Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Guest houmik

tlumice a vse kolem nich

Recommended Posts

V 23. 8. 2019 at 22:28, Konny napsal:

Normalne v pohode, ale kdyz vzadu sedi 2 nebo 3 lidi a mam treba jeste naklad v kufru (50-100kg), tak se zadek uz dost houpe, ale s takovym zatizenim se houpat asi bude i novy podvozek...

Ten zadek ti podle me Peto nejak sedi, mel by byt nastejno s predkem...

Třeba je to jen chyba měření, nebo ty dětský sedačky, nevím, neřeším. Auto se chová normálně. Samo už není tak pevný, jak bylo, ale nic, co by vadilo.

menší dotaz ,kdybych chtěl jsem měnit horní uložení bez sundání tlumiče,což je práce 10 min ,jenže samozřejmě u řidiče to jde ,ale na druhé straně to prostě díky delší poloose nesvěsím tak dolů.Není na to nějaký fígl,vím že mohu povolit poloosu stejně budu měnit celá ramena při jednou,ale zda to někdo takto nedělal,bez vyndání poloosy???

Vše necháš na těhlici a vytáhneš komplet.1x rejdový čep,1x poloosa a 3xšrouby na čepu,brzdič a nahoře matka tlumiče. Práce na 10min. Na pravo by jsi stejně musel nejprve použít stahovák pružiny a máš dost omezený místo.

Nevymýšlej blbosti.

Nauč se dělat geo motoru výfukem laparoskopicky.

Ahoj,tak jsem taky na mé Octavii 1 TOUR 1.9Tdi 2010,najeto 154,000km nechal vyměnit tlumiče.Koupil jsem tady vychvalované Bilstein B4+samozřejmě v předu ložisko a uložení.Pružiny zůstaly původní.Ale hned mě udivilo,že předek je nějak vysoko.Tak jak to tady pročítám,tak jsem to taky hned změřil a od středu kola mám předek 395mm a zadek 380mm.A ještě když jsem to vezl domů,tak přšelo a zdálo se my,že ten předek jakoby moc nedrží na silnici.Tak přemýšlím jestli není někde něco špatně,nebo jestli to tak má být a nějak se to usadí po pár km.Díky Roman

Nikdo neví,čím by to mohlo být?Já nad tím přemýšlím celou noc,protože když se na to auto jen podívám,tak se musím smát.No a co teprve stím někam jet,do města zaparkovat!:-).Když se neměnila pružina,ještě jsem se koukal na označení "jak je tady zmiňováno",1*fialová 2*žlutá.,tak mě napadlo jestli nemůže být chyba v tom horním uložení,jestli není třeba vyšší nebo tak něco.Co myslíte???Jinak mě nic vůbec nenapadá.Díly vyndané z auta mám doma,tak jsem na to uložení koukal,podle mě je jak nový,nevypadá vůbec vymačkané nebo tak něco a výška je 45mm.Jen tak pro info.Díky Roman

No nevím,uložení horní předních tlumičů jsem nikdy za 650tis km neměnil a výšku mám stejnou.To uložení ze nemá proč vymačkat. A tlumiče tam musí být dané špatně ( málo v těhlici,špatně nasazená pružina,...) Toho je víc.

Reklamuj nebo předělej.

Já jsem sondoval co se dalo.Vypadá,že vše je jak má být,akorát mechanik říkal,že to uložení bylo trochu vyšší než to původní.Tak proto mě to napadlo,jestli to nemůže být tím???To původní jsem si schoval a má výšku 45mm.Tak jsem si myslel rozebrat a dát tam to původní???

no uložení má vliv na výšku ,ale tak 1cm. Já mam 3 roky a když jsem vyndal staré a poměřil s novým ,tak to staré bylo cca o 1-1,5cm níže,vymačkaný. Ale určitě to nedělá výšku vozu.....

Ulozeni se casem vymacka, tak jak pise jk79, ale novy neudela to tolik, aby jsi mel vysokou kozu.

Treba me napada blbost, ale ty tam mas stary pera, nemuzou byt unaveny, takze by je novy tlumice vic vytahly nez kdyz by jsi mel i novy pera?

Já vím,že je to asi sci-fi,ale to je první co mě napadlo stím uložením,když my řekl,že je větsí.Budu muset zajet někam jinam a nechat to zase rozhodit.Asi dle mého názoru nejlepší řešení.Mechanik co my to dělal,řekl že to je normální,ale mě to přijde jako blbost.Nevím,jestli to blbě poskládal "jestli to vůbec jde",ale někde chyba asi je.Jsem laik,ale myslím,že kdyby byla pružina unavená,tak je to spíš níž níž výš ne?Ale nejsem odborník.

Má tam zřejmě špatný uložení. Oni dělají číňani i to uložení vyšší,něco jako pro špatné cesty. To je tak,když se mění i to,co se nemusí.

Martin ASV,já když jsem to tady pročítal,tak jak jsem vyčetl,že jakoby vždy komplet.Tak jsem to bral tak,že tlumič,ložisko,uložení.To starý jsem si schoval a dle mého názoru mu nic není.To nové je Lemforder,ale jak píšu jsem laik.Nechám to rozebrat,když bude vše v pořádku,nechám tam vrátit to starý uložení a uvidíme.Děkuji moc za názory,myslel jsem,že mě pošlete někam když jsem nováček.Díky Roman

před 4 hodinami, heavenupsid napsal:

Já vím,že je to asi sci-fi,ale to je první co mě napadlo stím uložením,když my řekl,že je větsí.Budu muset zajet někam jinam a nechat to zase rozhodit.Asi dle mého názoru nejlepší řešení.Mechanik co my to dělal,řekl že to je normální,ale mě to přijde jako blbost.Nevím,jestli to blbě poskládal "jestli to vůbec jde",ale někde chyba asi je.Jsem laik,ale myslím,že kdyby byla pružina unavená,tak je to spíš níž níž výš ne?Ale nejsem odborník.

já tam dával také  Lemforder a výška ok, Uložením to není. Měnil jsem za staré TWR a bylo to o 1cm sedlé,prostě vymačkaný....Uložením to není,leda blbou montáží,blbě poskládané,nebo otočené něco,jinak to není možné pokud pružiny jsou původní....

No uvidíme,sehnal jsem mechanika na kterého jsou dobré reference,ale má toho moc,tak to tam vezu za týden v úterý.Tak potom dám vědět co a jak.Díky za postřehy Roman

Hornim ulozenim to urcite nebude. Nevim jestli mam i ja, ale kamarad ma taky Lemforder a vyska se nezmenila, to same bylo u me, kdyz jsem nechal dat nove ulozeni. Stare bylo uz viditelne vymackany, ale s novym se auto mohlo max. o 1cm zvednout...