Přejít na obsah

Dalkove svetla asistent


dusan94

Doporučené příspěvky

Dobry den.

 

Mam takyto dotaz:

Je vecer, tma, prepinac svetiel je na pozicii AUTO. Light asistent je aktivovany v nastaveniach...

A teraz: Predo mnou ziadne auto, tak dam lavu packu smerom dopredu, svietia dialkove, modra ikonka a dole ta ikonka dialkovych svetiel A. Vsetko v pohode. Zrazu uz v dialke pomalicky vidno auto a stale svietia dialkove...

 

AKO mam vypnut dialkove svetla???? Ked stlacim lavu packu dopredu nic, ked stlacim dozadu na seba tiez nic! Auto sa bliiiizi a uz aj on mi vyblikuje aby som vypol dialkove...

Uz ked je auto v takej vzdialenosti, ze to automatika pocitac rozozna, tak sa dialkove vypnu.

 

 

ALE JA SAM NEMOZEM VYPNUT DIALKOVE, PRECO?

 

CO AK BY MA ZASTAVILI POLICAJTI, KTORI by neboli osvetleni? Stale by mi svietili dialkove svetla, ved by mi aj technicak zobrali.

 

Co vy na to???

 

DIK

Odkaz ke komentáři

Mam taky dojem,ze takto ten asistent blbne vtedy,ked ho aktivujes do rezimu auto v rychlosti vyssej ako 60km/h.Nereaguje vtedy korektne,resp neskoro.Ak je uz tma a viem,ze ho budem pouzivat,aktivujem ho pohybom packy vpred hned po nastartovani a vtedy funguje uplne korektne.

Skus este precitat,co k tomu pise navod na pouzitie.Mozno tam tento pripad popisany je.Strana 73 a 74 v navode na obsluhu.

Odkaz ke komentáři

Mam taky dojem,ze takto ten asistent blbne vtedy,ked ho aktivujes do rezimu auto v rychlosti vyssej ako 60km/h.Nereaguje vtedy korektne,resp neskoro.Ak je uz tma a viem,ze ho budem pouzivat,aktivujem ho pohybom packy vpred hned po nastartovani a vtedy funguje uplne korektne.

Skus este precitat,co k tomu pise navod na pouzitie.Mozno tam tento pripad popisany je.Strana 73 a 74 vnavode na obsluhu.

 

 

Vies, ono to nemusi byt tak, ze uz vidim v dialke priblizuje sa auto (napr. zo zadu). Ze ja by som uz dialkove vypol, ale pocitac este nevypina.

 

Co ak to je to napr. cyklista, alebo nejaky chodec, alebo obycajna policajna hliadka, alebo nejaka neosvetlena dedina mala a pod... Skratka v automatike svetla, zapnute dialkove... - nedaju sa vypnut, o to ide. Mozete packu dopredu, dozadu, stale svietia!

 

Vypnut viem len vtedy, ked pocitac sam vypne dialkove, potom packou viem defakto deaktivovat dialkove...

Odkaz ke komentáři

Pokud ti svítí automatický dálkový, tak je můžeš vypnout přitažením páčky k volantu. Pokud dálková světla ještě nesvítí, ale dole svítí ikonka dálkových světel s "A" (viz foto), pak je vypneš krátkým přepnutím dálkových (tj. páčku mačkej od volantu) a následně je klasicky vypneš. Anebo jednodušeji otočením ovladače světel na potkávací světla.

 

Dynamic Light Assist, ACA, Lane Assist.jpg

 

Ale pokud se ti nevypínají dálková světla sama, pak bude někde chyba. S asistentem jezdím celou dobu a zatím mě problikly dvě auta. Nemáš nějákou špínu na senzoru (kameře), případně něco co tam brání na skle ve výhledu? Popřípadě zkus nahrát chování za jízdy a sjeď se záznamem do servisu na reklamaci. ;)

 

 

Odkaz ke komentáři

Vcera som sa bol schvalne vecer previest.Takze som sa aj u seba plietol a funguje to uplne korektne,aj ked som prepol do auto prepinania dialkovych pri vyssich rychlostiach,ako 60km/hod.

Funguje to presne,ako pise Honza9007.

Je tam vela moznosti toho klikania vpred a vzad a dost sa to pletie,resp je to o zvyku a oplati sa fakt citat manual k autu.Odporucam si to ist vyskusat cielene v realnej premavke .Tych par nechcenych blikov ti na ceste prepacia,ale uz budes vediet,ako to realne funguje.

Odkaz ke komentáři

Vcera som sa bol schvalne vecer previest.Takze som sa aj u seba plietol a funguje to uplne korektne,aj ked som prepol do auto prepinania dialkovych pri vyssich rychlostiach,ako 60km/hod.

Funguje to presne,ako pise Honza9007.

Je tam vela moznosti toho klikania vpred a vzad a dost sa to pletie,resp je to o zvyku a oplati sa fakt citat manual k autu.Odporucam si to ist vyskusat cielene v realnej premavke .Tych par nechcenych blikov ti na ceste prepacia,ale uz budes vediet,ako to realne funguje.

Dakujem Patrik, aj Honza :)

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...