Přejít na obsah

Volba brzdových kotoučů a destiček


Doporučené příspěvky

zdravím,po vašich radách a kamarádů co závodí amatérské rally padla volba na ATE POWER+ KERAMICKÝ DESTIČKY+ BLUE RACING brzdová kapalina(vše ATE)a nový brzdový panceřový hadičky GALFER.Vše org. 288 a 232 mám zimní 15".Když naváži na jiné dotazy:TRW je bahno(odrovnol sem je na opel astra F 2.0i)+desky Textar,Bremba moc lidí nechválí a Zimmermany sou asi opravdu vyhlášeny pískáním....a co se týče zkroucení kotoučů i dáním větších....na okruhu skroutíš po hodině špatné jízdy pokud nedáš něco extra,když vyznáváš závod stylu plyn/brzda B)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Chci koupit na předek 1.9TDI 66kW 2004 kotouče a desky. Při zkoumání nabídek pro moji motorizaci jsem narazil na kotouče 256 i 280. Znejistěl jsem - můžu vzít 280 aniž bych zkoumal jaké tam mám nyní? Kdyby tam teď byly 256, nebudu muset pro nové 280 ještě něco měnit? Nerad bych si zvyšoval náklady... Nebo musím nutně nejdřív zvednout, sundat kolo a zkouknout co tam momentálně mám? Dík předem za rychlou radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Chci koupit na předek 1.9TDI 66kW 2004 kotouče a desky. Při zkoumání nabídek pro moji motorizaci jsem narazil na kotouče 256 i 280. Znejistěl jsem - můžu vzít 280 aniž bych zkoumal jaké tam mám nyní? Kdyby tam teď byly 256, nebudu muset pro nové 280 ještě něco měnit? Nerad bych si zvyšoval náklady... Nebo musím nutně nejdřív zvednout, sundat kolo a zkouknout co tam momentálně mám? Dík předem za rychlou radu.

Ono kotouče o průměru 256mm mám dojem že byly jen na O1 1.6 ,auta 1,9TDI mají 280mm ,1,8turbo 288mm.Tak že to máš jasné 280mm ale pokud to někdo nepředělal na288 nebo 312mm.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím dobří lidé,

 

mám takovou otázečku. Mám Octavii I 81kw r.v. 2002 a když sešlápnu brzdový pedál, tak je nějak moc měkký. Brzdový válec je měněn dvakrát odvzdušnení tak 5x a přetěsnění celé soustavy mám taky za sebou. A tak mě napadlo jestli by to nemohlo být tím že už jsou horší zadní kotouče. Ale malinko mi to vyvrací to, že auto mám dva roky brzdy jsem nedělal, problém mám už od začátku a při mém nájezdu cca 50 tis. km za tu dobu by ty brzdy už odešly kdyby nebyly v pohodě. Nemáte někdo nějakou zkušenost nebo nápad co by to mohlo být? Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Ahoj všem, mám v plánu koupit Bremba Max, ale nevim jaký destičky. Chtěl bych textary, ale kámoš říkal že by do toho radši nešel, že by to mohlo piskát když je to kombinace tvrdý destičky + měkčí koutouče. A o pár postů výše to tady někdo psal, že mu to píská. Co bych měl vzít jako alternivu? Přemýšlím nad destičkama od Bremba nebo od feroda. Co myslíte?

Odkaz ke komentáři

Kluci, moje přední kotouče jsou hotové. Při brždění z vyšší rychlosti mám pocit, že mi uletí hodinky z ruky, to se fakt nedá :-) Musím je měnit, ale desky mají ještě dost před sebou. Zdá se mi hodně zbytečné je měnit za nové, stačily by jen kotouče. Ale nikde jsem se nedočetl, jestli to tak můžu udělat. Měnit jen kotouče a desky nechat. Co vy na to? Desky mám nějaké obyčejné, co se klasicky montuje někde v servise. V případě, že by nebyl problém ty desky zachovat, co by jste mi doporučili dát za kotouče? Průměr 280. Díkes

 

Můj tip: http://www.rajautodilu.cz/zbozi/78/Brzdove-kotouce-Skoda-Octavia-predni-Brembo-AKCE.htm

http://www.cc-autodily.cz/kotouc-brzdy-predni-1-1_1?brand=SKODA&model=OCTAVIA

http://www.cc-autodily.cz/kotouc-brzdy-predni-3-2_2?brand=SKODA&model=OCTAVIA

 

 

...nebo raději originály? Nebo nějaký jiný tip?:-)

 

Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Na STK jsem měl problém s brzdami:

1) U předních byl rozdíl v účinnosti až kolem 28-34%

- Jak to řešit? Kotouče by měli být maximálně 2 roky staré, destičky se mi též nezdají nějak moc sjeté, rysku se pokusím najít o víkendu. Takže pouhé vyčištění by pomohlo? Je to obvyklé?

 

2) Jedna zadní téměř vůbec nebrzdila. Technik říkal, že to bude prasátkem (brzdovým válečkem).

- Máte nějaké reference na značku Metelli z Itálie

- nebo je opravdu lepší koupit originál

Nejsem si jistý co říkal o ruční brzdě, byl jsem z toho chvíli mimo, mám ale za to že nic, že brzdí dobře - v tom případě by to bylo asi opravdu jen prasátkem. No ne?

 

Díky za případné tipy, rád bych věděl co s tím opravdu mám, případně si sám nakoupil materiál, než to svěřím odborníkovi.. ;)

 

(Octavie 1.6 55kW 1998. Vpředu kotouče, vzadu bubny)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...