Přejít na obsah

Liborova 1.8 TSI


Doporučené příspěvky

Mám podobnou zkušenost, popsanou jinde, s tím rozdílem, že se mě tato ztráta oleje v cca 100kkm pod kroužky proměnila v podpalene ventily (stale tvrdili, že je to normalni), a měnil se celý shortmotor. Po natlaku vzala Skoda kulanci nakonec celou na sebe, škoda byla 2nasobna, než ta Liborova. Stáří vozu těsně po prodloužené 2 lete záruce.

Odkaz ke komentáři

Celé to probíhalo tak, že jsem přišel do servisu Auto Dubina tady v Ostravě a řekl jsem jim, že mi to žere olej cca 1l na 700km, a že si myslím, že jsou tam vadné pístní kroužky. Řekli, že už to dělali a musí se nejdříve udělat váhová zkouška. Přijel jsem tedy v domluveném termínu, vypustili olej a dali zpět změřené množství nového oleje. Zaplatil jsem cca 1300 za 4,5l oleje a výměnu. Potom jsem měl najezdit cca 300-400km a přijet. Po těch km jsem přijel, změřili to a vyšlo jim 1,3l na 1000km. Ptal jsem se na kulanci a řekli, že naposledy tam měli auto 5 leté se 120tkm a Škoda jim dala těch 50%, tak by to mělo projít i u mě.Ode mě si vzali servisku, naskenovali ji a poslali i s dotazem do Škodovky, jestli bude kulance. Druhý den mi volali, že ano a domluvili jsme se, kdy mám přijet. Řekli mi cenu, že to bude těch 30.000,-, které zaplatím já a 20.000,- Škodovka. V servise bylo auto od pondělí do pátku, kdy mi volali, že neobjednali jednu součástku a ta přijde v pondělí. V úterý mi volali, že je auto hotové a vše je ok. Po dobu opravy jsem měl půjčenou zdarma OIII 1,6 TDI 81kW. Pár věcí na ní bylo lepších - voněla novotou (27tkm), modernější a hezčí palubka, více místa vzadu. Pár věcí se mi nelíbilo - měkký a vysoký podvozek (dokázal bych upravit), měkké 16" kola (stačí výměna za 18"), špatně svítící světla (halogeny s parabolou), neautomatická klima, ale hlavně slaboučký motor. Kdybych kupoval OIII, tak mám jasno - buď zase 1.8TSI 132kW a předělávka na RS design nebo rovnou RS v benzínu. Ale raději si nechám zajít chuť.

Odkaz ke komentáři

Ahoj, jj, klidně se inspiruj. Značku fólie ale už nevím, protože ji tam mám na mračítkách už 7 let (pořád jako nová). Na masce mám stejnou už cca 5 let. Měla by to být nějaká kvalitnější, možná 3M. Je černá lesklá, a že to není metalíza vůbec nevadí, není to poznat. Ale dnes se vyrábí i černé metalizované fólie. Já jsem ji koupil v jedné reklamce, tam s ní běžně dělají polepy na auta.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Motor funguje, olej už to nežere, oprava pomohla, musím zaklepat. Na svém autě jsem nic nedělal, ale manželčina OI už měla 13 let, tak jsme koupili náhradu. Octavia je na ni velká, Rapid se jí nelíbil a Fabia po vyzkoušení byla moc malá a taky se jí moc nelíbila. Když jsem vybíral, jaké auto by pro ni bylo ideální, tak jsem zvažoval Golfa 7 a pak jsem na Tipcars narazil na roční Seaty Leony 1.2TSI 63kW s 20-30tkm za nějakých 250t. To se mi zalíbilo a manželce se zase líbil Leon. Pak jsem projížděl stránky seat.cz a našel jsem tam úplně nové Leony za 279.990,-. Podmínka byl leasing a výkup auta, to jsem stejně měl v plánu. Ty auta ale měli za tuto cenu jen v Plzni v Auto Šmucler, tak jsem tam napsal o nabídku. Přišly mi 2 - jedna na 279t a druhá na 299t s lepším motorem 83kW. S tou 299t nabídkou jsem pak šel do Auto Heller tady v Ostravě, kde mi řekli, že na tuto cenu se dostanou taky, ale co takhle místo základní výbavy Reference výbavu Style (plno věcí, co jsou lepší za 30t příplatek). Vytiskl mi tu nabídku a pak ještě nenápadně nadhodil, že s předními LED světly je to auto lepší, a že za 50t navíc je ještě akční paket Technology Style, celkem za auto 380t. Nechal jsem si to přes víkend projít hlavou a ty LED světla a k tomu alcantarová sportovní sedadla mě přesvědčily, že je musíme mít, no manželka se podruhé zamilovala a tak jsme 26.9.2016 objednali. V pátek 4.11.2016 nám volali, že auto dorazilo, no a od 7.11.2016 ho máme doma. Za staré auto mi nabídli super cenu 70.000,- (OI, 1,6MPI, 2003, 130tkm, druhý majitel, ale první byl taťka).

