Přejít na obsah

SII 1.9 77kW zajímavá závada


Sup

Doporučené příspěvky

Nazdar přátelé. Máme ve firmě šest Superbů 1.9 77 kW s motory BLS a jeden s motorem BXE. Před tím jsme měli čtyři S I s motory 1.9 77 kW. U všech aut se objevovaly stejné závady přibližně při podobném počtu najetých km. U jednoho auta se začala objevovat zajímavá závada. Za jízdy chcípne a nejde natočit, subjektivně se tváří, jakoby nemělo naftu. Po půl hodině, když se podaří sehnat kolegu s lanem, neochotně naskočí. Po příjezdu do servisu se tváří jako neviňátko, všechno v pořádku. Řídící jednotka neregistruje žádnou závadu. Do auta se tankuje téměř výhradně Verva Diesel od Benziny, servisní intervaly se dodržují, palivový filtr se mění pouze vložka. V originál servisu Škoda zkušenosti nemají, doporučili vyměnit čerpadlo. Na měnění drahých dílů cestou úspěchů a omylů nemáme čas a peníze. Mám v plánu, až nedejbůh auto zase chcípne, odpojit hadici od přívodu do palivového filtru, abych zjistil, jestli do filtru jde nafta. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost kde je zakopaný pes, abych si ušetřil trápení při hledání. Děkuji moc, Jirka tapisrouge@centrum.cz

Odkaz ke komentáři

Tak vyřešeno. Počkal jsem, až auto zase zdechne. Bezprostředně po zdechnutí jsem rozebral filtr paliva a byl suchý. Nejprve jsem vyměnil podávací čerpadlo v nádrži. Bohužel, nepomohlo to. Alespoň jsem zjistil, jak šílený systém konstruktéři vymysleli. Nezbývalo, než se vydat cestou úspěchů a omylů. Vyměnil jsem palivový filtr, protože vzhledem k ceně nového jsem vždy měnil pouze vložku. A ono to funguje...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...