Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Baurak

Cyklistika, bike a vse okolo

122 members have voted

1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

• 0-99km
      4
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      10
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      7

Recommended Posts

Rychlý dotaz. 

Někdo nějaké zkušenosti s nosicem kol na kouli Hapro (Holandsko),  konkrétně Hapro Atlas 2 Premium.

Osobne neverim vysledkum, ktery jsem si sam nezfalsoval 😉 Jsem na brzdy pes... a jsem s temi novymi XT spokojen. Brzdi vyborne. Mam letosni model a ten test jsem podle me videl nejmin pred rokem, je to neco starsiho, soucasny XT jsou opravdu v pohode 🙂

Tak nevím,já XT mám,chlazené kotouče a nemůžu si absolutně stěžovat

Asi jak na co. Na Enduro použití to nejsou vhodný brzdy, ale na XC si myslím, že jsou super. Code RSC jsem jezdil Stumpjumperovi a byly top, lepší brzdy jsem neměl. 

Ja je mam na kole, ktery dostava sodu, zdvihy 150/150 a jsem fakt spokojenej. Ale je fakt, ze mam asi 65kg i s kejmlem 😄

Tak ten test je z roku 2018 a věřím, že ty nový XTčka jsou supr. Já je mám v plánu dát na Ep*ca, byť pořád mi v hlavě leží Magury. Na Enduro kolo bych radši Saint, zmíněné Code RSC nebo MT7, nicméně jsem ty nový XTčka ještě nikde nezkoušel a třeba by v čtyřpístku taky mohly být zajímavá varianta. 

Jo vidis, tak se mi to nezdalo, ze jsem to nekde videl uz pred nakou dobou. Magury jsem taky zvazoval, ale pac jsem mel moznost vymenit jen brzdice misto SLX 2016, tak jsem dal tyhle ctyrpistky, nechal SLX paky... a dobry. Saint ale nebude vubec zla volba 🙂

No na Epic buď XT nebo MTS, sám ještě nevím... Saint jsem jezdil před delší dobou na Remedy a nebylo to vůbec špatný na to jakou to dostávalo čočku, zajímalo by mě jestli to nějak pokročilo u těch novějších, ale sériově jsem se s tím dlouho nesetkal...

Trošku posilhavam po galfer destičkách, až sjedu origo XT, na klasických brzdach to udělá neskutečně velký rozdíl, jen ty chlazené desky jsou problém..... Jinak když to porovnam s brzdami na silničce, tak ač jsou z 8000 řady, tak chlazený 4pist XT ač na těžkým horakovi brzdí neskutečně. Na silničku plánuju dát galfery desky a chlazený kotouče.

Galfer doporučuju. Před časem ho tady někdo doporučoval, tak jsem to zkusil a postupně narval na všechny kola. Na Epicu mám i jejich kotouče.

Já nakonec pořídil tenhle. Je super na mytí kola, čištění řetězu/kazety a promazání.. Sehnal jsem ho za 150, tak nebylo co řešit 🙂

_vyr_117D0008.jpg

Jo, nasazení ještě nemám úplně natrénované. Když jsem to viděl u servisáka, tak ten v tom už měl grif a měl kolo ve stojánku i ze stojánku během pár vteřin 🙂

Tady je vyhoda, kdyz mate rovnej flek, kde to kolo servisovat. Trinozku postavis kamkoliv, ale uzitna cena za ty love samozrejme super. 

Poraďte nějaké kolo pro důchodce do 10 tisíc korun.
Do obchodu,na poštu,do lesa..... Denně max 2 km najede.
Dá se vůbec sehnat solidní kolo do této cenové relace?
Dárek pro otce k narozeninám.
Díky

do 10k nevim, ale do 20k velmi mile prekvapil https://www.decathlon.cz/horske-kolo-29-xc-50-eagle-id_8575904.html
ma ho kolega, vzduchova vidlice celkem cajk, pevne osy, hydraulicke brzdy, priprava na bezduse... fakt prijemny prekvapko
jen jsme za 300 koupili kratsi predstavec pro pohodlnejsi posez a za 2k dropovaci sedlovku, navrtali ram a uz to jezdi jako drak. (sedlovku tatka urcite nepotrebuje)

za 10k bych poradil asi www.cyklobazar.cz 10k je dneska na kolco podle me malo
jak je vysokej? mam tu starsi peknej, pevnej hlinikac na R26, porad slusnej stroj pro tyhle ucely (Anlen Colorado), chtel jsem si ji nechat jako druhy kolo do mesta, ale neujezdim ho, tak za lahev rumu ho poslu do sveta, ale to neni na darek, to je spis jen tak, neco podobnyho verim, ze uz doma ale urcite ma.

