Přejít na obsah

tlumice a vse kolem nich


Guest houmik

Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, Martin ASV napsal:

No,chcete mě donutit,abych to rozebral a zjistil,že kromě tlumiče ( a ložiska,to s tím nesouvisí ) tam nenajdu nic jiného,vše bude origo (uložení staré a dle vás vymačkané ) a bude to správně složené a tím je to zvednuté o víc 1cm? Pak bych vás zde označil za ...

Tvrdím,že je to špatně složené nebo použito něco jiného,než origo ( horní gumové uložení ). Kdo s tím co dělal,nevím. Já mu k tomu nesvítil.

nikdo neříkal,že tam není něco špatně,na tom se shodneme já jen tvrdím,že se horní uložení vymačká,psal jsem,že zásadní vliv na výšku to nemá,max 1cm ,což v tomto diskutovaném případě nemá vliv. Lemforder je prakticky originál,a i neoriginál je stejný.....

Odkaz ke komentáři
před 3 hodinami, Romix95 napsal:

Dával jsem na Golf 4 TDI taky nové uložení a tlumiče, pružiny původní, staré uložení bylo vymačkané stejně jako na fotce zde, to je vždy po těch letech, i na mé O1 bylo stejně vymačkané... 😄

Tlumiče zn. Bilstein, uložení originál a auto je taky vyšší, nějaký milimetr udělá i to nové nevymačkané uložení ale změř si na starém a novém tlumiči délku od spodku tlumiče co je v těhlici k misce která drží pružinu a bude ti jasné proč tlumič zvedl auto, miska pružiny je od spodku výš než na originálu a tím pádem je auto vyšší i když vyměníš pouze tlumiče a vše necháš původní, když dáš originální bude to zas jak má... 

Je to jako by jsi na stavitelný podvozek vyšrouboval nahoru, taky se to zvedne, neoriginální tlumič bude vždycky jen kompromis.

Toto je velmi uzitecna informace!!! 👍👍 Pristi rok chci menit podvozek a chtel jsem dat Bilstein, ale ted uz nedam, nechci mit auto vysoko...

Odkaz ke komentáři
před 20 hodinami, jk79 napsal:

nikdo neříkal,že tam není něco špatně,na tom se shodneme já jen tvrdím,že se horní uložení vymačká,psal jsem,že zásadní vliv na výšku to nemá,max 1cm ,což v tomto diskutovaném případě nemá vliv. Lemforder je prakticky originál,a i neoriginál je stejný.....

Právě o ten 1cm se zde jedná. A tlumiče Blistein jsou dobré,zvlášť B4 sport a že by byly špatné se mi za život nestalo nikdy. Bude to v horním uložení. Ještě zde není to foto čísel z dílů,jak jsem chtěl.

Odkaz ke komentáři
před 20 hodinami, Konny napsal:

Toto je velmi uzitecna informace!!! 👍👍 Pristi rok chci menit podvozek a chtel jsem dat Bilstein, ale ted uz nedam, nechci mit auto vysoko...

Nemám názor na tuhle konkrétní situaci a na B4. Ale stojím za tím že Bilstein je OK značka. Dával jsem na O2 Bilstein B8 + pružiny -35mm a všechno je v pořádku.

Odkaz ke komentáři
před 8 hodinami, NameNotFound74 napsal:

mě přijde spíš, že ten předek je OK a zadek více sedí, mám na své origo podovzek a ten předek mám podobný

to sem si říkal také,včera jsem v práci koukal u kluků tady na liftback a zadek je nepřirozeně nízko a předek malinko výš,ale nic hroznýho.....

