Přejít na obsah

Liborova 1.8 TSI


Doporučené příspěvky

https://www.aliexpress.com/item/LED-Strip-5054-SMD-5M-300-600LED-Non-Waterproof-Flexible-Led-Tape-Light-much-bright-than/32809840774.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dTb66gS

teď ten link funguje, akorát po čase ten link přestane fungovat, tak dám i screenshot

objednal jsem Red + Waterproof IP65

vybral jsem si tyhle, protože mají 2x tak hustěji osázené ledky, takže to podsvětlení je v kuse

jinak je toho 5 metrů, tak toi můžeš využít i jinde nebo to vyrobit i někomu dalšímu

a přidal jsem ještě fotku toho osvětlení nástupního prostoru

Výstřižek.PNG

IMG_20190608_215509_resized_20190611_102550158.jpg

IMG_20190608_215503_resized_20190611_102551139.jpg

IMG_20190608_215449_resized_20190611_102552070.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Hele tak jsem nasadil ty led zarovky do zpatecky a zacaly mi blnout senzory, nahodne vsechny 4 detekovali prekazky. Mel jsem to tak tyden a porad spatny. Tak jsem vratil klasicky zarovky a senzory zase funguji bez problemu. Skoda, svitilo to krasne 😞. Ale nedokazu si to vysvetlit, ty senzory prece nereaguji na svetlo 🤣

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tento rok jsem se rozjel s úpravama z aliexpresu 🙂

Tentokrát úprava za 400,- a práce na 10 minut. Spínač světel se světelným senzorem. Funguje perfektně a navíc má funkce Coming / Leaving home. Takových spínačů je na Ali hodně, ale tento je přesně pro OII. Ty jiné (některé i s možností ovládat světla přes Bluetooth) vypadají skoro stejně, fungovaly by dokonce, ale fyzicky jsou menší, nad vypínačem by byla škvíra ve tvaru Měsíce.

https://www.aliexpress.com/item/32697967815.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dku2SDf

 

 

 

Výstřižek.JPG

IMG_20190809_090032_resized_20190809_095056003.jpg

Odkaz ke komentáři

jj, nic nemusíš kódovat, nic jsem nekódoval, prostě dáš vypínač s tou redukcí a čidlem, co je na obrázku (za těch 319 Kč je to ta sada) a funguje to. Když je tma a otevřeš auto, tak se rozsvítí parkovačky vpředu a světla vzadu. Originál, myslím, je to tak, že se vpředu rozsvěcují potkávačky, ale nevadí mi tohle řešení.

Za ty peníze je to super vylepšení auta, já jsem z toho nadšený.

Odkaz ke komentáři

Čidlo dosáhlo přesně do půlky čelního skla dole. Drát není vidět, jen to čidlo, takže neruší. Funguje to dobře, jen je tam malý vedlejší efekt a to ten, že když je tma a otevřu dveře, tak auto pípá, že jsem zapomněl zapnutá světla. Je to jak při nasedání, tak i po dojetí. Ale nevadí mi to.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj, zkusím to odfotit, pokud si vzpomenu. Jen mezitím jsem přišel na jeden problém. Přepínač správně rozsvítí světla, když vjedeš do tunelu a zase zhasne, když vyjedeš, ale má problém za šera. To funguje tak, že když se začíná stmívat, tak nejdříve zhasne denní a rozsvítí jen obrysovky a až je větší tma, tak rozsvítí potkávačky. Při svítání zase naopak. Což je problém a je to proti pravidlům silničního provozu. 😞 Mělo by stačit nějak se pohrabat v tom přepínači a tuto funkci (šero) vypnout, přerušit nějaký drátek nebo tak, ale na to nemám.

Odkaz ke komentáři

Presne takto to funguje aj mne a som z toho sklamany. Ani nemusis fotit, asi ho vyhodim z auta 🙂

Kde si cital, ze treba len prerusit nejaky kabel?

//edit: uz som otvoril reklamaciu na predavajuceho, ze to nefunguje ako ma a vratia mi peniaze. Takze to vyskusanie ma bude stat len moj cas.

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

Nečetl jsem to nikde, jen jsem tak o tom uvažoval, že by to třeba tak šlo.