v ty cenovce 10-16k(mozna i vice) to jsou kola, ktery se osazujou 20let starejma dilama a navic to bude mit vidlici pruzinovou, takze bez nastaveni, to je takovy pseudo-tlumeni, takze oproti kolu za ruma toho moc navic neziska. A brzdy nebudou hydraulicky, ale mechanicky, takze i proti starejm V-brzdam to bude na pytel. 
Asi bych poradil priinvestovat, nebo vymyslet jinej darek.

@raym0n,díky za nabídku a rady. Vím,že těch 10 tis na kolo je málo. Teď má nějakého starého favorita brian trekk. Před tím měl jiné kvalitnější kolo,ale to mu bohužel ukradli. Proto jsem mu chtěl koupit něco lepšího,jelikož ten favorit absolutně nedává lesní a polní cesty. On toho vesměs nenajezdí moc,takže by mu starší dobré kolo jistě udělalo radost.
Má 178 cm. Ty jsi odkud?

@raym0n můžu poprosit info, proč jste provrtávali rám? To se musí kvůli každé teleskopické sedlovce?

1 hour ago, kingdave said:

@raym0n,díky za nabídku a rady. Vím,že těch 10 tis na kolo je málo. Teď má nějakého starého favorita brian trekk. Před tím měl jiné kvalitnější kolo,ale to mu bohužel ukradli. Proto jsem mu chtěl koupit něco lepšího,jelikož ten favorit absolutně nedává lesní a polní cesty. On toho vesměs nenajezdí moc,takže by mu starší dobré kolo jistě udělalo radost.
Má 178 cm. Ty jsi odkud?

Brno, nafotim ti to do SZ, at tu neplevelim, ale nejdriv radeji umeju a zmerim retez, at nedavam do sveta neco, co pak bude vyzadovat servis.

@Dakie no, rozhodli jsme se vzit s vnitrnim vedenim (za me lepsi volba, uhlazene, schovane). Puvodni napad kolegy byl vyvest bovden na uvolneni sedlovky dirama, co jsou na sedlove ramove trubce pro uchyt lahve na piti. Jenze sroubeni na lahev ma uvnitr jeste navary a sklicidlo vrtacky by tam neudelalo dobry uhel.
Takze nakonec jsme to udelali tak, ze jsme provrtali sedlovou ramovou trubku z opacne strany, ze strany zadni stavby, cca 10cm nad stredem, rovnou sikmo, at bovden udela pekny okruh, rovnou jsme ho nasmerovali na levou stranu, kde neni predni pila, nelame se a zapojili jsme ho do krytky vedeni ve spodni ramove trubce. Velmi ciste reseni a krasne to slape, zadna vule. Nejezdi zadny hardcore veci, tak na polnacky a sem tam vetsi kontrolu pri sjezdu neceho plynuleho paradicka a myslim, ze na funkci zivocichare to nebude mit vliv. Je to kresleno rukou, ale pro nazornost snad cajk. Dirka vyvrtana velmi pekne ze sikma, zalakovana, promaznuta a jeste je tam takovej gumovej bazmek, aby to neklepalo a nemelo prodlevu. Uvidime, co na to zub casu

image.png

a do ramu jsme vrtali protoze kolo za 20k nema pripravu na sedlovku s vnitrnim vedenim 🙂

Edited by raym0n

Tyjo, zajimavy. Ona ta dirka by nemela mit vliv na tuhost/pevnost ramu. Ja prave taky premyslim o teleskopicke sedlovce. Ale spus si cim dal vic hraju s tim, ze bych koupil fulla Nejak jsem tomu propadnul a nejde to zastavit Kolega me ukecava do Blizzardu, tak uz davam kacky stranou.. Malej jeste tak 2 roky bude jezdit v sedacce, ale pak bych mohl vymenit.. Uz letos jsem si pohraval s prestavbou na 1x12, k tomu jiny rafky a razem jsem byl na 20k Po diskuzi se servisakem z toho jasne vyplyna zmena kola.. Tak uvidime Dnes jsem byl poprve na kole v praci, mam to 25km.

