Přejít na obsah

Jaké repro do dveří


Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...

Dobry den, kupil som reproduktory Magnat 216, no magnet ma 8cm a do dveri sa nevojde. Nechcel by som velmi ohinat ten plech, ktory tam zavadzia, a teda sa chcem spytat, ci najdem nejake reproduktory, ktore budu hrat rovnako dobre, nakolko tie magnaty hraju pekne, s sirkou magnetu, ktory sa do dveri vojde bez ohynania plechu. Dakujem.

Odkaz ke komentáři

Akorát mě to pěkně hnulo s dveřma, udělal jsem to asi až moc zbytečně poctivě :)

 

měl jsem horší panty (vychozenej čep v jendom místě). Takže počítat se vším .-)

 

ale zvuk - libový. Nemůžu si stěžovat :) do děr dvěří jsem si nastříhal alu plech, nevím co by dělal stp silver co tam mám za hodně teplých dnů v létě.

 

Taky pro zajímavost, jel jsem bez tapeců a bez tlumení, docela masakr jakej byl v autě rachot. Ono by i stálo za to vytlumit celé auto. Ale ta váha... :(

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím,

mám radio pioneer mvh-1400ub, měl jsem alpiku 9880r , čórkaři se o ni postarali už bych do dražšího radia nešel. Přední repra už mě odsloužily potřebuju náhradu do 2000 Kč včetně výškáčů, zatím bez zesilovače, později bych ho dokoupil , kdyby byl potřeba. Chci aby šla muzika jen z předu, zadní repra vyhodím a příští rok pořídim SW. Hudby poslouchám : Hip hop R&B, POP příležitostně

 

Co třeba tyto ?

 

HELIX BLUE B 62C nebo HERTZ DSK 165.3

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Poradili byste mi, jaké komponenty mám použít do předních dveří? Poslouchám především rock a metal, tudíž mi nejde o to, aby celé auto dunělo, ale chci kvalitnější zvuk než z origo papíráků. Zesilovač žádný neplánuju, rádio mám JVC KD-R302, to bych chtěl ale do budoucna taky vyměnit, stejně jako zadní reproduktory.

V plánu mám tyto MDF podložky: http://www.prohifi.cz/mdf-redukce/prohifi-mdf-redukce-skoda-octavia-i-predni-dvere a tyto reproduktory: http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/kicx-stc-6-2

Co na ně říkáte? Nebo by se v této cenové kategorii daly vybrat lepší pro styl hudby, který poslouchám? Díky.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Konny o moc dražší nejsou, jen o cca 40Kč. :) Pasují bez úprav, že se nemusí ani ohýbat ten kus té stahovačky?

 

Jaké mi doporučíte reproduktory do předních dveří? Jen na obyčejný poslech rádia, občas CD. Hlasitá hudba se moc nekoná, spíš něčím nahradit původní originály za rozumné peníze. A dá se vyměnit i výškové repro tak, abych nemusel nějak předělávat ten plast? (Nebo vyplatí se to vůbec měnit?)

 

Autorádio Kenwood KDC-4047U.

 

Díky

Odkaz ke komentáři

Ono to bude o víc jak 40 Kč (700-327=373 Kč rozdíl) ;) a co se týká toho upravování, tak jsem to myslel tak, že ty dražší jsou kvalitnější, pevnější a jsou dělané z jednoho kusu MDF desky, kdežto ty levné jsou slepeny z více kusů. Co se týká toho stříhání rožku stahovačky, tak to tě asi nemine (každý lepší reprák má velký magnet, kterému právě vadí ten rožek), taky jsem ten rožek stříhal a je to v pohodě a práce je to na pár minut :)

 

Co se týká repro, tak to neporadím, já jsem dával od Renegade, ale musel jsem upravit kapličky na výškáče, do origo uchycení se mi ty výšky nevešly...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj vsetkym. Trosku to tu obnovim. na fore som novacik. /

K oktavke som sa dostal nedavno, kupou z nemecka. Ma nahradit moje terajsie auto a zaroven ma posunut do pre mna krajsich vod. Jedna sa o octaviu II, 08/10, 1.8 TSI, combi.

Mal som uz dost diesloveho zvuku, preto ten benzin.

