Přejít na obsah

Denní svícíení + relé


Leeep

Doporučené příspěvky

Ahoj, hádáme se s kamarádem o jedné prosté věci – zkusím se proto zeptat tady a doufat že to někdo rozstřelí.

Uvedu Vás do situace:

Představte si situaci:

Mám v autě přídavné svícení a relé pro přídavné svícení a chtěl bych, aby mi přídavné svícení svítilo zároveň s obrysovkama( Přepínač v OII před face ve střední poloze (obrysová světla)) a pokud se zapnou potkávačky, tak přídavné svícení vypne.

Šla by tedy udělat následující věc ?

Mám překreslené schéma, kde je to znázorněno následovně – to co je napsáno černě, je zapojení podle výrobce relé – to co je napsáno červeně, je návrh ode mě.

foto_detail_small_zoom_36511_1s.jpg.45ca6a3a05b38c5b22a0e2994fc5e866.jpg

 

Bude s tím nějaký problém? Teoreticky  to musí splnit můj požadavek – přídavná světla + obrysovky – přepnu na potkávací – zhasnou přídavná světla a budou svítit světla vpředu normálně.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ano šlo.

Přivedením +12V na svorku 30 relé se přídavná světla zapnou. Přivedením +12V na svorku 86 relé se svítící přídavná světla vypnou (blokace svícení).

1) Černá barva:      přídavná světla se rozsvěcí zapnutím zapalování s tím, že při následném zapnutí parkovacích světel zhasnou - svítí při zaplém zapalování bez parkovaček.

2) Červená barva:  přídavná světla se rozsvěcí zapnutím parkovacích světel s tím, že při následném zapnutí potkávacích světel zhasnou - svítí pouze při zaplých obrysovkách.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...