Přejít na obsah

OIII L&K 1.8TSi DSG


Doporučené příspěvky

Zdravim,

dle instrukci od Oziho zakladam sve prvni tema tady :)

 

V breznu objednano:

Škoda Octavia 1.8TSi DSG ve výbavě L&K a barvě Bílá laser

 

post-46418-0-27100600-1464514677_thumb.png

 

Nad ramec vybavy L&K:

- Traveller assist

- Sun & Pack

- Zasuvka na 230V

- Maly kozeny paket s razenim DSG na volantu

- Driving mode selection

- Rezerva

- Rear view kamera

- Sunset

- Vyhrivane celni sklo

- Komfortni hlasove ovladani

- Kessy

Objednano 11.3., u dealera naskladneno 18.5. a 1.6. snad probehne predani.

Posledni tyden nemuzu totiz vubec dospat :D

Odkaz ke komentáři

Tak auto ve stredu prebrano a hned dokodovano "par" veci :D (diky Ozi!).

Na aute jsem vymenil vsechny zarovky za LEDky, jine upravy v planu nemam :-)

 

Zatim najeto ~500km a par postrehu:

Vyhrev skla - Dratky jsou videt, ale nijak mne to neobtezuje, je to o zvyku, verim ale ze nekomu to muze vadit.

Adaptivni tempomat - Dokonaly! Bez nej uz si to auto nedokazu ani predstavit. Ve spojeni s DSG je to uzasny, v kolonach je to super. Jen skoda ze se neumi sam rozjet z 0km jako superb.

Line assist - Oproti superbovi drzi hranu auta dost blizko cary, v Superbovi se snazi drzet auto "uprostred" obou pruhu, tady ho vede podel jednoho.. Mimo dalnice se to ale pouzivat opravdu moc neda.

Canton - Chce si to hodne pohrat s ekvalizerem a fader-em. I tak mi ale prijde ze repraky nejsou jeste uplne "vyhrane" a neni to uplne to ono, jako kdyz jsem to poslouchal v predvadeci O3

Columbus/Navigace - Navigace je super, pouzival jsem google mapy a columbus mi prijde stejne kvalitni navic na maxidotu clovek vidi trasu, coz je super. Na mape jsou videt i kolony a zuzeni. Jedine co je trosku pitome je zobrazeni znacek. Znacky sice detekuje, ale kdyz se tykaji jen nakladnich aut, tak to nedokaze rozlisit + v miste zuzeni pokud neni ukonceni omezeni rychlosti, tak sviti celou dobu nez clovek nevjede k jine znacce, nebo do mesta.

Podsviceni nohou/Klik - Podsvit nohou je super, hlavne pri otevreni dveri. Za jizdy jsem podsvit stahl na 30%, vic bylo dost "rusivych" v noci. Je to diky LEDkam ktere maji vyssi svitivost, zarovky to budou mit asi lepsi, ale LEDky vypadaji lepe :) Podsviceni klik neni moc znat, v noci to ale clovek postrehne docela dost. Inteznitou hybat asi nejde, minimalne to neni spojene s podsvitem budiku, ani nohou.

DSG - Primarne mam navolene ECO kdy vyuzivam "plachteni", s razenim zadny problem nevidim, radi skvele a vubec necuka. S Ozim jsme zmenili odezvu na plyn na "audi citlivost" a znat je to dost. Predtim ta prodleva na plyn byla v ECO rezimu dost znat. Pokud nestaci kick-down funkce, tak pri podrazeni padly pod volantem to auto vystreli take okamzite.

