Přejít na obsah

Problém se stěrači


Doporučené příspěvky

Mám problém se stěrači,asi před týdnem mi z ničeho nic začaly sami od sebe stírat za jízdy přední stěrače.Po vypnutí zapalovaní a opětovném zapnutí to přestalo.Předevčírem to začalo znovu ale už nepomohlo ani vypnutí zapalovaní,vyndal jsem velké relé(jediné které cvakalo)vyčistil kontakty a sterače v pohodě ale pro změnu se zbláznil zadní stěrač s tím že nešel vypnout vůbec.Chtěl jsem zajet na vrakáč stím že zkusím vyměnit relé ale po cca 2 kilometrech to přestalo,dnes ráno cestou z noční to začalo znovu pro změnu přední i zadní.Muže někdo poradit co s tím popřípadě jestli je tam ještě nějaké relé na stěrače.

Odkaz ke komentáři

podla vlastnej skusenosti ti chcem poradit aby si skontroloval, konektor ktory je v priestore za zadnym lavym blatnikom (ako ked sa chces dostat ku ziarovkam od zadneho svetla), ja som tam mal riadnu vlhkost a konektor z toho zoxydoval a prebijalo to tam. z toho mi blbli stierace aj central s alarmom ako som pisal v mojej teme: http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=7203

Odkaz ke komentáři
podla vlastnej skusenosti ti chcem poradit aby si skontroloval, konektor ktory je v priestore za zadnym lavym blatnikom (ako ked sa chces dostat ku ziarovkam od zadneho svetla), ja som tam mal riadnu vlhkost a konektor z toho zoxydoval a prebijalo to tam. z toho mi blbli stierace aj central s alarmom ako som pisal v mojej teme: http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=7203

Tak moc děkuju za radu,vyřešeno :palec: .Konektory byli za oxidovaný a mokrý,jeden drátek upad a dotýkal se jiného svazku.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Ahoj, zdravím vás. Jsem tu nově, snad píšu správně. Mám tento problém, začalo to (nevím zda shodou okolností, či zda je to příčina) po přepínání prodlev cyklovače - těch několika poloh cyklovače na páčce stěrače. Od té doby nemohu přední stěrače zastavit - jedině při vypnutí motoru + vytažení klíčku ze zapalování.

 

Navíc mi začalo auto při rozjíždění a na dvojku rychlost jakoby lehce cukat. Při plynulé jízdě pak již jede bez problému. Mám Otavia 1.9 TDI 81kW, r.v. 1999. Může problém stěračů souviset i s jízdními vlasnostmi (elektrika) ? Děkuju za případné odpovědi.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Ahoj, tak tento tyden jsem resil problem s "nevypinatelnymi steraci" take na 1.9 TDI 81kw r.v. 2001 - el. schema c. 1/13 (at to nemusite hledat). Ukazalo se, ze dobeh byl OK, rele krabicka s elektronikou (377) taky OK a packa byla taky OK. Propojeni mezi packou a cyklovacem steracu (rele krabicka 377) naprosto bez chyby. Zadny zkrat, nebo prekrouceny drat. Propojeni k prednim motorkum take bez jedineho naznaku zavady. Konektor u leveho zadniho svetla byl trochu zoxidovany, ale zadny zkrat na konektoru nebyl. Nakonec se ukazalo, ze cely problem byl v kabelu 53c, ktery je jen nejaky signal k zadnimu steraci. Tenhle kabel (53c) byl samozrejme prekrouceny v miste mezi patymi dvermi a strechou (na leve strane ta gumova hadice a v ni draty). A protoze tam byl zkrat, tak to vzalo s sebou i par dalsich kabelu. Asi nemusim zduraznovat jak paradne se to vymenovalo.... :angry: Kazdopadne po vymene to bylo OK.

Takze pokud nekdo z vas bude resit podobny problem, jednoduse to jde vyzkouset tak, ze pin 53c na cyklovaci steracu (377) olepite izolepou a zkusite to s timhle zaslepenim. V ten moment ta kouzelna krabicka totiz nema paru o zadnim steraci a pracuje jen s prednima.

Takze rada na zaver zni: pokud vam zlobi predni sterace, dost mozna je problem vzadu (to je logicke :biggrin:). Jen zasnu nad tim, kdo tohle vymyslel...

Hodne zdaru se zlobivymi steraci

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...