Zatím jsme nadšení, je to skvěle udělané auto, motor na město stačí. Asi ho i manželce závidím, ale pro mě přichází v úvahu leda tak Cupra :)

 

Úpravy provedené zatím jen minimální:

- 17" zimní kola VW Moritz 205/50 - polepené fólií asi tak, jako je mám já plus červené proužky

- černá matná fólie v prostoru kolem zadní značky (ala verze FR)

- černá matná maska s červeným proužkem ala VW Golf

- černá matná fólie jako ochrana vnitřních prahů v místě, kde se nastupuje

- výměna žárovek v interiéru za LEDky

 

Plánované úpravy:

- snížení pružinami H&R 35 nebo 50mm

- rozšiřovací podložky minimálně aspoň dozadu 15mm

- černá lesklá fólie na střechu

- červená zrcátka

 

Seat Leon 1,2 TSI 83kW (110k) Style Technology Plus

- LED světla přední i zadní

- světelný a dešťový senzor

- 6,5 multimediální systém s parkovací kamerou, Bluetooth, FullLink

- senzory vpředu i vzadu

- kožený multifunkční volant

- sportovní sedadla alcantara/kůže s vyhřívaním vpředu

- automatická klimatizace

- 17" kola 225/45

- lepší interiér

- těch věcí je tam plno, vybral jsem jen ty pro mě důležité

- záruka 5 let nebo 100.000 km

post-507-0-43262000-1478972614_thumb.jpg

post-507-0-42642600-1478972637_thumb.jpg

post-507-0-03152600-1478972672_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Ve zpátečce už je taky LEDka (25W), ale do blinkrů mi to přijde zbytečné, oranžová má být oranžová a že se zhasíná a rozsvěcuje pomaleji se mi spíše líbí

Manželka kombi nechtěla a ani jsem ji ho nenutil, je to její auto a jí vyhovuje, že není tak velké. Sedáky jsou pro ni ok (173cm) a já (194cm) nepociťuju rozdíl mezi mou OII a Leonem, asi jsem si zvykl.

Své i její (kromě mlhovek) představy jsem "zhmotnil" ve Photoshopu. Myslím, že to hned vypadá lépe. Sníženo, pruh na okně, černá střecha, červená zrcátka, žluté mlhovky.

post-507-0-87638700-1479102780_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Auto má 7 let, najeto 87000 km. Celkem bez problémů. V servise je 1x ročně na kontrolu a pak tam bylo 2x navíc. Jednou se měnil napínák a ložisková stěna - v záruce ve 3,5 letech. Teď před měsícem bylo podruhé, protože žralo olej a to dost - dle váhové zkoušky 1,3l na 1000 km. Nutná výměna pístních kroužků = celé písty a ojnice a nějaké další díly k tomu. Oprava za 50.000,-Kč. Škodovka na kulanci dala 50% na cenu dílů, takže jsem platil 30.000,-. Je to dost, ale zase za 7 bezproblémových let se to dá skousnout. Teď jen doufám, že se mi neobjeví "Zkontrolujte hladinu oleje".

 

V kolika km jsi zjistil, že se Ti ztrácí olej ?

Já mám najeto 75 tkm a zatím to vypadá že je motor bez úbytku oleje.

 

Jinak Leon je pěknej.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj, tak nějak postupně jsem musel dolívat častěji (vždycky, když se rozsvítila kontrolka), ale řekl bych, že tak od 40tkm se plynule zvedala spotřeba oleje až k těm 1l na 1000km. že se něco děje mi začalo být divné cca v 70tkm, kdy jsem dolil litr po 5tkm, pak jsem dolíval čím dál častěji, v 80tkm cca po 3tkm a pak to šlo rychle.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

Asi odpovídám dost pozdě, ale lepší než vůbec. Mračítka mám udělaná normálně z fólie, drží už 7 let a žádný problém. Je to cenově nejlevnější řešení a taky se mi více líbí než plastová mračítka, protože vůbec nevystupují nad světlo, není tam ta hrana. Stejnou fólii mám i na masce a taky drží.

