Přejít na obsah

Olej do 1.6 55Kw


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Já osobně bych rozhodně syntetiku nedával.Rozpustí co nemá a pak je průser.(Teda jenom jestli tam nebyla od začátku.)

A pro Tomas k81-určitě neděláš dobře,že liješ olej nad rysku.Zbytečně se pak zasírá škrtící klapka.A to tak,že dost.Takže vždy Mezi Kozy

Měním taky po 10 000 km a mezi nedolívám vůbec nic.Není potřeba.

Odkaz ke komentáři
Já osobně bych rozhodně syntetiku nedával.Rozpustí co nemá a pak je průser.(Teda jenom jestli tam nebyla od začátku.)

A pro Tomas k81-určitě neděláš dobře,že liješ olej nad rysku.Zbytečně se pak zasírá škrtící klapka.A to tak,že dost.Takže vždy Mezi Kozy

Měním taky po 10 000 km a mezi nedolívám vůbec nic.Není potřeba.

 

No asi máš pravdu, škrtíci klapku budu muset vyčistit. jen jsem chtěl říct, že v minulosti jsem mel felcku 1,3 a tam jsem daval plnou syntetiku ...a v pohode.....v roce 2003-2004 byly velké mrazy--20 a vice....a bez problemu to startovalo..diky tomu že ten olej bykl dost řidky a v mrazu tolik netuhnul.....ale to je asi jedina věc, co za ty prachy stoji....je to jinak zbytečný špás. Jinak budu dávat do motoru jen cca 3 litry a doufám, že to bude mezi kozy:-)) :lol: :o :o

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj ,chlapy. nějak mi cuká auto pri jízdě!! Nepravidelných intervalech, nevim jestli na to má vliv to , že jsem přišel na to že jak je rozdělovač- s palcem , tak mi stoho kapka olej. Už jsem to dvakrat vyčistil a auto už jelo lepe. Je to možné aby laik, jako já, si to dokázal přetesnit? Rovnou bych i přetesnil výko s nalevacim otvorem pro olej. dělal to někdo????? Díky za tip. Tom :D :smich::palec::palec:

PS: Nemáte někdo příručku k felicii ale 1.6 ? Nebo , kde se to dá stáhnout? Dík Za jakýkoli link!!!

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

olej měním docela často (cca co 4 měsíce po 12-14 tis. KM) a vždy dávám 10W40. Pokud má olej stejnou normu, tak se můžou i smíchat různé značky - teď jsem smíchal Shell a Mogul. Měl jsem zbytky.

 

Jinak vleze tam cca 3,1-3,2 l oleje a je to až na rysku. Olej mi nežere vůbec. Jednou se mi podařilo přelít až nad zlom, čekal jsem, že si to motor sežere a ono nic :) Jen trošku cáklo na škrtící klapku. Takže spokojenost.

 

Co se týče 5W40, může se prý dávat, ale na zimu je 100% lepší 10W40.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
  • o rok později...
  • o 4 měsíce později...

Ahojte chalani. Precital som si tu toto vlakno, nakolko sa chystam tiez prvykrat menit olej. Idem rovno vymenit motorovy aj prevodovkovy. Normy som si pozistoval - hlavne na prevodovkovy. Motorovy su normy aj v knizke s manualom k autu,ktore som dostal. Pise sa tam,ze je v pohode aj 5W40 aj 10W40. Ale potreboval by som poradit, co tam vlastne dat?

 

Zvazujem aj to,ze v zimnom obdobi,ako bolo aj teraz, tak je u nas aj -32 stupnov C v noci a nad ranom. A co som cital,tak prve cislo znaci vyskozitu za zimy, teda cislo 5W je do nizsich teplot ako 10W , ano? Cize lepsie by bolo dat tam 5W40? Alebo mam dat 10W40?

 

Predchadzajuci majitel tam lial Castrol Magnatec 5W40. Ja ale castrol neoblubujem. Idem to zmenit bud na MOBIL ,alebo LIQUY MOLY. Viem,ze do prevodovky davam urcite LIQUY MOLY = je to velmi kvalitna znacka.

 

Takisto co som pozoroval, tak s tym magnatecom od vymeny predchadzajuceho majitela, mi to zerie tak deci oleja na 1000km. Teraz po najazdeni 12000km som tam uz nalial dokopy cca. 1 liter. Nikde na motore nic netecie,pozeral som motor,takze neviem,preco tak zerie olej. Mam najazdene len 92300km zatial.Ale je to uz 12 rocne auto no.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak jsem dneska taky vyměnil olej dal sem Mogul Extreme 10W40 a originální filtr. Ale narazil jsem na problém se šroubem na olejové vaně obědnával jsem šroub který má být origální, má ale menší závit než ten co tam mám já. Ten můj má dokonce hlavu na 12ku imbus. Tak se zeptám co tam máte vy? díky

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...