak nepocítil extra prohup stavby a to jsem točil jak jelito,
čeká mě nastavení SAGu tlumiče i vidlice, dokoupení přesmykače a přes zimu budu řešit sedlovku, protože není pevná a spadne o 1-1,5 cm, stranově je bez vůle, tlak jsem dofoukal, takže přetěsnit a doplnit olej,
Váhově jsem se dostal na 13 kg což je o 1 kg lepší jak u Authora [emoji3]
 
IMG20221020163616.jpg.3e84b6476558fa0201330a682bd6ce29.jpg
IMG20221020163641.jpg.6f7544aa5181866a980b8d9c22705bc2.jpg
IMG20221020163653.jpg.6a317efe10aaae45b5a3deadb02d5569.jpg

Takže nyní je kolo kompletní


cdae44b38b18490ff2c805e64d86e951.jpg

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Je to krasavec... 😉

Já budu muset vyřešit zadní kolo... Mám nějakou vydrbanou nábu, ráfek je nějak divně navrtanej na ventil, takže na bezduši nelze přejít protože netěsní ventilek... Tak budu muset něco vymyslet... 😄

Upraveno uživatelem Spooky1
Odkaz ke komentáři

Do lesa asi určitě ano, ale jezdím kombinaci a zde mi přijde Ardent všestranný, středové vedení pláště je dostatečně tvrdé a nenadreš se, je pravda, že jak zahucim do lesa a jedu bomby, tak se musím hlídat abych nehodil tlamu, na tom fullu to svádí opravdu k extrému, nevylučují změnu po dojetí Ardentu.

Odkaz ke komentáři

Máš naprostou pravdu, ale trvalo mi to než jsem se přesvědčil a přesedlal na fulla. Jinak jsem celkově spokojen, celková stavba rámu je super a sedla mi napoprvé, investice stála za to, a za ten zdvih 140/150 jsem opravdu rád, že jsem nešel, jak jsem původně chtěl do 120/120. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...