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Ahoj, auto slouží bez závad a zatím nemám důvod jej měnit, i když už je mé skoro 9 let. Včera mi dorazilo rádio z Číny, respektive nějak přes španělský shop na ebay se sídlem někde v Rusku a s doručením přes Anglii. No nějak to udělali, aby se neplatilo clo. Cena tedy necelých 8000,-

Je to tento typ: https://www.erisin.com/erisin-es5826s-8-car-radio-android-80-dvd-gps-system-dvr-wifi-dab-dtvin-for-skoda-octavia_p1018.html

Ve zkratce design jako Bolero, ale 8" displej, Android 8.0, GPS, Bluetooth atd. Já jsem si chtěl koupit jen BT handsfree originál Škoda, ale teď to vyjde na 6000 i s prací, a když prodám Bolero za 3-4000, tak na tom budu lépe a funkcí budu mít spoustu navíc. To jsem si řekl a riskl objednat něco dražšího než běžně z Číny objednávám. Docela jsem se bál, ale zbytečně. Rádio vypadá výborně, startuje do 3 sekund, pohyb v menu a přepínání funkcí je bleskové, navigace supr. Ještě čekám, až mi přijde přijde parkovací kamera za 12 liber náhradou za otevírání kufru (otevírání bude menší a hned vedle je malá kamerka). Bluetooth funguje, ještě musím dotáhnout nahoru ke světýlku mikrofon, protože ten vestavěný není tak citlivý. Externí mikrofon byl součástí balení. Doufám, že nebude vybíjet baterku, na to ho mám ještě krátkou dobu - 1 den. O další zkušenosti se podělím později, na případné dotazy se budu snažit odpovědět.

Příjem rádia je lepší než u Bolera, není to jen subjektivně, ale opravdu jsem naladil větší množství stanic a například Evropa 2, která mi po Ostravě šustila, tak ta funguje naprosto bez problémů a to mám ploutvičku atrapu a vlastně využívám jen anténu v zadním skle.

Mám objednanou ještě matnou fólii na tablety, kterou si tam nalepím, protože ten displej je lesklý a to mi vadí, všechno se leskne a upatlá se to. Na Boleru byl matný a vyhovovalo mi to.

Mám ještě objednaný BT modul do komunikační zásuvky, abych mohl sledovat některé informace o autu (teploty, otáčky atd.) https://www.ebay.co.uk/itm/OBD2-ELM327-Bluetooth-Car-Diagnostic-Scan-tool-for-Android-Torque-Mobile-360-UK/262753613883?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Parkovací senzory se zobrazují a až bude kamera, bude to ještě lepší. https://www.ebay.co.uk/itm/HD-CCD-Rear-View-Car-Camera-For-Audi-A1-Skoda-Roomster-Fabia-Octavia-Yeti-Superb/232687665592?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Multifunkční volant taktéž funguje bez problémů.

Opravdu jsem spokojený.

 

zmIMG_20180313_090030.jpg

zmIMG_20180313_090014.jpg

zmIMG_20180313_090002.jpg

Odkaz ke komentáři

Ahoj, couvací kameru ještě nemám, ještě nepřišla. Až dorazí, montáž nafotím. To bude složitější než to rádio. To stačilo jen vytáhnout a odpojit konektor a anténu a napojit do nového. Pak jsem jen natáhl USB kabely prodlužovací do kastlíku před spolujezdcem. To bylo těžší, to jsem musel vyšroubovat ten kastlík ven. A když jsem ho měl venku, tak jsem tam tudy a přes sloupek vytáhl do stropního světýlka externí mikrofon.

Jinak zatím vše funguje. Občas nezačne hrát hudba z usb nebo karty od skladby, u které jsem rádio vypínal, ale od začátku. To řeším. Možná je to tím, že tam mám 2 karty a 2 USB najednou. Stal jsem si i jiný přehrávač hudby, ale ještě jsem to nezkoušel. 

Dokonce jsem zkoušel USB rozbočovač a fungoval, měl jsem připojené 4 USB.