Motor - Oproti Rapidovi je to jak nebe a dudy. Ten vykon je pro mne naprosto dostatecny, mozna az zbytecne moc. Pri predjizdeni se ale hodi kazdy vykon navic :) Auto jde neustale krasne za plynem. Spotrebou se pohybuju kolem 7/100km mimo mesto, ve meste je to o litr vice. Pravdou je ze jezdim max o 10km/h+ oproti maximalni rychlosti (takze realne tech 90km/h)

Climatronic - Oproti automaticke klimatizaci v rapidovi chladi opravdu rychleji a rekl bych ze az moc. V Rapidovi jsem mel neustale 22°C, kdyz jsem je mel tady, tak jsem malem umrznul :)

Prikladam par fotek, zatim jen z mobilu.
post-46418-0-97541200-1465140627_thumb.jpg post-46418-0-46103400-1465140649_thumb.jpgpost-46418-0-38556500-1465140670_thumb.jpgpost-46418-0-65295700-1465140697_thumb.jpg
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Škoda Q1: Diky! :) Interier je skvely, jak jsem psal, nekdo na tu hnedou nadava, nekdo ne.. Z fotek to soudit nejde, hrozne zkresluji. V realu to vypada vazne moc pekne. Nevyhodou je ze jsou na ni dost videt ruzne "fleky", takze hadr z mikrovlaken je ted muj velky kamarad :D

Materialy jsou dobre, asi tak 1000x lepsi jak v Rapidovi. Dokonce mi prijde, ze jsou lepsi jak v kolegyni O3 Style, ale to muze byt jen muj subjektivni pocit. Zatim nic nevrze, nemlati.. ale to se bohuzel asi zmeni za nejaky cas se obavam.. :(

Kola tvrda nejsou vubec, ten podvozek je hodne dobre vyladeny, dokonce mne mrzi ze jsem nesel do sportovniho podvozku. Je to ale i tim, ze jsem presedal z hodne tvrdeho auta. Navic ty 18ky dobre vypadaji. Jako bonus ta seda barva dokonale zamaskuje i prach z brzd, takze neni videt tak jako na stribrnych kolech :D

Rocne najezdim 15-20tis Km. Navic praci mam 10-15min od baraku, takze nafta by hodne trpela a ani by se mi nevyplatila s tim najezdem :)

Vymena LED je trosku hra o nervy, nastesti mi Ozi dost pomohl, zrcatka bych sam asi nevymenil a na stropni svetlo vepredu bych taky asi neprisel jak ho sundat :) Jinak je to ale OK, jen osvetleni nohou jde obcas dost debilne vyndat..

 

Dokodovano:

- zmena citlivosti pedalu (mensi prodleva pri pridani plynu - u DSG to znat opravdu je)

- druhe mlhove svetlo

- deaktivace AM pasma v radiu

- ruzne rezimy ESP

- pocet litru k dotankovani do maxiDotu

- staging (protoceni rucicek)

- LED osvetleni SPZ

- XDS

- ukazatel rychlosti ventilatoru pri rezimu AUTO

- ztlumeni DLR pri blinkru (pohasnuti prouzku denniho sviceni)

- Lap Timer (stopky) do maxiDotu

- zobrazeni driving mode v maxiDotu pri zmene/nastavovani

- zapamatovani vyhrevu sedadel na 10 minut (pri znovu nastartovani do 10ti minut budou sedacky stale na urovni vyhrevu)

- OffRoad info panel (blbost kterou jsme museli zkusit :D)

 

Bylo toho docela dost a snad sem na nic nezapomnel :)

 

Ozi: Ta spotreba jde ted jeste o neco malo dolu i ve meste, ten motor si furt seda. Hodne to dela to plachteni v Eco rezimu. V momente kdy ale na to clovek zacne vic slapat nebo tam da Sport, tak si to vezme o litr-dva klidne vic. Ale ten zvuk kdyz se ten motor vytoci je jak droga.. To proste clovek jednou za cas musi v tom sportu trochu protahnout :D

Ten motor je nadherne tichej (a to jsem zjisitl ze nemam ani tlumeni v kapote). Dokud ho nevyzenes k 3 tisicum, tak o sobe neda moc znat.. zatahem a dynamikou je to ale super.

 

Odkaz ke komentáři

no vidis me z tech zarovek nejvic trapila zadni svitilna, kde je peklo ji nasadit zpatky... :(

 

ten motor je super, mam doma to stasi TSI a kdyz do toho sednu tak je to parada a to auto proste musis mit rad ;) a spotreba stejne super, ja mam na trase do prace cca 7,5-8 litru jak ted jezdim az do Karlina... :(

Odkaz ke komentáři

Tak tu jsem mel zrovna uplne v pohode.. to spis osvetleni nohou u spolujezdce je na zabiti, tam s dratama fakt nekdo hodne setril..