Vždycky jsem říkal,že teleskop.sedlovka je na nic a dnes když ji mám si to nemůžu vynachválit

Jj, hucel jsem do kolegy porad, vzal Tranz X, kterou prebrandovava i Canyon, byla na akci za 2k pro 31.6mm sedlovou trubku, tak moc nebylo o cem. Je to pecka, uplne jina kontrola na kolem. Porad to jeho plakani, ze jestli nebude 100mm drop malo... tak mu rikam, at nevysira, da si to dolu o velikost pesti a jede za mnou... sjedem a rikam - stacilo, nezavazelo? borec uplne nadsenej, zmerili jsme a stacil mu drop 7cm, takze tadaaa a uz to jelo.. 🙂

Ja premyslim, ze soucasny kolo necham pristi rok tatkovi. Je to Rock maschine tsunami 90. A ted se poohlizim po necem novym pro me. Celkem mi padlo do oka kolo MRX. Ma nekdo zkusenost? Nebo nejaka doporuceni. Nejakej cenovej strop bych videl cca 35-40. Podminkou je velkej ram. Mam 2 metry

Ted mam vybavu kombinaci deore, slx a xt. Rad bych si polepsil na komplet xt. A hlavne nejaky dobry brzdy. Na soucasnym kole byl ze zacatku problem s cinkanim. Ale to bylo asi moji vyskou a vahou

před 5 hodinami, Dakie napsal:

Tyjo, zajimavy. Ona ta dirka by nemela mit vliv na tuhost/pevnost ramu. Ja prave taky premyslim o teleskopicke sedlovce. Ale spus si cim dal vic hraju s tim, ze bych koupil fulla emoji85.pngNejak jsem tomu propadnul a nejde to zastavit emoji23.pngKolega me ukecava do Blizzardu, tak uz davam kacky stranou.. Malej jeste tak 2 roky bude jezdit v sedacce, ale pak bych mohl vymenit.. Uz letos jsem si pohraval s prestavbou na 1x12, k tomu jiny rafky a razem jsem byl na 20k emoji85.png Po diskuzi se servisakem z toho jasne vyplyna zmena kola.. Tak uvidime emoji106.png Dnes jsem byl poprve na kole v praci, mam to 25km.

Dobry rozhodnuti. Kdyz uz jsem Ti tu 1x12 nevymluvil, tak je lepsi to vzit s novym strojem a jestli koukas po fullu, cemuz po temer 15 letech na fullech muzu jen souhlasne prikyvnout, tak je lepsi posetrit a pekne vybrat 🙂

Na druhou stranu jestli na tom chces jezdit i do prace, to uz by se celkem hodil i ten gravel co 🙂

Tak ono v cenovce nad 50k stejne uz dvouprevodnik moc nesezenes.. A kolega to zas haji, ze to rikal uz pred 3 roky ze budou vsude jednoplacky - nizsi hmotnost, nemusis nic stelovat,takze jednodussi na udrzbu.

V mezicase jsem jeste poridil silnicku, ale ta me teda neuchvatila a zase jde z domu.. Ten posez mi nevyhovuje. Tak nevim, jestli by ten gravel byl dobra volba.

Jj, to je pravda, neni to v podstate na nicem. Ono se to zase vrati, protoze to nekteri budou chtit. Vtipny je, ze se tahle hmotnost resi i na fullech s 15kg a elektrokramech 🙂 Ja mam na fulla vahu vybornou a pri prvni vyjizdce na to nabali kilo blata a je vyreseno. Na silnicce bych to asi resil, ale na poradnym fullu nevim 🙂 Stelovani presmykace - akorat mazu a 4 roky jsem na ten soucasny nesahnul.

Tjn, ja na silnicce sedel parkrat, jede to jako krava, ma to neco do sebe, ale tim pro me vyhody konci. Hlavne bych to velmi brzo rozmlatil 🙂