Přejít na obsah

Likvidace autovraku


Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

nevím kde jinde jsem mohl dát toto téma (chtěl jsem do Ostatní, tam mi nešlo založit nové téma).

 

Jedná se o to, že brácha převrátil octávku na střechu, oprava se asi nevyplatí (cca 20 tis. materiál), ale zároveň mi je líto dát vrakovišti auto za tisícovku, když je auto prakticky na díly použitelné (motor, převodovka - repasovaná=místo trhajících se nýtů pevností šrouby, váha vzduchu, řídící jednotka, komfortní jednotky, lambda ...).

 

Ve šroťáku mi za to víc jak litr nedají, nicméně, já jim to dám za litr, oni vymontujou ty díly a pak je prodávají, pokud se nepletu ? Tvrdí mi ale, že ne, že ze zákona musí být auto kompletní a taky se kompletní likviduje. Odkud pak ale berou ty díly, které prodávají ???

 

Jak to tedy je, rozeberu auto, nechám ho pak za poplatek sešrotovat, ale už auto nikdy neodhlásím z evidence ?

 

V tomto se vůbec nevyznám, kdo ví o co go a dal by mi potřebné info, byl bych moc rád. Možná nejlépe telefonicky. Kdyžtak mi pošlete tel číslo do vzkazu a zavolám.

 

Děkuji!

Odkaz ke komentáři

Ahoj, nedávno jsem to řešil, je v tom hrozná džungle. Auto v slušném a pojízdném stavu, bohužel už bez STK, jsem nechal zadara odvést, měl jsem to bez starostí.

Podle zákona by ti likvidátor auto měl vzít ve stavu téměř holá karoserie s VIN, pokud máš v technickém průkazu i v.č. motoru tak s motorem, já ho měl přeškrtnuté. Ale musíš mu ho dovést na valníku. Měl by ho přijmout a vystavit Ti potvrzení o likvidaci vozidla. Nej bude asi se s nějakým takovým subjektem domluvit. A možná mu teda budeš muset za likvidaci i zaplatit.

Tady jsou podrobnosti i ty zákony

https://portal.gov.cz/portal/obcan/situace/173/181/6155.html

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...