 

Presne, nechapu ak sem nekdy mohl mit dehet. Tohle je uplne neco jineho a dehet uz fakt znova nechci..

Asi tomu moc dupes po krku :D Vim ze lidi co maji 1.8 4x4 tak jezdi o litr vic jak ja.. takze ta 4kolka ti tu spotrebu bude taky dost znatelne zvedat, navic ve meste s TDI moc neusetris.. to je fakt jen na ty dalky :/

Odkaz ke komentáři

je pravda, ze u spolujezdce je osvetleni nohou nejhur menitelne v celem voze.

 

no spotrebu neresim, aspektu je vic - 4x4, slapu tomu, mesto tomu nesvedci. nejvic to je o tom kdy musis cestou prdejizdet, s tim se ta "slaba" nafta hodne trapi a to zbytecne zveda spotrebu. Ted jsem mel pujceone RS TDI 4x4 a spotreba skoro o litr mensi nez u me :(

Odkaz ke komentáři

Pokud mas moznost, urcite bych toho vyuzil a nechal tam par veci dokodovat, moznosti je spousta.

Auto dela jen samou radost, furt si ale nejsem zcela jisty v nekterych situacich a obcas cekam ze mi ustreli prdel a ono to furt a furt drzi.. :) Chvilku to jeste potrva.

Fotky urcite pridam, kdyby nekdo chtel vyfotit neco co ho zajima, tak neni problem.

 

Vcera jsem vymenil zadni svetla zpatecky za LEDky. V noci kdyz jsem nekde couval, tak je na kamere videt uplny prd, ty LEDky to daleko zlepsi a je videt dost daleko za auto. Navic to i lepe vypada.

 

Ted jeste cekam az mi dorazi adapter do pojistek ke kamere a zacnu nejak resit natahnuti dratu + umisteni kamery. Diky line assistu mam na skle obrovskej plastovej panel, kterej mi instalaci trosku komplikuje, ale ja si nejak poradim.

 

Zatim najeto neco malo pres 1200km, pristi vikend mne ceka cesta na Moravu a o par dni pozdejc zase cesta po nemeckych dalnicich, tak tam zkusim co to poradne umi :)

Odkaz ke komentáři

Diky! :)

Do interieru jsem bral od clena na SkodaHome. (cca 1.000,-)

LED na SPZ jsem pouzil origo (320,- za obe), Ozi jen musel nakodovat aby to auto bralo jako LED.

Zarovky do zpatecky jsem bral toto

 

Ty interierove se daji sehnat i levneji, ale chtel jsem neco co ma nekdo ozkouseno a uz to pouziva dele bez problemu.

 

Zalezi samozrejme co vse za LED chces brat (dle toho je i cena). Ja bral stropni lampy, kufr, osvetleni nohou, nastupniho prostoru a schranky. Vlastne celej interier :D

Odkaz ke komentáři

No ja chcem vsetko vnutri a vonku parkovacky (v xenonoch zlte svetlo vyzera divne) a v spatakoch + pripadne SPZ a cuvacie.

 

Ako ja som sa pytal v skodovke a oni na OIII nic take nemaju, vsetko len klasika ziarovky, ani do SPZ ze neni...

 

ja som nasiel interier na autosvetla.sk len dost draho.

 

Inak tebe ako hra Columbus, zadne repro? Ja mam sice bez cantonu, ale vo dverach zadnych moc potitchu, ked mam fader nastaveny na center, tak pocujem len predne repro... a ked si to nastavim tak nech hra aj zadok, tak to cele hra tak plocho, ani vysky ani basy a celkom mizerne.

Odkaz ke komentáři

Vidis! Na pruhy ve xenech jsem zapomnel. To jsem bral od OSRAMu LEDky celosklo s teplotou tech 6000k za 550,-

 

Led na SPZ toto - je to origo, jen je potreba je nakodovat.

