Přejít na obsah

tlumice a vse kolem nich


Guest houmik

Doporučené příspěvky

Brzo me ceka vymena minimalne prednich tlumicu, spis rovnou asi vsech, kdyz uz to bude na dilne, tak se vas chci zeptat, co doporucite za tlumice. Mam vyhlidnuty Bilstein B4, ale na aute jsou pruziny -40mm tak mam strach, aby neodesly po jednom roce jezdeni... ;) Vim, ze o tom na starym foru bylo docela dost, ale mame novy, tak by nebylo spatny, aby to tady bylo taky pro novacky :P

 

budu moc rad za kazdou radu, panove.... :lool:

Odkaz ke komentáři

Ano, jen samotny tlumice Bilstein B4... ale ty B4 by mely byt na standartni pruziny, proto se ptam, jestli kdyz je dam na ty kratsi, tak aby neodesly ty tlumice za 15tisic km. ;) jinak tech -40 uz je tak akorat, vcera jsem jel pres Prahu a kolikrat se mi sviraly pulky strachy... :lool:

Odkaz ke komentáři

houmik: Když už máš kratší pružiny tak bych pokukoval aj po skrácenejch tlumičích. Sice se říká, že origo tlumiče (delkově) nemaj problém do -35mm,ale když už budeš měnit tak bych volil něco kratšího... Můžu se ti zkusit poptat na KONI štelováky. Ale tam fakt těch 1100,- nepočítej no...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Já mám taky koupenou sadu Bilstein B4, teď jen čekám na nový péra pro zatížení náprav 1020 a 1000 kg! Měli by to být asi KW. Tak že až to namontuju, podám reference...

 

Ty moje stávající HR jsou jen do 910 kg. ...Budu je pak prodávat. Hodili by se na nějakou Octu 1.6 55 nebo 74 kw. Ta je lehčí, tak že ty péra tak nezmáčkne, jako ta moje 1.8 20V.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Na jaře 2013 jsem měnil na své (1.9TDi, 66kW, lift) komplet vše (tlumiče, pružiny, uložení, ložiska, prachovky, dorazy, nový šrouby a matky, prostě vše co je společného s tlumičem) a stálo mě to 8000 Kč a nějaký drobný + pak ještě nějakou stovku za geometrii. Práce nic nestála, dělal jsem to sám s kamarádem.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

zdárec kluci tohle sem načel od bilsteinu jestli vám to pomůže

1) B4 obyč - obdoba sériového tlumiče pro standartní podvozek
2) B4 sport - pro vozy se sport paketem originál - něco jako RS Oct I tzn těch 15mm max dolů, nebo jako náhrada standart série tlumiče.
3) B6 sport - pro vozy bodu 1-2 + snížení do max 25mm - lepší chrakteristika při rozdílném provozu, město vers rychlá jízda okresky apod
4) B8 sprint - zkrácená délka pístu oproti B6 - pro vozy se snížení 30mm a více

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Ahoj kluci, v dohledné době budu měnit tlumiče,dorazy, pružiny a uložení u své octavky 81kw combi a chtěl bych jít tak o 35mm dolů. Chtěl bych poradit jaký podvozek kupovat. V tomto se úplně neorientuji... vím, že stavítko nechci, chci zachovat pohodlí. A cena do které se vejít je tak okolo 10 tisíc. Pročetl jsem zde spoustu vláken, ale moc lidí nedá, zda to měnili u liftbacku nebo combi. Někdo mi říkal že to je stejné, někdo ze jsou podvozky jiné. Takže otázka zní, jaký podvozek na octavii 81kw combi, podmínka je statik, cena kolem 10 tisíc. Díky za odpovědi :)

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Podle údajů co si napsal těžko říci, není to ani tak o kódu motoru, jako o typu podvozku a roku výroby. Může ta být asi tohle:

1U0413031

1J0413031N

1J0413031S

1J0413031T

JZW413031F

1J0413031AM

JZW413031B

a pak jsou ještě verze pro sportovní podvozky, podvozky pro špatné cesty atd.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • olisoft changed the title to tlumice a vse kolem nich

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...