Přejít na obsah

Jaké repro do dveří


Doporučené příspěvky

Tak planuju koupit tyto repra : http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/powerbass-s-6c

Máte s nimi někdo zkušenost? popřípadě máte je někdo namontované, jestli budou lepší, jak origo hlavně co se týká basu.

 

Ohledně tlumení co koupit a kde? lepí se něco jiného do dveří a na dveře?

Nemáte zkušenost s tlumícím materiálem a MDF někde prodejna v PRaze?

Dík!!

Odkaz ke komentáři

mám je v autě asi měsíc a nemůžu si stěžovat, hrajou skvěle oproti těm origo zmetkům. Montáž je v poho, akorát se musí ohnout rožek, na kterém drží stahovačka. Tlumil jsem STPčkem, stahovačku ven a vytlumit komplet celý vnější plech, vnitřní polepit montážní páskou a STP přes to. Mrkni ke mě do vlákna, mám tam fotky

Odkaz ke komentáři

tiez teraz riesim audio (konecne) a chcel som tiez dopredu tie PB S-6C ale pisal som do Ahifi a chalan mi poradil nieco taketo:

 

Radio: Kenwood BT53U
Predne repro: Audio System MX 165 PLUS (komponent)
Zadne repro: Audio System MXC 130 (koaxial)
Tlmenie STP iSilver
radio som chcel medzi 100-150€ hento vychadza nejak na 160 tak mozno pre to mi vyhovoril PB repro, nakolko VRAJ patria medzi tie slabsie.. ze hraju na svoju cenu vyborne ale ze tieto audio systemy su lepsie, a potom este keby si chcel niekto priplatit este viac tak vraj dopredu GLADEN M 165
dozadu sa vybralo repro tak, nech sa drzi znacky a zaroven aby sa dali osadit do povodnych plastov (sedan)
este sa mi paci jedno 2din kenwood radio ale zevraj hra horsie ako to co vyssie spominam tak neviem :/
ale ja som bol teraz par dni presvedceny ze zoberem PB S-6C a vsetko co som cital tak len pozitivne ohlasy.. takze si myslim ze sa ich bat netreba :) ja skusim tie audio systemu moju mnoho oceneni ako repraky do 100€ a vela kladnych recenzii tak uvidime co to da :)
jedine coho sa bojim je ze PB maju hlbku 56mm a tieto Audio Systemu 63mm a ked košin pise ze pri PB musel ohybat stahovacku.. :/ no ale ja ich tam dostanem ! :D
Odkaz ke komentáři

dunaj6: ohledně značky reproduktorů ti neporadím, protože nevím jaké značky jak hrají, ale co se týká posledního odstavce ohledně hloubky magnetu reproduktoru, tak si pleteš 2 pojmy a to hloubku reproduktoru a průměr magnetu. Rožek stahovačky se upravuje ne kvůli hloubce reproduktoru, ale kvůli průměru magnetu co je na reproduktoru. Jelikož origo repra mají malý magnet, tak se do dveří krásně vejdou, ale drtivá většina nových reproduktorů má magnet o dost větší a tak je nutné upravit rožek stahovačky (ohnout nebo ustřihnout). Hloubka v tomto případě nehraje velkou roli, protože se do dveří vlezou reproduktory s hloubkou okolo 90mm ;)

Odkaz ke komentáři

Nějaké místo tam je, ale kolik to nevím..., když ale zvolíš např. tyto reproduktory http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/40-1-Reproduktory/199-3-komponentni/5/1981-Alpine-SXE1750S , tak nemusíš nic upravovat, protože tyto repra jsou mělká a asi nemají i tak velkej magnet, jak ale hrají to netuším. Pro lepší poslech je ale určitě lepší ten kousek plechu na držáku stahovačky obětovat ;)

Odkaz ke komentáři

ženská proboha, tak ty bassy zase ztlum, jinak máš u mě + za to že jsi asi jediná co si koupila opravdu parádní značku na tomto foru, to je samej krach nebo crunch? :D magnat a podivná splodina :D :) U-Dimension jsou luxusní, ještě luxusnější jsou Gladeny :)

Odkaz ke komentáři

zdravím , už mě přestaly bavit ty chrchle co tam je v základu a přemejšlím jak to celé ozvučit , co jsem se všude dočetl tak základem je vytlumení a pokud možno co největší plochy auta pro začátek dveří v kterých bude repro co jsem pročítal tak nejlepší ohlasy má asi http://www.prohifi.cz/tlumici-material/silent-coat-extra-2-3-m zajímaly by mě vaše zkušenosti dále repro do předních dveří zde mám totál madlajs a nevím co si vybrat podle parametrů by to problém nebyl ale přece jen repro musí člověk slyšet jinak se skoro nedá odhadnou výsledek pár jste jich tu uvedly tak by mě zajímalo co byste doporučily pro poslech převážně rock/metalu cca okolo 4000 kč k radiu http://www.sony.co.uk/support/en/product/CDX-GT420U/specifications které momentálně mám a nemám k němu výhrady až snad že nemá bluetooth na handsfree. Dále subbass, hledal jsem ozvučnici zástavby do boku (kapsy) do octavie combi s dvojitou podlahou a nenašel :( kdyby někdo věděl kde to sehnat byl bych řád :) . Těším se na návrhy :)

PS: ještě tu mám 2 repra xplod xs-F6925 nepoužité chtěl jsem je dát do předchozího auta do plata ale nedošlo k tomu kdyby měl někdo zájem za nějaký malý peníz se jich rád zbavím :)

Odkaz ke komentáři
Guest powerbass

Tak caute borci som rad ze sa o nas pise aj u vas, ano ten repro box je do Octavie 1 je tam chyba. a po dohode je moznost odoslania aj do CR ;) a ako pise sm0g znacky Gladen, PowerBass, U-Dimension su naozaj velmi dobre s tymto riesenim na ozvucenie auta vobec nemate co stratit ;) este by som uvazoval o repro Morel.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Ano, reproduktory se vejdou (do dveří OI se vejdou repráky s montážní hloubkou tuším okolo 90mm), spíš jde o velikost magnetu, ale v drtivé většině se musí upravit rožek stahovačky, protože reproduktory mají větší průměr magnetu, než jsou na to uzpůsobené dveře :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

takze hotovo, predok parada, akurat vysky sa mi zdaju troska pislkave, vzadu zlepsenie ale cakal som viac, naviac tie HERTZ DCX 460.3 sa nedali len tak jednoducho osadit ako som si myslel, diery trocha nesedeli a su tak divno konstruovane ze bolo treba pod ne robit este podlozku - ta co bola pod origo repro tam vobec nesedela, ako kupu do octavie I combi ich neodporucam - skor koli tej montazi

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...