Přejít na obsah

POI body


Doporučené příspěvky

Instalačka POI Inspector 3.0

 

http://rapidshare.com/files/247922103/rns510.poi.inspector.v3.0.zip.html

 

Aktualizace POI Inspector 3.5

 

http://rapidshare.com/files/247922366/rns510.poi.inspector.v3.5.update.only.zip.html

 

 

Návod na přidání POI bodů do mapového DVD.

 

Potřebujete dva programy:

 

RNS 510 - POI inspector - ke stažení ZDE

 

POIedit 2007 - ke stažení ZDE - vyberte si pouze jazykovou verzi jaká vám vyhovuje

 

Poté si nakopírujte vaši stávající ( samozřejmě legálně zakoupenou ) mapu na HDD v počítači

 

Na stránce ZDE si stáhněte body zájmu jaké vás zajímají, budete se muset možná zaregistrovat a poté vždy kliknout na ikonu diskety s červenýma rukama, která vám nabídne stažení souboru v .ov2 formátu a poté si k dané kategorii stáhněte ještě barevnou ikonku ve formátu .jpeg, stačí kliknout na tu danou ikonu a stahování začne.

 

Jako další krok si budete muset upravit ty postahované soubory na formát podporující RNS 510, to znamená soubory .ov2 převedeme pomocí programu POIedit 2007 ( při instalaci se program ptá jaké podpory formátů chcete nainstalovat, dal jsem všechny ) na formát .asc, stačí spustit program dát otevřít, zvolit daný .ov2 soubor a pak dát uložit jako a zvolit jako cílový formát .asc a někam si to uložte ať to později najdete.

 

Ikony si otevřete v programu malování a dejte uložit jako a cílový formát bude PNG - při uložení dejte pozor ať v názvu ikony nejsou prázdná políčka háčky a ani čárky, jinak se vám ikona nezobrazí později na display navigace a celá práce je tak nějak odvedená na 50%

 

Pokud budete mít všechny body zájmu takto upravené můžete začít mixovat ten váč coctail dohromady a to pomocí programu rns510poi, který si taktéž nainstalujte.

 

Upravte obrázky do formátu PNG a rozliseni 34x29.

 

Pustíte rns510poi nahoře vlevo si vyberete složku kde je uložena kopie map, poté stisknete load a dáte si češtinu, najede vám schéma jak je to uloženo v origo mapach a natřídíte si vaše POI jak vy budete chtít, já to přidával do seznamu označeném VW a zobrazuje se mi vše,

 

např přidání benzínek Shell, rozkliknu VW a potom auto a cestování, pak kliknu pravým tlačítkem na ikonu auto a cestování a kliknu na- Add POI/group category - a poté zvolit - as 1 st child of selected group - ( viz obrázek 1 )

 

změníte číslo v tom červeném okínku na nějaké které bude bílé, napíšete si jak se Bod zájmu bude jmenovat, vyberete ze složky kam jste si dali ty ikony tu která patří k bodu zájmu, napíšete k ní krátký název bez mezer, háčků a čárek, pak zvolíte .asc soubor s bodem zájmu ze složky kde jste si uložili a naposledy kliknete na - OK -

 

tímto způsobem si načtete všechny body zájmu jaké jste si vybrali a roztřídíte si je do podkategorijí jak se vám zalíbí.

 

 

POZOR, POKUD se spletete tak se to nedá vrátit a budete muset vše smazat a začít s tím vkládáním znovu, pokud někdo přijde na to jak eventuelně umístěný bod zájmu odstranit ze seznamu tak klidně napište......

as_1_st_child_of.JPG

Odkaz ke komentáři

Pokud je vše hotovo, program klidně zavřete a přejděte do složky kde ho máte nainstalovaný, tam bude soubor - localsave - a v něm jednotlivé podsložky a z těchto podsložek vždy zkopírujete obsah a dáte vložit do patřičných souborů se schodným jménem ve složce kde máte uložené origo soubory s mapou, souhlasí i názvy těch složek a najdete je pod - tpd - ntc-Weu_eu - atd. ,tak jen správně roztřídit a při shodě souborů odkliknout - zkopírovat a nahradit - tím dostanete vaše POI do obsahu origo mapového DVD.

 

Upravit soubor INFO25.PSC (umístěn v \tpd\ntcWeu_eu_20070806)

 

#TPD-DEF

TPD-DEF 20

 

#Language specific content (LSC) files

#TPD-LSC

TPD-LSC 1 /DUT/DUT.LSC

TPD-LSC 2 /ENG/ENG.LSC

TPD-LSC 3 /FRE/FRE.LSC

TPD-LSC 4 /GER/GER.LSC

TPD-LSC 5 /ITA/ITA.LSC

TPD-LSC 6 /SPA/SPA.LSC

TPD-LSC 15 /POR/POR.LSC

TPD-LSC 20 /CZE/CZE.LSC

 

původně bylo 2 (což je angličtina)

 

 

V případě , že použijete mapy , které již máte v navi nainstalované, musíte ještě pozměnit název DVD tím, že mu posunete číslo verze a to tak že si otevřete v poznámkovém bloku soubor - cdrom.toc - a zde v položce Volume: změnit číslo na vyšší třeba CD_6170 na CD_6180 atd. poté dát zavřít a uložit .

