Přejít na obsah

Kamera v autě (černá skříňka)


Doporučené příspěvky

Kopie postu z BAZARU

 

Palubní kamera - černá skříňka do auta

Každý den trávím na cestách několik hodin a po tom, co mi na přechodu lehnul cyklista na kapotu auta

, jsem si pořídila do auta kameru. Nebýt totiž několika dobrých duší, které celou událost viděly a

později dosvědčily, těžko bych dokazovala, že na přechod vjel, že kolo nevedl, ale jel na něm jako

blázen a nedíval se doprava, ani doleva. Naštěstí se nikomu nic nestalo, cyklista měl jen šok a

rozbité kolo a já jsem strávila pár hodin jednání s policií, ale doma jsem začala přemýšlet,

jak tyhle situace řešit do budoucna. Nejezdím jako blázen, ani nejsem pitomá blondýna a přesto mne

každý týden někdo vyvede z míry, nebo alespoň pořádně překvapí.

Proto jsem zapátrala na internetu a pořídila si na zkoušku kameru do auta z www.male-kamery.cz

Je to ta levnější, s VGA rozlišením, ale chci si pořídit model HD, který se zapíná sám hned po

nastartování - jak říkám, jezdím docela hodně, na kameru už jsem si zvykla a nechci ani vědět o tom,

že ji v autě mám, jenom když se něco stane, jednoduše mám jak dokázat, jak to skutečny bylo.

 

 

Byla jsem s ní velmi spokojená, ale šla jsem do toho dražšího modelu, protože má lepší obraz a nemusí

se před každou jízdou ručně zapínat a tahle mi teď leží doma. Určitě někomu dobře poslouží a zachrání

možná spoustu peněz a průšvihů, i když to, co se děje na našich cestách, žádná kamera nespraví, ale je

třeba se mít jak bránit, když jste v tom nevinně.

 

Technické údaje a další parametry jsou přímo na stránkach prodejce www.male-kamery.cz

 

 

Díky a mnoho štastných kilometrů bez nehod.

 

afaba@seznam.cz

 

 

No ja som práve dnes začal tiež nad niečim takým rozmýšľať, ale určite to nebudem riešiť teraz niekedy...

 

Dnes som skoro mohol zrazit dvoch malých školákov, čo išli cez prechod. A to len preto že ako išli cez prechod v strede cesty zastavili, začali zmatkovať že či ďalej alebo naspäť, nakoniec každý išiel na opačnú stranu...

 

Keby som viac rozbehnutý tak by som asi jedného zobral zo sebou.... Nebrzdil som z toho dôvodu že som bol ešte ďaleko od prechodu a keby išli normálne tak by v pohode prešli. Len keď začali zmatkovať v strede cesty už som musel brzdiť.... Blbý krpci...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Take na nejakou takovou palubni kamerkou jiz nejakou dobu pomyslim a hledam to spravnou.

 

V posledni dobe jsem absolvoval jiz nekolik hranicnich situaci, kdy to byl jen tak tak, kdy bych v pripade spatneho konce jen horkotezko dokazoval svou nevinu bez dalsiho dukazu... Take obcas dost neuveritelne prasarny nekterych nedospelcu a machriku, ktere by si jiste zaslouzily teply bonz ve forme nejakeho zverejneni i s SPZkou (!)...

 

Mam zajem o neco HD (staci tech nizsich 1280x720 - to jiste dostacuje na bezpecne zaznamenani registr. znacky a obliceju), s cyklickym zaznamem na SDHC (32GB), vlozenim data a casu do obrazu, a to dulezite - s palubnim 12V napajenim, ktere to automaticky spusti. To je nezbytne pro zcela automatickou funkci, bez toho to asi kazdy bude zapominat zapinat.

Privital bych i provedeni, ktere umi do obrazu vlozit i rychlost se souradnice (na bazi GPS), takovy model jsem nasel, ale zase neumi HD :) , prip. tlacitkem, ktere by umelo bezpecne na SD uzamknout nejakych poslednich napr. 30 sec. zaznamu pro zabezpeceni nejakeho duleziteho okamziku.

 

Zajimavy vyrobek (bez GPS a bez uzamykaciho tlacitka) i s docela rozumnou cenou je tato palubní auto kamera HD, ktera to celkem splnuje.

 

Mate-li nekdo nejakou zkusenost, rad bych privital ohlasy.

Odkaz ke komentáři

ajaaj to su palby za takyto matros , ja kupujem z ciny

Pozri sem , niekto kupuje tam kde ja a ma marzu minimalne 60-70%

 

edit, doplnenie dobreho modelu

Kvalitne video aj zvuk v prepocte za 1100,- kc :palec:

Jak ju chcete tak pisnite objednam akurat cakacka je asi 3 tyzdne :loool:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.42486~r.16924224

Upraveno uživatelem beedone
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Taky už o něčem takovým uvažuju. Během cca. pěti dní mohli řinčet plechy dvakrát, šlo jen o cm a pokaždý bych v tom byl nevinně. Poprvý sem včas zareagoval protože sem to včas viděl a podruhý to výkřikem zachránila ženuška protože já zrovna koukal na děcko aby nebylo pod kolama a tam už to asi byli jen mm. Vypadá to zajímavě jen by mi stačilo aby to zaznamenávalo jen obraz protože v danou chvíli by to nebylo poslouchatelný a při zveřejnění by to stejně muselo jen souvisle pískat ;)

Odkaz ke komentáři

Kartu mám jen 16GB...bohatě to stačí,dá se přepínat jako chceš kvalitu a snímků,nahrává to ve smyčce,pokud potřebuju něco uložit tak jen zmáčknu čudl a zůstane to uložené. Naprosté bezúdržbove-jak nastartuješ sama se zapne.

