Přejít na obsah

Jednotka airbagu Octavia I RS-chyba 65535


Guest mirek_dusin

Doporučené příspěvky

Guest mirek_dusin

Zdravím všechny,

 

mám problém s ŘJ airbagu u vozidla Octavia RS 1,r.v. 2001.Auto jsem koupil před 4 lety, do nedávna žádné problémy.Je to tak měsíc, co se mi z ničeho nic rozsvítila na přístrojovce oranžová kontrolka airbagů a už nechtěla zhasnout.První co jsem udělal byla kontrola zapojení konektoru pod sedačkou a konektoru k ŘJ.Obojí bylo v pohodě.Pak jsem poprosil kamaráda o napíchnutí na diagnostiku, zjištění závad a případně jejich vymazání.Použil diagnostiku takovou přenosnou tlačítkovou jen do ruky, název teď nevím.Bohužel diagnostika ukázala chybu 65535-vadná ŘJ a samozřejmě, že nešla smazat :kol-32: .Domluvil jsem se s dalším kamarádem, který používá v práci diagnostiku VAG v domění, že přes VAG to třeba půjde nějak smazat, bohužel se nepodařilo.Zkusil se tedy ještě jednu možnost, našel jsem člověka na doporučení, který se mimmijiné zabývá mazáním chyb ŘJ pře nějaký program v PC.Nevím, o co přesně jde, ale úspěšnost je prý velká.Demontoval jsem ŘJ a odvezl mu ji.Potom jsem přijel, jednotku jsem namontoval, zapnu klíček, kontrolka se rozsvítí, pak zhasne a je zhasnutá.Nastartuju auto, vše v pohodě.Vypnu klíček, znovu zapnu a ejhle, kontrolka zůstává svítit.Borec si tedy nechává jednotku u sebe, že to ještě zkusí.Několikrát to prý zkoušel, ale chyba se po chvíli opět objevila.Poraďte co se s tím dá ještě dělat?Musím jednotku vyměnit za novou nebo bazarovou, nebo je někdo schopný tuto jednotku dostat do stavu provozu bez závad, aby nesvítila kontrolka airbagu?Musí se, jde-li to vůbec, přehrát software v ŘJ?Nová jednotka se mi kupovat nechce, protože je drahá a od použité nevím co čekat.Poraďte prosím, musím to vyřešit kvůli bezpečnosti a taky se mi blíží STK.Jsem od Hradce Králové, tak prosím piště možné návrhy.Díky, Ivoš

post-1625-0-54822600-1378741735_thumb.jpg

post-1625-0-98051800-1378741745_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Guest mirek_dusin

Zdar,

právě, že to psalo chybu 65535-vadná řídící jednotka, a pokud tam bylo ještě něco navíc, tak to bohužel nevím, zřejmě to šlo smazat, kromě této chyby.Vzhledem k tomu, že nechci pořád pro nic za nic vyhazovat peníze, tak jsem zkusil toto fórum, jestli někdo poradí, či pomůže.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 6 let později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...