Navigace funguje perfektně, mapy jsou aktuální 3Q2017.

 

Odkaz ke komentáři

Vyřešil jsem svůj problém "Občas nezačne hrát hudba z usb nebo karty od skladby, u které jsem rádio vypínal, ale od začátku. To řeším. Možná je to tím, že tam mám 2 karty a 2 USB najednou. Stal jsem si i jiný přehrávač hudby, ale ještě jsem to nezkoušel. " - To se stalo tak, že jsem měl zatržené automatické přehrávání hudby při vložení nového média (flash nebo karta). Takže jsem tuto funkci vypnul a hudba hraje od místa, kde skončila.

Co mi trochu vadí, že přehrávač hudby přehrává podle názvů alb a nelze zvolit, že to chci přehrávat podle složky. Je tedy potřeba, aby měly v sobě soubory správně uložené ID3 tagy.

Na displej jsem nalepil matnou fólii. Barevně vše stejné, čitelné stejně, jen se to neleskne a o to mi šlo, takže doporučuji.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Po delší době nové info. Auto má najeto 118000 km, vše ok, zatím ho měnit ještě nebudu, mám dost důležitějších výdajů a výměna by byla spíše z marnivosti.

No a když nechci měnit, tak alespoň upravuju.

Zadní parkovací kamera už taky funguje a ani na autě není vidět, vypadá jako originál.

Nedávno jsem zabudoval světýlka s logy Škoda, která se rozsvítí při otevření předních dveří. Na aliexpresu stály cca 150,- Kč, práce snadná, ani jsem nesundával tapecy, stačilo vycvaknout světýlko ve dveřích, vyvrtat otvor zespoda tapece, protáhnout drátky, zapojit na drátky toho světýlka a hotovo.

Pak jsem vyměnil pedály za sportovní, zase z aliexpress, cena 14 dolarů. Pasují bezvadně.

No a naposled jsem dělal podsvícení odrazek v zadním nárazníku. Ledky jsem objednal z aliexpress, jsou to ledky s hustším osazením, takže to podsvětlení je jednolité. Zapojení jsem vyřešil připájením do světel, viz foto. Původní záměr byl ten, že to bude svítit při rozsvícených světlech, ale nakonec to svítí ještě lépe. Svíti to, i když brzdím a to silněji, než při normálních světlech. Když svítí normální světla, tak při stisku brzdy to svítí intenzivněji. Mám z toho radost, vypadá to efektně a originálně. Do nárazníku jsem nemusel nijak vrtat, všechno pasovalo, ten led pásek se za ty odrazky vešel. Přilepený je oboustrankou a zboku ještě zalepený tavnou pistolí, aby tam pod to netekla voda tím i špína. Drát k nim jsem protáhl od světel kolem rezervy takovým gumovým průvlakem.

A ještě jsem si vyměnil žárovky ve zpátečce a v blinkrech za ledky. Chyby nehlásí a svítí bezvadně. Mám zatmavená světla a žárovky svítily málo, tyhle ledky svítí úžasně.

Výstřižek2.PNG

IMG_20190522_180255_resized_20190605_123417175.jpg

Výstřižek.PNG

Výstřižek3.PNG

IMG_20190519_094340_resized_20190605_121810409.jpg

IMG_20190519_094421_resized_20190605_121811599.jpg

IMG_20190519_095557_resized_20190605_121814802.jpg

IMG_20190519_095622_resized_20190605_121814237.jpg

IMG_20190519_095642_resized_20190605_121809384.jpg

IMG_20180526_194611_resized_20190605_120802354.jpg

IMG_20190425_130833_resized_20190605_121810978.jpg

IMG_20190519_094016_resized_20190605_121808514.jpg

IMG_20190519_094248_resized_20190605_121813179.jpg

IMG_20180524_174743_resized_20190605_120801748.jpg

IMG_20180524_174834_resized_20190605_120800940.jpg

Odkaz ke komentáři

Díky,

já jsem hledal správnou kamerku dlouho, většina z nich totiž moc vykukuje a já jsem chtěl, aby nebyla vidět, stejně jako originál.

Jestli si umíš objednat z aliexpresu, tak ty žárovky objednej. Měl jsem několik různých a tyhle jsou nejlepší a opravdu svítí neskutečně.

Jj, to logo je to nové. Nafotím.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...