Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic

TomasB

Uživatelé
 • Content Count

  12 689
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

3 032 profile views
 1. Tak z Mercedesu jsem dostal tuto nabídku na zimáky: Dobrý den, pane B*****, níže Vám posílám nabídku kompletních zimních kol a zimních pneumatik. Uvedená cena kompletních kol je bez DPH za jedno kolo, vč. čidel RDK a kompletace. Nezahrnuje středové krytky, šrouby kol a případnou montáž sady na vozidlo. Jedna sada skladem za akční cenu. Nabídka platí do vyprodání zásob. Děkuji. 8 J x 18 ET 43 A21340132007X44 tremolit-metallic 245/45 R18 100V Goodyear Efficient Grip 8 MO Q44014141048/49E - pneumatiky s označením MO (Mercedes original) běžná cena: 12 180,- bez DPH / 1 kolo cena po slevě: 10 574,- bez DPH / 1 kolo Tak nevím, z toho Liberce to je lehce přes 30 tis. za komplet sadu s pneu lehce přes 30 tis myslím i s DPH. Tady něco přes 51 tis. za sadu. Včera jsme spolu s Pepou někam jeli a on mi říkal, že bych raději neměl špekulovat a vzít ten originál Mercedes. Být to tak o 10 níž, tak bych vůbec nepřemýšlel, ale takhle je to takové na hraně. Furt si myslím, že to je "přetopené". Nabídli mi jen tento typ, což ale nakonec nevypadá špatně, bude se to čistit dobře.
 2. Ono se s tím fakt dá jezdit za málo. A to jsem se nijak moc nesnažil. Jen jsem večer vyšťávenej odjížděl z instalace vodík.ového gen.erátoru, sednul jsem na Ořechovce do auta a prostě jel na autopilota domů. Trochu jsem si poskákal před tunelama, pak trochu na jižní spojce v omezeních a pak už dálnice tempomat 100, zaplej autopilot a občas jsem předjíždel kamiony, tak jsem přechodně trošku přidal. Před tankováním na Shell v Dobšicích jsem si to blejsknul. V grafu co sloupec, to průměr za 2 minuty. Jinak je vidět ujetá vzdálenost na které se to počítalo, průměrná rychlost a průměrná spotřeba. A to ještě koukám, že jsem byl tak vycucanej, že jsem si ani nepřepnul do EKO režimu. Na šestiválec dost dobrý.
 3. Dneska mi vlítnul chodech do cesty. No to bylo brutální brzdění. Medvěd řval jak vzteklej a zabrzdil jak hovado. Takže vyzkoušeno a funguje. Jen jsem z toho byl tak vykulenej, že jsem úplně zapoměl zamknout záznam na kameře, což mě tedy mrzí. Došlo mi to vlastně až teď, když to píšu.
 4. Ne řešili tam nějakej interní problém cigošů. Takhle parkuji 15 let a nikdy nebyl problém.
 5. Já už to prošel křížem krážem a prostě nic. A to jsem to jednou, v rámci seznamování měl takto nastavený. Je to pak jako fotka. Za boha ale nevím, jak jsem to tam dostal a příjde mi, že i když jsem opakovaně procházel celé menu navigace, tak nic.
 6. Je to tak, pomůže vylézt z auta. Nebo na chvíli změna polohy. Já nevím, jak bych si měl jinak sednout. Jsem už i zkoušel jinak si nastavit posez, ale moc to nikam nevede. Ještě tak třeba 5 let zpátky jsem takový problém neměl. Je to poslední roky. A teď jsem si ještě vzpoměl na jednu věc, které jsem si všimnul. Když jsem měl půjčenou tu 350d, tak ta na parkpilota parkovala jako splašená až mi to přišlo nepoužitelné a bál jsem se to používat. Podobně na začátku vypadalo parkování s tím mým. Ale to už jsem věděl, že je třeba přibržďovat podle potřeby. Moc jsem tomu nevěřil, když mi v RENE říkali, že se po nějakém čase chováním přizpůsobí mému stylu. No a včera jak jsem parkoval, tak jsem si uvědomil, jak krásně to samo parkuje, že vlastně nemusím na nic šahat, nic dělat a funguje to špičkově. Že to ani nemusím kontrolovat. Neparkuje zbrkle a nesmyslnou rychlostí, ale předvídatelně a mám naprostou jistotu, že včas zabrzdí. I to brzdění není skokové, ale cítím, jak dává na brzdy postupný náběh síly. Takže ony se ty systémy opravdu zjevně učí a přizpůsobují.
 7. Teď jsem si vzpomněl na jednu věc, která mě poslední dobou(už nějakej ten rok) trápí v autě. A myslel jsem si, že s novým autem se to vyřeší. Jak jedu víc jak nějakých 150-200km, tak mě strašně bolí zadek. Musím měnit posez v autě kvůli tomu, to na chvíli uleví, ale za chvíli je to tam zase. Dělalo mi to už v Mondeu, které je obecně bráno, že má skvělé sedačky a dělá mi to i v Mercedesu. Záda jsou v pohodě a byly v pohodě i v Mondeu, ale prdel pod kostrčí, to je peklo. Jestli je to tím, že furt sedím u kompu nebo čím to je, to nevím, ale v autě je to na delší trasy nepříjemné. A jestli teda Mercedes i Mondeo má sedáky výborné, tak pak si to neumím představit v Octavii, Fábii či čemkoliv podobném.
 8. Jirko, nějakej čas zpátky jsem nějak dostal na navigaci letecké mapy a šlo to až na pohled jako na ulici, ale teď jsem je tam chtěl zapnout a kdybych vysral čerta, tak prostě nevím jak. Nevíš jak se tam dostanu?
 9. U mě to je tak třeba jedno auto ze 20 nebo asi i méně. Ale když pak jedeš třeba Brno Pardubice a udělá ti to někdo cestou 10-15x, tak to tě nasere už.
 10. Je pravda, ze to byva jak se vvyloupnou zpoza horizontu, nebo jak sjizdim z kopce a podobne. Tak je mozne, ze neco chyti, nez to zareaguje. S kamionama na dalnici jsem problem nezaznamenal. Rozhodne na me neblikaji vsichni, ale malo jich neni. Takze mi dosla trpelivost a nemazu se s nima. Kdybych mel blikat na kazdeho, kde se mi nezdaji svetla, to bych se ublikal. Kdo na me pusti dalkove, tomu vypalim diru do hlavy.
 11. Na novym tezko. Navic vidim, ze to dela kolem aut stiny. Mam ten multibeam led.
 12. No jako na rovince to svítí, že vidím minimálně na 0,5km jako bych koukal na osvětlené jeviště v divadle
×
×
 • Create New...