Přejít na obsah

O III FL, natürlich weiß


Doporučené příspěvky

Diky hosi :palec: ! No nejaky popis casom bude, zrejme zalozim novu temu :palec: ! Nulta seria je u nas zastupena dvoma kusmi. Od vzdy mame Octaviu 1962 v tej klasickej slabomodrej farbe. Auto jazdilo normalne este asi do roku 1998. Potom bolo odstavene a zacalo sa tak nejak s rekonstrukciou, ktora ale nebola dotiahnuta do konca a auto stalo v garazi. Stale ma normalne biele SPZ. Pred nejakym casom bola u nas povoden a octavia to pekne odniesla. Nemal som ani chut sa na to pozriet :blink: ! Mame k nej vela nahradnych dielov vrátane náhradnej kapotaze, komplet skla, nove predne blatniky, prahy, predny podnaraznik, pravu prednu podlahu a pod. Cez leto prebehne rozborka. Chcel by som, aby o5 raz bola kompletna, vyvarena s novym lakom. Uvidime.

Uz dlhsie som pozeral na inzercii octavie ako je ta nasa, niekedy sa vyskytol aj pekny kusok a v dobrej cene. A tak som narazil aj na tuto. Cena bola dohodou a tak som napisal mail majitelovi. Asi na druhy den sme to boli obzriet (cca 100 km). Otec nebol nejak extra nadseny az do chvile kym ju nezbadal na fotkach. Ked sa v nej previezol tak uz nebolo o com :lol: ! Na kupu sme sa zlozili. Stacilo len rychlo zohnat odtahovku a rychlo pre nu ist (telefon neprestaval byvalemu majitelovi zvonit - dokonca aj ked sme ju nakladali niekto volal, ze pre nu ide :D ). Kedze bratranec nedavno kupil to Ducato na fotke zohnat odtahovku problem nebol :palec: ! Akurat nemal dokoncene lyziny, ale dokopal som ho k tomu, aby to spravil expresne rychlo :lol:! A tak sme si ju doviezli domov. Dosli sme asi o desiatej vecer - otec sa bol hned vozit :lol: .

Plan je opravit nejake tie hrdzavce na prednych blatnikoch, skontrolovat podlahy, zhodi sa zrejme z ramu - osetri sa ram a auto dostane novy lak (origo modra). Bude sa robit ako prva. O osude 1962-ky sa este nerozhodlo, ale snad sa to podari zachranit.

post-20-0-00868200-1336850670_thumb.jpg

post-20-0-42489500-1336850710_thumb.jpg

post-20-0-14819600-1336850741_thumb.jpg

 

Sme dnes mali mensi rodinny zraz :D !

Octavia super 1963

Octavia 1.6 GLX 2000

Octavia 1.6 TDI 2011

Upraveno uživatelem Giancarlo
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

Tak nejake tie novinky:

OII - aktualne 61tis takze mame za sebou dalsi servis. Diagnostika ukazala o5 chybu BT aj ked momentalne funguje :huh: . Inak zatial prakticky bez problemov aj ked teraz zacalo nieco vrzgat v introsi, ale ja na to dojdem B) .

OI - aktualne 138tis - po vymene motoroveho oleja (castrol 5W-40)a olej. filtra, kupil som aj palivovy filter, ale este nevydalo ;) . Dnes som kupil LP podblatnik + nove zasterky + taky ten kratsi kryt pod motor a vsetky plasty okolo. Male prekvapenie po odmontovani zasterok :D

post-20-0-23650200-1347662924_thumb.jpg

Takze som to ocistil (bolo tam toho za lopatu :o ), kompletne som to natrel BODYckom a znovu zlozil z novych dielov . Musim rozobrat aj druhu stranu aby som to tam tiez vycistil :( . Inak chodi na svoj vek (rv 2000) stale OK a bez poruch :pivo: !

O 1963 - momentalne sa nic moc nedeje. Len mi vytiekla brzdovka (LZ koleso - este som neskumal pricinu)

Felda - je uz prakticky hotova. Chcem este vymenit celne sklo (povodne prasklo ked som to rozoberal, ale bolo aj tak poskodene a to co je tam teraz mi akosi nevyhovuje - skrabance ) + bude sa menit tesnenie pod hlavou a olej + filtre.

post-20-0-07042500-1347664033_thumb.jpg post-20-0-07447400-1347664521_thumb.jpg

Musim este vymysliet kde ju dam na zimu.

edit: sakra stale som si neni isty ako mam tie auta oznacovat :lol: ! Ale spravim vam radost - ponecham im oznacenie OII, OI a O . Sam v tom mam bordel :lol:

Upraveno uživatelem Giancarlo
Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
  • o 2 týdny později...

njn ale pohlad to nie je pekny. Moc ma to mrzi no, ale co uz. Hore som vysiel v pohode, tam nebol problem, ale na druhej strane ked som schadzal to bola cista sankovacka - nebolo to odhrabane ani posypane. Kamiony, autobusy a par aut dopadlo podobne ako ja :( !

Uz som inak kupil predny naraznik (chcem novy, stary predam), smerovku aj to zadne svetlo. Kupim este zadny naraznik, kaslem na to. Co sa tyka plechariny - kamarat je klapmiar, uz som mu to oznamil a pojdem mu to zaviest.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak nejaky ten update

AEEcko dneska absolvovalo uspesne STK a EK :palec: :palec: :palec: .

post-20-0-90172700-1363956517_thumb.jpg

Bol som dnes aj na poste zaplatit poistku a hlavny dovod je lepsie vidiet v mojej teme o Oct 62&63 :D.

post-20-0-34277000-1363956926_thumb.jpg

 

OII 1.6TDI ma momentalne 84 tis km. Taktze zachvilu servis. Zatial absolutne bez problemov :palec: . Ale holka dostala poriadne zabrat tuto zimu :blink: .

Upraveno uživatelem Giancarlo
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Mno, po vcerajsej nasteve pneuservisu mozem povedat ze sme lepsi - okrem toho na foto su tam este dalsie dva :wallbash: ! Takze objednany novy disk (zatial na rezerve) + 2 nove gumy.

Zachvilu ide na servis (90 tis km), takze to nechame poriadne skontrolovat.

 

Toto je uplne strasna zima pre to auto. Fakt, ani predchadzajuci sluzobak, ktory sme mali 5 rokov (300tis km) nezazil take nieco ako chudinka octa. Neskutocne rozmlatene cesty. Kazdy den do roboty (cca 70km)cez tankodrom. Tam kde som bezne chodil 100+ km/h chodim dnes max 20km/h s tym ze neustale musim zastavovat. A vobec nic sa s tym nerobi. Keby to odfrezuju a spravia vybeh/nabeh tak som spokojny. Ale oni nie :wallbash: . Su to skratka idioti a keby sme v normalnej krajine tak rozmyslam o zalobe pre ohrozenie na zivote. Minule tam autobus takmer skoncil mimo cesty ked sa vyhybal vytlku a neodhadol, ze je na kraji cesty :wallbash: :wallbash: .

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...