 

Ja jsem spokojeny maximalne. Ale je to asi tim cantonem. Vzadu to hraje mam pocit lepe jak vepredu. Canton fader sem dal dopredu a fader take trochu posunul. I tak to ale hraje v celem aute krasne, jen v zadu jsou vice vyrazne basy mi prijde :)

 

Nejsem si ted jisty zda si to s necim nepletu, ale vim ze u nejakeho auta zadni repro hralo jen pokud clovek prehraval neco z USB/telefonu. Je ale mozne ze si to s necim pletu, tak nedokazu rict..

Odkaz ke komentáři

no mne to robi pri vsetko, ci uz radio, film, USB alebo bluetooth. V servise mi tvrdili ze repro tam je rovnake, a ze nemaju s ci porovnat...

tak asi ich este pojdem otravovat... a Diki za tie linky, dako poriesim :)

 

Inak kolko to teraz tak papa ta 1.8? bo niektori strasili ze pod 7 to nepojde, tak som to nebral

 

ja beham na 1.4 TSI od zaciatku maja co ju mam.

 

A este otazka, co si dokodovaval na XDS?

a ako to je so zarukou ked sa dokodovavaju veci? mal by som zo 2-3 co by som mozno chcel, len sa bojim ze mi padne zaruka.

Odkaz ke komentáři

Dlouhodoby prumer je aktualne 7.8. Nicmene jezdim 90% po meste, takze je to dost dano tim. Navic mam najeto zatim pouze neco pres 1200km.

Zalezi hodne na stylu jizdy. Da se jezdit za necelych 6 litru, ale take za 10.

Ja spotrebu beru spis jen jako informativni udaj, jezdim tak abych si auto uzil.. Nicmene sport rezim tam zatim moc casto nedavam a vyuzivam plachteni v ECO rezimu.

 

A s 1.4 spokojenost? Ja v ni jel a byl jsem prekvapen tim projevem a celkovou silou toho motoru. Ta 1.8 pusobi samozrejme jeste silnejsim dojmem.

 

Na XDS se nic nekodovalo, resp. se pouze zaplo i kdyz mam dojem ze to bylo zaple uz z vyroby..

 

Zaruky se neboj, jsou to veci ktere nikdo neresi a jdou kdykoliv vratit zpet ;)

Odkaz ke komentáři

Tak ja mam zatial asi 3500km, a uplna spokojnost. Ja som sa presuval z Fluence 1.6 na Octaviu a ja jazdim tak za 6 realne, 5.7 ukazuje palubak. Renault mal tak 7-7.5, dialnica medzi 8-10. Vacsina je po Bratislave, aj ked povacsinou obchvat a z alebo do prace mi to ukazuje vacsinou medzi 4.7-5.2l :D ale to skusam ako nizko to ide, bez podtacania.

 

Hladal som daco podobne vnutorny priestor ako Fluence ale nizsia spotreba, hlavne dialnicu.

 

Tak ja chcem dokodovat zadne led nech svietia spolu s dennymi a pozdavalo sa mi sklopenie praveho zrkadla pri parkovani, kedze nemam elektricke sedacky. Este takto, da sa dokodovat dako coming&leaving home tak aby xenony nesvietili, iba LED? ze mi to v servise zistia ci to ide ale ze to nikto predtym tam neriesil.

 

XDS som sa preto pytal, ze to tam je od vyroby co viem :)

Odkaz ke komentáři

No, ja kdyz jsem zkousel cestou z prace (trochu z kopce) cca 25km tak jsem se dostal na 5.7 a to byl vylozene economy run. Takze na spotrebu kterou ty pises se normalni jizdou s 1.8 neni sance dostat :)

 

S tim naklopenim zrcatka pri couvani bez el. sedadel je dost casto problem co jsem tak vycetl. Nevrati se to vzdy zcela presne na puvodni pozici..

To je otazka spise na nekoho kdo koduje. Vim ze je moznost svitit pres mlhovky tam je, ale zda svitit jen pomoci DLR.. to nevim.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...