Přejít na obsah

Volba brzdových kotoučů a destiček


Doporučené příspěvky

Dotaz k deskám

Předchozí majitel vyměnil kotouče i desky

Netuším výrobce

Ale brzdí to mizerně

 

Kotouče nechci kupovat

Ale desky bych vyměnil

 

Doporučité něco co dobře brzdí ?

Nevadí mi, když desky budou rychle mizet (měkká směs)

Ale chci aby to bezpečně auto zastavilo

 

Octa benzín 1,8T

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Guest Pavel H.

Ahoj lidičky,

mám Octavii I Combi 1,9 TDI 81 kW a řeším 280 mm komplet přední + zadní brzdy. Uvažoval jsem Brembo Max, Zimmermann nebo Ferodo anebo to nějak zkombinovat? Můžete mi prosím poradit.

Díky Pavel

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Nemáte tu někdo ATE kotouče a destičky Textar? Jak čtu tohle vlákno tak mě pěkně začíná štvát jak pořád čistím ty moje kola :wallbash:

Ted tam mám destičky Zimmermann sport a hrůza, brzdí to pěkně, ale taky dobře práší ...

 

Tak neexperimentuj s ATE+TEXTAR a vem jistotu ve formě ATE+ATE Xeramic ne? :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

to Header009 - no o těch ATE Ceramic jsem taky mnoho neslyšel, ale když říkáš jistotu. Tak fungovat by asi dohromady měli, otázka jak to bude brzdit ještě, nevíte někdo?

sorry, jsem to nějak přehlídl...

ATE Ceramic, měl jsem je na předku na origo kotoučích a pohoda brzdili rozumně. Jako bonus nešpiní kola říkám za mě pohoda, teď mám Textar epad a Brembo sport ale to je o level jinde i cenově ;)

Odkaz ke komentáři

Zdravim, budem musiet vymenit brzdy, pretoze ich mam stocene a ako som sa docital tak snad vecsina ludi je za Brembo Max a Textar dosticky, sedia si lepsie ako Brembo dosticky? popripade tie ATE lacnejsia verzia sa vlnia, nejde mi nejak extremne o silu brzdenia, len nechcem po par tisicoch km zasa riesit brzdy.

Odkaz ke komentáři

Zdravim, budem musiet vymenit brzdy, pretoze ich mam stocene a ako som sa docital tak snad vecsina ludi je za Brembo Max a Textar dosticky, sedia si lepsie ako Brembo dosticky? popripade tie ATE lacnejsia verzia sa vlnia, nejde mi nejak extremne o silu brzdenia, len nechcem po par tisicoch km zasa riesit brzdy.

 

Aký maš rozmer ?? mam na predaj komplet ATE power disc 312mm + Ate Ceramic dosky, brzdia velmi dobre a neprasia blizsie info na mail : nabytok15@gmail.com je to komplet nový set.

Odkaz ke komentáři

Tady už je toho o deskách a kotoučích dost. Pokud nejsi závodník a nemáš chip tak asi není potřeba něco extra, závodník bude chtít brzdy co brzdí když jsou zahřátý, jinej zase naopak a někdo hledá něco mezi. Podle toho bych vybíral, potom kvůli špinění a taky hodně! záleží na tom jak se z brzdama zachází po novotě. Držel bych se rad výrobce na dokumentaci, některý nový kotouče jsou totiž dobrý ale hned na začátku se dají slušně zkurvit viz švagr který nemá ani cit k řízení a po výměně brzd jim dělal přesně to co se nemá, svou blbost si léčil v servisu, takže další varianta je hledat blbuvzdorný brzdy :lol: btw tohle a o hodně víc bych řekl se dá na fóru dávno vyčíst.

Odkaz ke komentáři

 

Aký maš rozmer ?? mam na predaj komplet ATE power disc 312mm + Ate Ceramic dosky, brzdia velmi dobre a neprasia blizsie info na mail : nabytok15@gmail.com je to komplet nový set.

 

mam O1 81kw, myslim ze 280x22 by tam mal byt, nie som zavodnik, nejazdim zas ako vikendovy jazdci, obcas si jazdu trocha uzijem, inak bezne pouzivanie, len na tych O1 je stymi brdami dost problem ze sa vlnia, tak preto sa len pytam ci je tak moc rozdiel za ten priplatok, o ucinok mi tak moc nejde, kupim kludne cinu za 10 € ak sa nebude vlnit a bude brzdit tak ako sa pozaduje.

Odkaz ke komentáři

 

mam O1 81kw, myslim ze 280x22 by tam mal byt, nie som zavodnik, nejazdim zas ako vikendovy jazdci, obcas si jazdu trocha uzijem, inak bezne pouzivanie, len na tych O1 je stymi brdami dost problem ze sa vlnia, tak preto sa len pytam ci je tak moc rozdiel za ten priplatok, o ucinok mi tak moc nejde, kupim kludne cinu za 10 € ak sa nebude vlnit a bude brzdit tak ako sa pozaduje.

 

urcite je rozdiel v zmesi kotuca cinu by som urcite nekupoval lebo kupis raz 10€ potom zaplatis vymenu a budes to robit dookola az prides nato ze si zaplatil dokopy ako za zavodne brzdy :D tak na OI mas 5x100 tak pozri neake brembo alebo ATE kotuče klasicke nepotrebujes power disc alebo nieco podobne a zase to tiez nieje neako moc drahe takze radsej si kup raz a normalne kotuce.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Myslim ze jsi vybral rozumne, Jinak staci kdyz vymenis jen predek, akorat bych doporucil , kdyz uz to budes delat, vymenit hned i brzdovou kapalinu (neni to uz takova polozka, staci 1/2 litru baleni) DOT 4 , a na ten zadek se aspon podivat a zkontrolovat jestli desky chodi volne, jestli chodi volne cely brzdic ( na tech 2 sroubech co je prisroubovany k drzaku) , jestli nevaznou pistky, jestli dobre funguje rucka. Preci jen jsou to brzdy a ty potrebuji pozornost. i kdyz , pokud by jsi chtel mit s kroutenim kotoucu a kopanim do volantu a pedalu navzdy pokoj, vymena za vetsi te asi nemine

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ahoj, koupil jsem údajně dobré kotouče maxgear + destičky asi ate. Po cca 3000km se zvlnily. Nechal jsem je stocit, vyčistil a namazal čepy vydrbal dosedaci plochy vyzkoušel chod pistků - ok. Po dalších 3000km zvlněné znova. Píská to i když nebrzdim, vibruje atd. Koupím tedy asi brembo + textar jen mám strach aby se neopakovalo zvlnění. Co třeba TRW? Teď jsou na cc za hodně slušný peníz. Bez chipu, nezavodim, normálka do práce atd. PS. Na adrenalin mám motorku :-) děkuji

Odkaz ke komentáři

Pokud máš na autě vše v pořádku (žádné vůle, žádné házení respektive vše v normě) a nový desky s kotoučema správně zajedeš (zahoření) tak bude vše OK. Ten PL šunt tě vyšel draho co? Nebo má s tím MaxGear někdo doré zkušenosti? Osobně kupuji od Zimmermannů.

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Dnes som bol na okruhu a po 1 ostrom kole mi už nebrzdili predne brzdy (288mm TRW dosky aj kotúče), tak na vyššie zaťaženie nie sú vhodné... na bežné jazdenie sú dobré.

 

Kamaráti tam tiež boli a mali predne brzdy Brembo max + ATE ceramic a druhy Speedmax + ATE ceramic a odjazdili celých 30 min a brzdy v pohode.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...