Zdravím Vás,
tak už v tom mám pořádný zmatek. Chystám se vyměnit převodový olej OCTAVIA II combi 77kW TDI PD r.v. 2005 najeto 455 tis. km. 5st. manuál převodovka spotřeba 5.7l/100km. Koupil jsem CASTROL Syntrans Transaxle 75W90 Norma API GL -4+; VW G 052911 / VW 501 50. Člověk u kterého již delší dobu kupuji oleje mi na stránkách CASTROL.DE našel, že bych tam měl dát CASTROL FE 75W našel jsem si (FORD/VOLVO) když tak čtu, tak se tu názory v některých případech taky liší. Prosím o stručnou odpověď, jestli jsem koupil dobře.
další otázka: prosím o postup. Stačí mi zvednout předek na standartních nájezdových rampách, které jsou běžně k dostání, abych docílil roviny a mohl plnit a kontrolovat hladinu oleje přes kontrolní šroub?
Chci provést výplach prostředkem BG105 tudíž chci převodovku co nejvíce vyprázdnit. takže výpušťák a čep ložiska z předu pravý + nový o kroužek je to tak?
Jinak do motoru používám oleje Q8 5W40 s příslušnou certifikací pro PD, standartně výplach plus aditiva do oleje od BG.
Díky