Přejít na obsah

Rozměry alu kol a pneu


Dakie

Doporučené příspěvky

Ceny teda rozhodně stejný nejsou, 205/50 R17 je celkem drahá guma a i pokud se budem bavit o Barumkách je to 1600 vs 1200. Dunlop sport max 1700 vs 2600, obzvlášť pokud chceš hmotnostní index 89, tudíž nezesílenou bočnici, tak se i ty R17 gumy hůř shání. u 205/55 R16 je velkej výběr.
K zatěžování ložisek, tam až tak nezáleží na kole, ale hlavně na ET, pokud se člověk oddálí od původní hodnoty tak ložiska dostávají. Origo ET jsou 42 na 16" a 38" na 17.
Jinak Flowforming znamená že je, zjednodušeně řečeno, kovaná obruč, ale střed s loukotěma je litej.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem si našel prohlášení Škodovky. Tam stojí:
"6. Pro vozidla řady ŠKODA OCTAVIA I (první generace) je možná alternativní montáž pneumatik 205/55
R16 91V na ráfcích 6,5J x 16 ET42.
"


No jo, ale já mám (budu mít) 6,0J x 16“ ET38. Bude velký problém? 

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Ahoj všem,

dostala se ke mě shodou okolností z rodiny  zachovalá Octávie 1,9 Tdi  81kw 2003  290tkm.  Nemám s Octávkami moc zkušeností kromě Octávie s českým motorem 1,4 kterou jsem měl asi tři roky ale tahle motorová specifikace se celkem vymyká.  Posledních 12 let jsem měl jako daily car Jeep Gran Cherokee 4,7 V8 (Jeep v rodině zůstává jako druhé auto), takže návrat k Octávce po 12 letech.  Musím říct, že jedničková  Octávka mě v téhle motorizaci velice příjemně překvapila. Teď na ní nechávám dělat servis kolem motoru.
Chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti ohledně rozměrů ráfků a jízdních vlastností.
Mám tam originál alu kola  195/65 R15 a auto je překvapivě komfortní ale logicky i trochu  "měkké" v zatáčkách.
Chápu, že to není jen o pneu ale i o tlumičích a pružinách přesto se zeptám. Přemýšlel jsem o koupi alu kol v rozměru 6,5x16 pro letní pneu 205/55 R16 bude auto jistější při svižnější jízdě v zatáčkách? Jdou  dát na Octávii 1 kola z Octávie 2?

Pokud máte doporučení  i na tlumiče, pružiny nějaký zlatý střed mezi tvrdostí (přesností větší jistotou v řízení )  a komfortem budu rád. Díky.

 

Upraveno uživatelem Favor
Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj, 

1) dotaz mas ve spatne sekci

2) jelikoz jsou Spidery origo kola, tak k nim typovy list ani nesezenes. Ten by ti mohla vystavit jen Skodovka, ktera to ale neudela, protoze z vyroby octavia 1 krome RS nemela R17. 

Jedine sehnat jiny kola se stejnymi rozmery jako maji Spidery a ty nechat zapsat a pak nasadit Spidery 😉

A nebo prdet na typovy list a s kolama normalne jezdit 😁👍

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...