 

No a nakonec to celé vypálit v NERU na nové DVD ( doporučuji - DVD-R značky Verbatim , pokoušel jsem se to vypálit i na neznačková DVD, ale při následné instalaci do Navigace byl problém se čtením média a házelo to chyby, popř. pokud vám to bude zlobit zkuste i jiné PC s jinou vypalovačkou, některé to prostě nezvládnou ) ,

 

Pokud to vypálíte jinak, nezaručuji úspěch, je lepší si parametry přenastavit a hlavně pálit na co nejpomaluji, optimální je 2x nebo 2.4x

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o rok později...
  • o 2 roky později...

http://www.volkswagen.de/de/navigation/rns-510/poi-listen-sammlung.html

 

Môžete si vytvoriť zbierku zoznamov POI v počítači z rôznych zdrojov na internete.
Ak chcete vytvoriť zoznamy POI kolekcie môžete použiť nasledujúce formáty dát nasledujúce produkty:
. ASC (Tom Tom, Igo, Navigon)
. CSV (Route66, Garmin, Navman)
. GPX (Garmin)
Dáta uložené na vašom počítači POI zoznamy môžete previesť do spoločnej databázy a prevedených do RNS 510 s použitím SD karty v ďalšom kroku.
Aby pre RNS 510 súbor načítal zoznamy POI , musi byť umiestnení v adresári s názvom " PersonalPOI " na najvyššej úrovni na SD kartu .
1 Stlačte tlačidlo " Setup " na okraji obrazovky , takže choďte do menu " Nastavenie " .
2 Na obrazovke nastavenie , stlačte prosím tlačidlo obrazovky " Navigácia " k " v ponuke nastavení " pre vstup do menu .
3 Na obrazovke Nastavenia navigácie " obrazovky , stlačte tlačidlo " My Body záujmu ( POI ) personálne " .
4 Na obrazovke " Moje body záujmu ( POI ) zamestnancov " , stlačte tlačidlo displeja " Importovať " .
Nižšie môžete importovať súbory sú k dispozícii pre výber . Po výbere súboru , ktorý chcete importovať , jeho úspešné absolvovanie je potvrdené v dialógovom okne začína . Potom môžete vybrať SD kartu z prístroja .
Vezmite prosím na vedomie , že iba jeden zoznamy zamestnancov POI kolekcie možno stiahnuť z RNS 510. . Keď zoznamy POI zbierka v zariadení už existuje , je prepísaný pri novej zaťažení kolekcie zoznam POI .
prepáčte za diakritiku je to cez google prekl.

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

dovoluji si nabídnout, případným zájemcům, ke stažení soubor „Moje POI.db3“ obsahující databázi „POI“ bodů ( = body zájmu ) do navigace COLUMBUS….

odkaze ke stažení zde: http://uloz.to/xPQtYBVn/moje-poi-db3 ( heslo pro stažení: octavia )

databáze obsahuje celkem 18 kategorií s vybranými cíly – viz přiložený obrázek ( kategoriePOI.jpg )

podklady pro databázi jsem čerpal výhradně z webových stránek www.poi.cz , takže mě nekamenujte, pokud u některých subjektů narazíte na nějaké nepřesnosti ( např. jiná otvírací doba, jiný telefon, nepřesná adresa, překlepy apod. .. )…moje práce spočívala v tom, že jsem POI body, stažené z http://www.poi.cz, upravil a převedl ( v excelu + poznámkovém bloku ) a v programu POInspect0r vytvořil soubor .db3 čitelný pro COLUMBUS; NEkontroloval jsem aktuálnost údajů u jednotlivých POI bodů ( a to vzhledem k jejich celkovému množství v databázi – je jich cca 40 tisíc )

 

aktuálnost POI bodů: k 9. 4. 2014

stažené a neupravené POI se v Columbovi totiž zobrazují jen v 1 řádku, takže řada informací zůstává skrytá ( displej Columba dokáže zobrazit na jednom řádku cca 43 znaků ) – viz fota ( 1pr.jpg - 3pr.jpg )

stažené a upravené POI se v Columbovi zobrazují celkem až v 5-i řádcích, takže je možné vidět ( mít ) u každého bodu daleko více informací – viz fota ( 1po.jpg - 3po.jpg )

 

návod pro vytvoření vlastní databáze ke stažení zde: http://uloz.to/xLRzEiPh/navod-docx ( heslo pro stažení: octavia )

 

soubor „Moje POI.db3“ je třeba nakopírovat na SD kartu do adresáře PersonalPOI a následně v Columbovi načíst ( = importovat ).

 

v Columbovi se databáze zobrazuje - viz fota ( zobrazeni1.jpg - zobrazeni3.jpg )

post-15636-0-74642000-1399573984_thumb.jpg

post-15636-0-89128900-1399573993_thumb.jpg

post-15636-0-56533200-1399574011_thumb.jpg

post-15636-0-55894200-1399574163_thumb.jpg

post-15636-0-97293900-1399574172_thumb.jpg

post-15636-0-16539600-1399574181_thumb.jpg

post-15636-0-63511500-1399574192_thumb.jpg

post-15636-0-03446200-1399574202_thumb.jpg

post-15636-0-21713800-1399574212_thumb.jpg

post-15636-0-86152600-1399574272_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak Rapid neprošel na STK. Uvolněná spona před středním dílem výfuku. Je to ještě originál, takže budu muset vyměnit, jinak obal na zadním dílu výfuku je první vrstva již hodně zničená, tak budu muset odstávající přebytky odřezat abych byl minimálně dva roky pojízdný. průměr objímky na trubku před střední díl výfuku náhodou nevíte ? dělají se dva typy. @Lancelot, četl jsem tvůj příspěvek, že jsi také řešil zadní díl výfuku, někdy 202x. Již jsi měnil ? Nesvítí nám jedna dioda ve třetím brzdovém světle- řešil jste někdo opravu ? je to za zadním sklem a mám takové tušení, že se jedná o led.
    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
×
×
  • Vytvořit...