Ale objevil jsem toto https://www.automultimedia.cz/cz/shop/predni-svetlomety/senzor-svetla-pro-automaticke-spinani-svetel/#prettyPhoto[10681]/1/

Je to ta část se senzorem a jak je na fotce vidět, tak tam je něco asi na nastavení intenzity světla, a pak jsou tam dva přepínače, o kterých si myslím, že jeden z nich by mohl právě vypínat tu funkci obrysovek, nebo-li tu funkci "šero". Ale psal jsem jim mail před týdnem a neodpověděli mi. A zároveň si myslím, že je to taky čínské zboží, tak by to mohlo jít najít na aliexpresu nebo jinde, jen se mi to ještě nepodařilo.

Já už ten spínač mám dlouho, reklamaci mi asi neuznají, ale zkusím to.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem hledal jiný vypínač a přitom jsem objevil návod k tomu mému. Ten vypínač je tak trochu programovatelný, ale zatím mi to připadá dost nelogické. Každopádně jsem docílil zatím toho, že místo obrysovek svítí za šera přední mlhovky, přední obrysovky a zadní obrysovky. Pro toho, kdo má OII FL s normálním nárazníkem (ne jako já RS) je to dobré řešení, protože mlhovky a denní mají v jednom světle, tak to ani nepůjde poznat.

Já jsem toho docílil tak, že jsem zapnul zapalování. Vypínač jsem dal do pozice AUTO. Otočil jsem ho do pozice obrysovek (1x doprava) a povytáhl k sobě, pak hned zpátky od sebe a zpět do pozice AUTO. To přepínání je potřeba dělat rychle. Po úspěšném nastavení se ozve pípnutí z toho vypínače (buď 1x nebo 2x, podle toho, jestli se to aktivovalo nebo deaktivovalo). Ten návod z odkazu níže úplně nefunguje, nebo jsem ho nepochopil (Číňani si s překladem moc hlavu nelámali), ale inspiroval mě k pokusům. Jestli se vám povede někomu přijít na to, jak vypnout ty obrysovky za šera, tak mi to napište. Já to ještě párkrát zkusím, ale jinak klidně zůstanu u těch mlhovek za šera, to je použitelné.

Ten návod je tady: https://www.aliexpress.com/item/32855808614.html?fbclid=IwAR2486bwysxZs1ThLwVTvDw1wMChCRVcfs1IuDvR8HqY-C8TCeg4qQinsNU

HTB1BjpzaeGSBuNjSspbq6AiipXa1

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o měsíc později...

Jsi to vzal z opačného konce, nejdřív prodat a pak shánět. 🙂

Dívám se, že toho moc není. Pro Kodiaq bych doporučil spíše 2.0 TSI, má to větší rezervu (měli jsme doma Tiguan TDI 110 kW a teď 140 kW TSI a TSI je lepší).

https://www.skodaplus.cz/Car/1732615/skoda-kodiaq-dsg-4x4-2-0-tsi-140-kw-style?make=brand_32&model=model_1756&mileageRangeTo=20000&carsOrderBy=FIRST_REGISTRATION_DESC&fuelTypes=fuel_type_1

By mě zajímalo, co je tady za háček, že ta cena je tak příznivá. Obecně ale roční auta šla dost nahoru 😞

Odkaz ke komentáři

Loučení bylo těžké, ale v té chvíli jsem měl domluvené auto, které jsem si vysnil, ale nakonec nekoupil a mé už bylo prodané. Chtěl jsem Dodge Durango 2015, 5.7 HEMI, 80tkm, cena 700.000. jen jsem naštěstí jel před koupí do Impexty, aby se na to podívali, jestli je to ok. A bylo to hodně bourané a ne úplně dobře opravené. Raději jsem to nevzal a teď se starších Amerik bojím, protože jsem si potom zjistil, že je to celkem běžné, že se tady vozí totálky na opravu a prodej s dobrým ziskem.

Limit jsem si dal 650 tisíc, to Durango byla srdcovka, tam bych připlatil, ale za jiné auto se mi dát více nechce.

Kodiaq bude pro manželku, potřebujeme vozit 3 děti. Já si snad časem našetřím na sporťáka s V8.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...