Přejít na obsah

Zapalovací cívka nedostáva prúd.


Doporučené příspěvky

Takýto istý problém som mal aj ja. V križovatke mi začal trhať motor. V práci som zistil, že nejde druhý valec, vyskúšal meniť sviečky medzi sebou – stále nešla dvojka, vymenil som medzi sebou vstrekovače – znova dvojka. Cievky vymenil z dvojky na trojku znova to iste. Zašiel som do Araveru ( v piatok ) – nezistili na čítačke nič. Dohodli sme sa že prídem v pondelok ráno. Nechal som auto v robote, nechcel som ísť 50 km na troch valcoch. V pondelok ráno som to pristavil, aby to premerali a opravili. O 10,00 mi volali, že si môžem prísť pre auto, dal mi do ruku papiere s rozpočtom na opravu okolo 2.500,- €, údajne podpálené ventile - strata tlaku. Zaplatil som takmer 40 € za nič.

Tlaky boli v norme. V dielenskej učebnej pomôcke 23 som našiel rozloženie súčasti a zistiť si odkiaľ ide napätie na cievky. Stačilo vytiahnuť na N122 konektory a zasunúť späť. Motor po štarte išiel bez problémov. S kontoxom som prečistil konektory a pre istotu vymenil sviečky.

Cievky ktoré som nemal zhodené pri skúške, neboli vybraté ani v servise. Boli prilepené k hlave. Toto bola moja skúsenosť z autorizovaním servisom. Už by som tam nešiel, toto bolo pred rokom a s motorom nie sú problémy.

Odkaz ke komentáři

Objednal som nový zapalovací modul. To je tá škatuľka. Bude stačiť keď starú vyberiem a novú nalepím špecialnou pastou na lepenie čipov. Niečo také ako tam bolo pôvodne. Alebo musím kupovať celý nový airbox?

Problem máš v tej škatuľke, ktorá je na airboxe. Je pokazená. Vymen a pôjde ti to, akurat cena je mastná.

 

Odkaz ke komentáři

Aha. No v pondelok mi pride. Original diel 4D0 905 351 Zapaľovacie modul 1.8T cena 36,47 €. Dúfam že to pôjde. Lebo nechcem preplácať veľké peniaze za servis ktorý mi možno zistí a možno nezistí chybu.

Je tam taka zelena pasta original, ja som tan nechal tu povodnu. Airbox netreba menit, len odskrutkovat modul a naskrutkovat novy.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...