Ale..preco pisem. v oboch pravych dverach nehrali basy. pre uplnost dodavam, ze sa jedna o radio bolero a sound system so zosilovacom, plus 12reprakov. Po rozobrati dveri som nasiel v prednych dverach vypadnuty magnet zo stredobasov, a zadnych dverach mal reprak odlepeny magnet tiez, hoci drzal na repraku. bol vyoseny, tudiz cievka a membrana bez moznosti pohybu. Predny reprak som dokazal zlepit, poloha magnetu je dana styroma kolickami , ktore ho vystreduju. na zadnom repraku tie kolicky nie su, tak som sa sa s tym hral len chvilku, aby som pochopil, ze to nestoji za energiu.

Po celkovom vzhladnuti reprakov som navyse pochopil, ze su to obyc papiere, ktore rozhodne nemaju cenu 30-40euro. Za tu cenu mam uplne jne a lepsie repraky. Tak som sa rozhodol, vymenit vsetky styri stredobasy (basy, ako ich volaju v skodovke). Isteze ratam aj s MDF kruzkami. Do vytlmenia vonkajsieho plechu sa mi pustat nechce, pokial to nebude zivotne dolezite,a to z dovodu nutnosti odvrtat plechove krytie dveri, ktore je nitovane. Nejake to lepenie pod tapacir, na prave to krytie dveri pouzit mozem. Aj ked, dvere sa mi zdaju uzatvorene dostatocne, neviem, necham si poradit.

 

A teraz otazka. Ma niekto skusenost konkretne s vymenou reprakov v tejto zostave (zosilovac a bolero radio, sound system). Boli mi odporucane hertz ev 165.......dopredu. dozadu neviem.

Mala poznamka, svojho casu som si odhlucnoval fiat mareu, komplet auto vratane kufra a podlahy. Nejaku tu skusenost mam. Elektrika mi nie je cudzia, som vystudovany v slaboprude. Ale vysledok na spominanej marei nebol podla ocakavania, druhykrat by som to nerobil. Prilis vela energie k vysledku, aky to prinieslo.

Z hudby pocuvam najviac akusticku hudbu. Nebranim sa klasike, starsim generaciam, hodne pocuvam folk. Tac tac ma nazujima. Som hudobnik, ucho mam narocne. Zvuk uprednostnim cisty, izolovany. Skor vyskovy, no s dynamikou v basoch.

Nejake rady pre mna prosim?

Vlakno som si precital cele, no nikto nespomina prave sound system a nahradu reprakov pre pouzitie so stavanym zosikom a bolero radiom. Kupit povodne papierove repro v plaste sa mi zda hlupost za tie prachy, navyse ked som videl ich konstrukciu a bytelnost.

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdarec,tak jsem už měsíc hrdý majitel octavie.Je v sice v eleganci,ale původní radio nestálo za nic,tak jsem na prohifi koupil Alpine CDE-173BT .

Ted jsou na řadě repra,ty původní jsou nějaké blaukpunty,ale hrajou hrozně.Ted zvažuji co dát do předních dveří.V druhém autě co po mně dostala manželka mám Helix blue 62.Vejdou se do dveří?Je nutné vyměnit i vejškáč s výhybkou?Pohrávám si totiž s myšlenkou,že bych prohodil jenom repra.Pokud je to blbost,nic kuchat nebudu a do okty koupím nějaké nové.

Vytlumení dveří a Mdf podložky beru jako samozřejmost.

 

Další otázka je co do zadu.Jsou tam jenom nějaké mrňavé šlupky + výšky ve dveřích.Do plata ale nic dávat nechci -auto musí sloužit i rodině a kufr je dost využívaný (kočárek atd.)

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Teda to vytlumení nevim jakej je to materiál, tak to nemužu posoudit, ale ta tvoje kabeláž je celkem zajímavá. A ten reprák je taky hustej, ten se dával do předfaceliftů ne? lol.gif Ale až vyměníš ty repra tak to bude asi rozdíl biggrin.gif

 

Díky konny,

vytlumeno už je,trochu netradičním materiálem za 0kč,ale účel by to mělo splnit.Takže jen ty podložky........

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...