Ahoj,
chystám se nechat si vyměnit zadní pružiny u O1 4x4. Kolik jich prasklo předchozímu majiteli nevím, ale mě se to stalo už jednou před cca 5. roky a nyní jsou opět nějaký "unavený". Naložím 3 děti a něco do kufru a tahám zadek skoro po zemi - pravda, v kufru ještě vozím plyn místo rezervy, ale stejně. Dotaz zní:
Slyšel jsem, že jdou do O1 nacpat dozadu pružiny ze Superbu. Auto by se mělo zvednout a pružina je silnější, takže by neměla prasknout. Takže jsem koupil starší a servisák mi teď tvrdí, že je tam nedostane, že mají menší průměr posledních oček závitu. Přitom jsem mluvil s člověkem, který je namontoval na Boru a tvrdí, že podvozek je stejný. Máte s tím někdo zkušenosti?
Existuje případná jiná náhrada, když chci auto zvednout a dát tam něco, co nebude praskat (pokud pominu osazení podložek)?
Díky za nápady.