Přejít na obsah

Koupit auto s motorem BXE ?


Guest xRastyx

Doporučené příspěvky

Guest xRastyx

Zdravim vsechny,mel bych prosbu ohledne motoru BXE. Nejsem prebornik v autech a proto po cteni techto starenk mam trochu strach si poridit tenhle tip motoru. Jeden prekupnik me nabidnul Octavku 2007 s motorem prave BXE a najeto 154 tis km. Cena 200 tis kč. Je to dovoz z Nizozemi.Auto vypada pekne vzhledove,po projeti jsem si nevsiml,ze by nekde neco drnčelo atd.Doklady o stavu tachometru a prohlidkach udajne dolozi. Nejsem si jen jisty tou cenou a hlavne mam ted strach s tou ojnici a sroubama. Je vubec vhodne si tenhle tip motoru a rok s prihlednutim na pomerne velkou stiznost na danou chybu porizovat? Dekuji za kazdou radu,nerad bych pak jezdil s tim,ze porad budu myslet,kdy se me to vysype :(

Odkaz ke komentáři

Mám taky BXE sice rok.výroby 06/2006 kupoval jsem to když to mělo 150tis. z Německa a zatím jsem žádný problém s motorem neměl až na tandemové čerpadlo.a takový ty věci jako tyčky stabilizátoru atd. Já bych se toho nebál ale za 200tis. kč nevím nevím :)) já to kupoval před dvěma lety za 188tis. mírně bouraný na zadek. se podívej u nás v bazarech kolik stojej s tou výbavou a kilometrama co chceš koupit :)

Odkaz ke komentáři
Guest xRastyx

No prave...v bazarech se to vrti kolem 160 az 180tis..malo jich je kolem 190 a vic . :( Presneji je to r.v. 2007,udajne najeto 154,podle VIN posledni servis 2009 a v nem 68 tis najeto,dovoz Holandsko. Vybava -palubní počítač,střešní nosič,tempomat,dálkové centrální zamykání,dělená zadní sedadla,litá kola,originál autorádio,parkovací senzory,xenony a pak dalsi ty blbustky co si tam lidi pisou, aby toho vypadalo mega moc..napr zadni sterac,loketni operka,vnitřní teploměr atd. Pry Elegance vybava. Hlavne co nerikal je motor BXE a dalsi facka ta cena 200tis. Pry to je skrz vybavu a zachovalost. I kdyz je fakt pekna,nevybydlena,vzhledove bez nejakych skrabancu atd,ted uz jen aby to nebyl jen kabatek,ale byla takova i motorove Proste se nemuzu rozhodnout,vetsina lidi rika ,ze to je fakt dost na rok 07.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
Guest jirka lhotas

Tak já mám golf 5 r 08 s motorem bxe a ve190tis vylétla ojnice na dálnici na 3 valci, motor úplně na sr.,za mnou 300 metrů olejova skvrna, motor byl poland, tak jsem sehnal za 15 tis novej holej bxe ale motor germany a po třech měsících opět stojím a v bloku díra ale na 2 válci. Takže je jedno kde je motor vyroben, čím novější tak prostě srac,to se u starších motorů nestalo.Asi jediné zkusit vyměnit sály a šrouby preventivně, ale jiná možnost neexistuje,vše přijde bez varování. Znám víc lidí co se jim stalo tosame. Ty motory jsou snad nejhorší co může bejt, já nyní sháním treti a jde to do světa

Odkaz ke komentáři

Tak se začínám bát . Mám taky motor BXE 1,9 r.v. 07. To co tady čtu je hrůza ! Asi se to musí brát kus od kusu. Každý model a značka má něco... :wallbash: . Znám spoustu stejných motorů, co mají 220 tis. km a nic. :wacko: Kamarád jezdí Taxála po Praze, má najeto 274 tis a nic . Jen už vyměnil turbo při 230 tis. :palec:

Odkaz ke komentáři

mam tiez bxe a najazdenych 295 tisic bez problemov... z toho 140 nachipovana... len pravidelne menim LL olej po 15t km...

To já ještě tahám dost vlek cca 1300 kg tak 1000 km za dva měsíce. Tak jedu na plný výkon několik hodin v kuse, třeba 300 km bez zastavení.. na čůrání motor nevypnu... :unsure:. Vše je v pohodě malá spotřeba, nehřeje se no jsem spokojen..Olej Fuchs výměna po 17800 tis. bez ohledu na čas , ale vždy do 14 měsíců po výměně.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...