Zvuk se dá vypnout.

Jsou i levnější kamery které by bohatě stačili, nějaké VGA za litr, tyhle HD jsou dražší. Tahle má výhodu že má i displej. Je to jedna z nejpoužívanějších onboard kamer.

Odkaz ke komentáři

na Aukru si napiš "kamera do auta" ten typ co mám tak mají za 2500, na Ebay tak za 1000 ;) ..tam ale nemám účet

montáž? jen přicucneš na okno jako navi...pokud myslíš montáží to napojení na el. tak to sem si dělal sám...otázka 20min, na tom nic není(pokud to nekdo nezvládne sám tak každý autoeletrikář nebo mechoš mu to udělá na počkání)....kabel mám vedený stejně jako k detektorům aby nebyl vidět....

 

tady máte téma o kamerach: http://www.antiradary-forum.com/viewtopic.php?t=1147

Odkaz ke komentáři
mám HD DVR ( http://www.onboard.cz/recenze-onboard-kamera na aukru za 2500 ;) ) napojení normálně na zásuvku(klasická rozdvojka s kabelem napojená pod palubkou na eletriku a s ní mám zastrčku od kamery a navi-nikde nic není vidět) kabel vedený sloupkem a stropnicí......

 

No počkej stropnicí, jak jsi ten kabel do stropnice dostal, tos tam udělal díru nebo jak? Mohl bys to vyfotit?

 

Já bych bral kameru ideálně ve zpětnym zrcátku (malá čočka) že by z venku nešla téměř vidět a kabel by vedl rovnou vedením jako je z dešťáku. O ničem tak malym s fullHD ale nevím, takže to je zatím asi jen sci-fi ;)

Nemám moc dobrou zkušenost něco lepit na sklo přísavkou a taky se bojim zlodějů :/

Upraveno uživatelem RichardD
Odkaz ke komentáři

ta za 58$ má HD jen interpolovaně,já budu objednávat tuhle: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.35356

 

No počkej stropnicí, jak jsi ten kabel do stropnice dostal, tos tam udělal díru nebo jak? Mohl bys to vyfotit?

 

Já bych bral kameru ideálně ve zpětnym zrcátku (malá čočka) že by z venku nešla téměř vidět a kabel by vedl rovnou vedením jako je z dešťáku. O ničem tak malym s fullHD ale nevím, takže to je zatím asi jen sci-fi :(

Nemám moc dobrou zkušenost něco lepit na sklo přísavkou a taky se bojim zlodějů :/

zrcátko s kamerou :(

 

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.47868

//teď ale koukám,že to asi jako zrcátko fungovat nebude,když je v něm lcd...

Upraveno uživatelem Luks
Odkaz ke komentáři

To budeš mít tu samou co já :( jen ten držak mám jiný. Já ty zahraniční weby moc nestudoval-chtěl sem to koupit v CZ kvůli záruce,radši si připlatit ale mít záruku.

Jinak video v plné kvalitě má super obraz. Já s ní sem max spokojený. Sice jako "černou skříňku" ji nevyužívám ale i tak se dá...

To umístění nějak na strop by určitě udělat šlo,držak je v kameře na závit,takže nějaký držak by určitě zbastlit šel a našroubovat...

Jak to tak sleduju tak ty onboard kamery tu zaujali docela dost lidí :-D

 

couvací kameru si kup origo-na aukru jich je plno

Odkaz ke komentáři

samozřejmě...je to naprosto bezudržbové...nastartuješ-začne nahrávat.....vypneš motor-vypne se....

nahrává neustále ve smyčce takže se přehrává nejstarší záznam.... pokud chci něco uložit tak jen zmáčkneš čudl a zustane to uložené uplně na konci...takže doma pak jen vytáhneš kartu..strčíš do noťasu a přehraješ si to...

Odkaz ke komentáři

Tak vzhledem k tomu že mám zrcátko s dešťákem a na skle je u něj spatně průhledné stínění tak nahoru nemám kameru kam dát. Tím pádem připadá možnost jen asi doprostřed na palubovku (bez přísavky) a tím je zároveň i vyřešeno vedení kabelu (asi :lool:. Ta co má VSemi je ideálně placatá a obraz kvalitní akorát nevím jestli na palubovce napevno přidělaná nebude záznam k ničemu např. po dálnici kdy se auto třepe. Leda že by to mělo hodně dobrý stabilizátor.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...