Přejít na obsah

Petr81 - Octavečka RS look


Doporučené příspěvky

Jsem Octávie 1,9 TDI, 81 docela živých KW, narodila jsem se v dubnu 2001 ve Vrchlabí a moc na mě nešetřili a dopřáli mi slušnou výbavu - vše v elektrice, manuální klimatizaci atd.

 

Až do března 2005 jsem byla u svého prvního majitele, který o mě pečoval jako o normální auto a bohužel se mnou i jezdil do myčky a podle toho můj kabátek trošku vypadá . V březnu 2005 si mě vybral můj současný majitel a po krátkém seznámení odevzdal obálku plnou papírků a já byla jeho.

 

Hned o víkendu mi vyměnil řadičku z hezčí z ségry RS.

 

Zhruba tři měsíce mě nechal tak jak mě vyrobili a potom to začlo. Nejdříve si usmylel, že moje prdelka je moc prázdná /sprosťák jeden / a sehnal RS křidélko a hned ho přidělal. Ale měl pravdu prospělo mi to. . Chvíli jsem jezdila na 15" litých kolech než nadešel čas na změnu. Tak jsem se s nimi rozloučila a do mých podběhů se nastěhovaly kolečka z laurina. A zase byl chvíli pokoj.

 

Potom v zimě na nějaké besídce kde bylo moc stejně hezkých autíček jako jsem já pán poznal nějakýho šikulu, který trošku pomuchlal svůj nárazníček a dohodl se s ním, že ho odkoupí. Po mírných opravách a lakování jsem dostala přední RS nárazník s mřížkami ze stříbrného tahokovu.

 

Na jaře jsem dostala opět jiný kolečka /on je ten kluk na ně asi trošku úchyl /. Tentokrát 16" vzor Style. Téměř souběžně s nimi jsem dostala na nárazníky a boky nad lišty chromové lištičky. Poté přišla chromová lištička na zadní dveře a okrasné kryty prahů s logem Škoda motorsportu. Také mi sundal některé plasty v interiru a po dvou dnech bez nich mi je vrátil ve stříbrné barvě a místo přihrádky pod rádiem jsem dostala výsuvný kastlík z většího brášky SuperBa. Taky mi byla vyměně řadička a místo RS jsem dostala koženou s chrom plaketkou z Octavie 2.

 

Přes léto mi dal pokoj a pak to přišlo - kompletní vyndání všecho co v interiéru svítí a předělání na bílo, červené ručičky z GTI Golfa a podklad budíků z RS.

 

Přes vánoce se páníček nudil sundal mi přední nárazník i masky /styděla jsem se protože se mnou i malinko jezdil/ a zašlý stříbrný tahokov předělal na černý a udělal dobře.

 

Potom opět došlo ke změně koleček a užívala jsem si Atrie z Roomsteru. Dlouho my nevydrželi a zůstali na zimní gumy a na léto jsem se dočkala 17" Rondellů.

 

A protože to přeci nemohlo být vše tak se pokračovalo dále - tmavé folie my moc sluší, sedačky z Elegance se vyměnili za sedačky z Leona Topsport, pružinama došlo ke snížení o 3 cm, do kufru přibyla dvojitá podlaha, šedý strop, sloupky a doplňky se vyměnili za černý včetně lampičky ze SuperBa,pod nárazník lízátko z Cupry, maxidot existoval i pro 2,5 gen. komfortu takže se musel sehnat taky, dodělali se výhřevy sedaček a motor dostal chip od Váši.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

tak za poslední dobu se událo několik změn - dostala jsem nová přední světla, prý nějaký xenony, no svítí to pěkně. Jiná kolečka, za chvíli asi budu jezdit po ráfkách protože moc gumy už tam není, všechny sloupky mám potažený černou látkou a místo RS stropnice jsem dostala novou s tunelem z OII se dvěma lampička ze SuperBa a černým brylenboxem. Ještě jsem dostala jiný volant a sedačky, teď prý ještě dostanu climatronic a už snad budu mít klid.

Odkaz ke komentáři

a ještě jedna věc - teď jsem byla skoro 14 sama protože bráška Leon zmizel, ale už mi na dvoře zase není smutno. Dneska se vedle mě objevila mladší sestřička stříbrná Fabia II, r.v. 2009 s pěknou výbavou, a moterem 1,6 16V. No myslím, že by chtěla pár úprav, ale prý nic nebude. Ale zase jezdí skoro zadarmo takže se to dá odpustit :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Chlape Okťuli máš pěknou,ale mohl by jsi mě prosím hodit více info té dvojité podlaze? Případně byla by možnost nějakejch rozměrů? Čeká mě výroba tak že bych nemusel složitě vyměřovat když by mě někdo rozměry poskytl...

 

S podlahou je to jednoduchý.Stačí sehnat z combika.Ná délku a šířku pasuje úplně stejně, pokud chceš do roviny s hránou u zadních sedaček je potřeba trochu seříznout bočníce.Ale o kolik už nevím.Ale to je jediná úprava.

Odkaz ke komentáři
S podlahou je to jednoduchý.Stačí sehnat z combika.Ná délku a šířku pasuje úplně stejně, pokud chceš do roviny s hránou u zadních sedaček je potřeba trochu seříznout bočníce.Ale o kolik už nevím.Ale to je jediná úprava.

 

Jasný,ale když budu schánět origo do kombika tak ji těžce zaplatím. Když si ji vyrobím tak ji budu mít daleko levněji a budu mít radost z toho že jsem si ji udělal sám. ;-) A hlavně chcu mít do vánoc poskládáno. No tak uvidím. Třeba seženu kombikovou za rozumnej peníz. Ale ta origo asi taky nemá dno co? Jsou to jen bočnice a vršek... Potřebuji dno abych do něho mohl přišroubovat zesilovače... No budu muset ve čtvrtek povymyslet a poměřit jak by to šlo a sedělo...

 

Každopádně díky za odpověď ;-)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • Petr81 unlocked this topic

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...