Odkaz ke komentáři
před 2 hodinami, heavenupsid napsal:

Tak na tohle jsem přesně čekal!!!Važím si Vašich rad,ale prosím neučte mě znát svoje auto.Mám ho devět let a koupeno nové.A jsem opravdu hrozný hnidopich,tak vím,že to tak nemá být.Zadek je O.K. KRYSARR od středu kola po lem blatníku!NameNotFound74 předek není O.K.,takhle to být nemá.Dnes odvážím na montáž jiných tlumičů,tak dám potom vědět.Roman

zde dobové foto 🙂367245094_739e0bb4419b33debebc9bb38b4302e8_resize18871357_.jpg.f57a971b2b994ac653bf168f9e191cc5.jpg

Odkaz ke komentáři

Ahoj Škodováci,tak jak to tu tak pročítám,tak přidám svůj poznatek!O1 Tour 1.9TDI 74 KW 2010 105.000km.Měnil jsem tlumiče cca 3 týdny zpátky.Je to tu v příspěvku.Dával jsem B4 taky,na celé auto,uložení lemforder,ložisko a samozřejmě prachovky šrouby dorazy.Nemám stím jediný problém,komfort oproti origo podvozku nesrovnatelný!Já můžu jen doporučit.To Heavenupsid:věřím,že jsi hnidopich,ale z prominutím větší m....,než já určitě nejsi!Já musím mít vše do puntíku!Ale nezlob se na mě,jak se píše výše zadek Ti dřepí jak sviň.Buď máš sportovní podvozek a dal jsi tam standart,nebo je něco špatně!Ale určitě ne ve předu ale VZADU!Kupoval jsem Octu taky novou a takhle to z výroby určitě NENÍ!A to se budu hádat.Naopak,dle mých poznatků je Tourka naopak o něco výš,než standartní Octavie.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Tak dnes jsem byl u nejmenovaného hobbymarketu a narazil na parádní kousek!Dědula cca 65let a pozor Octavia 1 Tour 1.9TDi 74kw, 5/2010,červená "corrida",teda myslím tu barvu nevím přesně.Výbava Tour Trumf a sport paket.Tak jsme pokecali a prohlížel jsem to jak malej.No prostě nádhera jo a to nejdůležitější najeto 22.153 km.A když jsem tak na to koukal a pořád se tu dohadujeme jak to má být vysoký,ani chvíli jsem neváhal a běžel zpátky koupit metr.Dědula teda na mě koukal jak na blázna,ale proč to nezměřit.Předek střed kola lem blatníku 390mm a zadek střed kola lem blatníku 385.Tak nějak z tohodle bych vycházel,když to nemá v podstatě nic najeto.

Odkaz ke komentáři

6 stránka tématu v září 2019:  Výška 38cm na seriovém podvozku jedno jaká motorizace.Jen v začátku výroby někdy do konce roku 1999 byla jiná zadní náprava,tam zadek seděl cca na 37cm. RS je posazeno o 1,5cm níž,tj na 36,5cm a naopak 4kola je o 1,5 cm výš. S tím je ale i jiná geometrie a tvoje zamýšlené snížení o 3 cm, s kterým mimo jiné těžko budeš přejíždět příčné prahy,není geometrie známa. To může mít velký vliv na ovladatelnost ale hlavně životnost pneu. 

Odkaz ke komentáři

Tak teď si mě jenom utvrdil v tom,jaký si arogantní hovado!Jednou bych tě chtěl potkat osobně abych to viděl LIVE.Co sem motáš nějaký zamýšlený snížení adt.Napsal jsem svůj poznatek protože Ovce byla prostě nádherná.A jen by mě zajímalo,když se oháníš těma 380 mm,kdes to vzal.Jestli si dobře pamatuju tvoje příspěvky "některý čtu opravdu rád", tak jsi napsal NĚKDO KDYSI NĚKDE PSAL 38 cm OD STŘEDU KOLA PO LEM BLATNÍKU.Protože jestli to měříš podle sebe kde jak píšeš máš 660 t nebo kolik a nevyměníš ani horní uložení "který se nevymačká" a péra se neunaví atd. nenech se tvl vysmát!!!

Odkaz ke komentáři
  • olisoft changed the title to tlumice a vse kolem nich

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...