Přejít na obsah

(OI) Vymena packy smeroviek


olisoft

Doporučené příspěvky

Zacneme demontazou airbagu. Vypneme kluciky (ak sme to uz nespravili) a nechame tak, aby sa dalo volantom otacat. Pocas prace nesmieme zapnut zapalovanie, inak nam nahodi chybu airbagu a bolo by treba ju mazat.

V navode vidno obycajny podvolantovy kruzok, nakolko moje vozitko nema ESP a podobne vymozenosti. Opatrnost je napriek tomu nutna, nefunkcny bag, pripadne ESP nepotesia a investicia do noveho kruzku dost zatazi.

Pri praci s airbagom je nutna zvysena opatrnost, nesmieme mat oblecenie sposobujuce "iskrenie", ani robit rozne "pokusy" s odpojenym alebo pripojenym bagom!

 

 

Spravne dlhy a dostatocne pevny nastroj pouzijeme na vypacenie pruziny drziacej bag z jednej aj druhej strany volantu.

Je nutne zasunut ho az po koniec smerom dohora a nasledne tahat druhy koniec smerom hore, uvolnime tak pruzinu a mozme jednu stranu poodtiahnut.

 

P1060798_mini.jpg

 

P1060799_mini.jpg

 

 

Pre ilustraciu ako vyzera pruzina, ktoru odtlacame pre uvolnenie bagu, vidno ju v prostriedku v obdlznikovom otvore rovnako ako v diere pod nim (pruzina odtlaca bag, aby sme stale netrubili :D )

 

P1060775_mini.jpg

 

 

Bag odklopime a odpojime z neho konektor, potom ho mozme spokojne odlozit nabok. Az do spatnej montaze ho nebudeme potrebovat.

Pozor, privedenie napatia na konektor bagu by sposobilo jeho vystrelenie! Opatrnosti nikdy nie je dost...

 

P1060801_mini.jpg

Odkaz ke komentáři

Odpojime konektor aj z podvolantoveho kruzku a odskrutkujeme maticu drziacu volant. Treba na to 1000hran M12.

P1060802_mini.jpg

 

 

Na matici vidime zaistovacie lepidlo. Matica by sa mala zakazdym menit pri demontazi, pripadne aspon pouzit novu lepu pre zaistenie.

P1060803_mini.jpg

 

 

Po zlozeni volantu odskrutkujeme dva krizove srobiky, ktore drzia spodny plast o teleso packy.

P1060804_mini.jpg

 

 

Povolime oba sroby zo spodnej strany, rovnako su to krizove sroby.

P1060805_mini.jpg

 

 

Nasledne pomocou imbusoveho kluca velkost 4 (alebo nastavca) povolime posledny srob zdola.

P1060807_mini.jpg

 

 

Oba plasty opatrne "odhneme" od stlpika riadenia. Horny je pod pristrojovkou uchyteny o "latku" ktora zabrani napadaniu necistot za pristrojovku, dolny nam zostane visiet na zaistovacej pake, ktoru predtym "otvorime".

Odkaz ke komentáři

Opatrne dame dolu podvolantovy kruzok a odpojime ho z konektora. Pozor, kruzok je mozne otacanim (hybanim) prednej casti v tomto stave znicit!

P1060808_mini.jpg

 

 

Pre lahsiu manipulaciu som odpojil konektory z lavej packy a z citacej cievky imobilizera.

V hornej casti je jeden srob ktory pomocou imbusoveho kluca velkost 4 povolime a blok pacok mozeme dat dolu a odpojime z nich aj zvysne konektory (MFA, ...)

P1060809_mini.jpg

 

 

Nasledne rozdelime packy od seba, su len nasunute, drzi ich zarazka na pravej strane pri stredovom otvore. Prava packa sa vysuva smerom dopredu. Tento krok je mozne urobit pred povolenim celku pacok, da sa to ale aj takto

P1060810_mini.jpg

 

 

Novu packu smeroviek nasadime na volantovu tyc a pripojime k nej zozadu konektor, imbusak som vyuzil na pridrzanie horneho krytu. Pravu packu popripajame takisto na konektory.

P1060813_mini.jpg

 

 

Pravu packu nacvakneme na lavu a vyrovname ich, nasledne zatiahneme horny srob, aby sme celok zafixovali na mieste.

Na vyrovnani do roviny si treba dat trochu zalezat, dost vidno, ak nie su packy rovnako vysoko.

Kedze som packu menil za tempomatovu, pripojil som hned aj kabelaz k nej.

P1060821_mini.jpg

Odkaz ke komentáři

Po dokonceni horeuvedenych krokov mozme nasadit nazad podvolantovy kruzok a pripojit ho na konektor.

Nasadime aj spodny a vrchny kryt stlpika riadenia a prichytit ich skrutkami spredu, zdola a nasledne aj poslednou zdola. Skrutky nedotahujeme hned "nafest", ale nechame ich mierne povolene , aby si kryt dobre sadol a az po predbeznom uchyteni ich dotiahneme, ale aj to len s citom, aby sme nestrhli zavit (pri dvoch dolnych), alebo nevytrhli kovovu zavitovu cast z plastu na packach.

 

Po skompletovani skonrolujeme polohu prednej casti kruzka a ak je vycentrovany (ak nie, tak jemne napravime), opatrne nasadime volant do vycentrovanej polohy a zaistime ho maticou. Dotiahnut s citom, ale dokladne.

 

Po naslednom pripojeni kablika na kruzok pripojime airbag a nacvakneme ho do volantu.

 

Zapneme zapalovanie a vyskusame funkciu novej packy (smerovky, svetelna hukacka, dialkove svetla) aj funkcnost pravej packy, klakson a mozme vyrazit na cestu.

 

 

 

Thanks to:

 

1. mojej milovanej zene

2. mojim poslusnym detom

3. obchodu za perfektne naradie

 

 

God bless You and Your families

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

zabiak: Pre torxy sa používa označenie T, pre tisíchrany M. Ja som kúpil nakoniec od Proxxonu, keď som v predajni pýtal "tisíchran 12-ku", tak na mňa pozerali a odpoveď bola, že také nemajú. Keďže som bol ale pripravený z domu, tak som skúsil vypýtať "nástavec Proxxon VZ 12" - predavač odbehol a do 2 minút pribehol aj s tisíchranom. Skús hodiť do googla "proxxon VZ 12"...

Odkaz ke komentáři

TO je k posrání, jedna strana šla v poho, ale ta druhá se né a né pohnout. Tak jsem zacvakl ten druhej volant abych to natrénoval a ten mi teď taky nejde jedna strana. Kua. Dělám to plochym šroubovákem. Co dělám blbě?

 

Edit. z toho volného volantu jsem to sundal, ale ten uvnitř drží jak svině. Sakra mě to sere....

 

Edit: Dvě nebo tři hodiny se z tím seru a nic. Toho debila co vymyslel ten patent bych nechtěl potkat. Bych mu ten bag narval... angry.gif

Seru nato. Nejde, občas s ní pohnu ale nikdy jí nezaháknu tak aby se odkopila posranej krám angry.gif

 

 

Edit: ufff tak konečně to vyskočilo a je to :unsure:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o rok později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj borci, měl jsem na budíkách MFA1 ale neměl páčku s ovladanim pal.lc a tak jsem jí včera vymenil. ale nefunguje přepínaní na spotřebu autd, ale z jinýho uhlu světla tam ty nápisy v kterych bych mohl přepnout vidim.. napadlo mě že v pondělí zajedu na diagnostiku aby mi to nějak zkusil napinovat. a nebo máte stim někdo zkušenost

:wallbash:

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...