Přejít na obsah

ztrácí se olej


Doporučené příspěvky

Jedním z příčin může být prasklá hlava.

Pro statistické účely:

Kolikátým majitelem auta jsi příp. kolik mělo najeto když jsi jej kupoval, bylo služební?

kupoval jsem to dovezené z německa,mám to 5 měsíců a mělo to najeto 198 000 ,jo a zapoměl jsem napsat že jsem nechal oddělat DPF filtr,ano dle razítka v servisce to bylo firemní auto

 

200 000 km za rok a pul nebo jsi spatne zvolil kategorii a jedna se o PD a ne CR ?

auto je 4 roky staré ,a koupil jsem ho před 5 měsící ,je to PD ,akorát jsme ještě zapoměl napsat že jsem nechal oddělat DPF filtr

Odkaz ke komentáři

Koupit si 2.0TDI PD 16v, které bylo předtím jako služební bych označil za nejrizikovější a (promiň) i nejhloupější koupi. Je zde spousta věcí, které se v tomto motoru při špatném zacházení serou. Pokud je navíc služebák, nevěřím v dobré zacházení. Pak totiž člověk na netu čte, jak je tento motor zkurvený, ale málokdo už dodá, jak to se s autem vlastně jezdilo. Cena služebáků je lákavá, ale to proto, že je nikdo nechce a všichni ví proč. Doporučuji hodit motor na diagnostiku do servisu, možná tam problém nebude jen jeden.

Odkaz ke komentáři
vicko oleje ma na sobe bily sleh ?

ne na víčku nic bílého není

 

Koupit si 2.0TDI PD 16v, které bylo předtím jako služební bych označil za nejrizikovější a (promiň) i nejhloupější koupi. Je zde spousta věcí, které se v tomto motoru při špatném zacházení serou. Pokud je navíc služebák, nevěřím v dobré zacházení. Pak totiž člověk na netu čte, jak je tento motor zkurvený, ale málokdo už dodá, jak to se s autem vlastně jezdilo. Cena služebáků je lákavá, ale to proto, že je nikdo nechce a všichni ví proč. Doporučuji hodit motor na diagnostiku do servisu, možná tam problém nebude jen jeden.

no není to 16 ventil ale 8 .-)),no na dignostice to bylo a nic špatného se nenašlo

Odkaz ke komentáři
za studena, kolik se toho ztrati za jak dlouho ??

no sežralo mi to na 4OO km něco přes 1 litr oleje,daly jsme to na diagnostiku a ukázalo to špatné hodnoty turba,tak se vyměnillo za nove ,žádný repas a žere to olej dál,když nastartuji tak to někdy zadýmí a někdy ne .-((

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
díky za tip .-))

hezký večer přeji ,no tak konečně už jsem zjistil kde se mi ztrácel olej ,no nakonec to nebylo nic co mi tady radily ,ale nechci nikoho odsuzovat .Problém je v tom že to nikdo nepředpokládal !!!!!!!!!!!!!!Nakonec jsem zjistl že jsme koupil za těžké peníze vrak.K-......A jaká byla závada ??CCa 1 cm široká drážka v 2 válci ,prej vyjel pístní čep .-(((

Odkaz ke komentáři
O tom si myslím o této koupi jsem ti napsal hned:

"Koupit si 2.0TDI PD 16v, které bylo předtím jako služební bych označil za nejrizikovější a (promiň) i nejhloupější koupi."

Teď se to jen potvrdilo. Bohužel :D

Jo máš pravdu ,bohužel,ted se s tím musím nějak porvat .-(((

Odkaz ke komentáři
V kupní smlouvě musí být, že auto nemá žádné skryté vady, jinak musí být vyjmenovány. Jestli se to snaží uhrát na to že se to stalo až po koupi tak budeš muset k soudu a nechat vypracovat znalecký posudek (asi) to je dobry udělat co nejdřív. Asi nejde o malý peníz

Ano ,jak jinak jenom ta skrytá vada ,ted jdu k právničce tak jsem zvědav co mi řekne ,volal jsem i tomu co jsme to koupil a te se začal vymlouvat na ujeté km atd..a byl jsem se ptát i v značkovém servise tak mi řekly podobně co můj servis man ,že se to stát může ale že to není závislé na počtu ujetých km .No není to levná záležitost ,starší motor celý stojí cca 20-25 000 km a nový ha ha ha 100 000 kč no hnus

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Pánové, prosím. Motor začal strašně žrát olej. Dal jsem to do značkového servisu, ať zjistí co a jak. No, prý turbo, vstřikovací lišta a nevim co ještě. Odhadovaná cena - škoda slov. Motor má skoro 200 tis., r.v. 2005. Poradíte mi (nebo se přihlásíte) prosím někoho v Praze, kdo své práci rozumí a je schopen se na to podívat a říct nějaký rozumný názor, něco nebo někoho doporučit? Děkuju.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...