Ahoj, tak sem taky přidávám svůj kočár :) Oktavec byla v naší rodině už dobrou řádku let. Hned, už když jsem si dělal řidičák,tak jsem se těšil na den, kdy naši závodnici budu moct konečně řídit. Doslova jsem si ji zamiloval, měla úžasný zvuk a na to, že je to už babička, tak stále se s ní dalo užít kopec srandy. Když jsem si udělal řidičák,začal jsem s ní jezdit a hned jsem věděl, že chci,aby mi oktavec jednou zůstala. Netrvalo dlouho a na svoje 19té narozeniny jsem dostal ten nejlepší dárek-oktavka byla konečně moje :)
Pár údajů:
Škoda Octavia 1.8 20V 92kw
r.v. 1998
manuální klima
bederní opěrky
všechny okna v elektrice (i střešní)
přední i zadní kotoučové brzdy
litá kola
ostřikovače světel
najeto necelých 285 000 km
Bohužel oktavečka má už 16 let a jezdilo se s ní každý den, tomu taky odpovídá stav. Koroze pravého prahu, zničený lak, občas zlobí elektrika, slabé přední světla. Je taky docela žíznivá (ve městě průměr kolem 11 litrů). Ale zase na druhou stranu, když se chce,tak se dá jezdit i za 6 litrů, to ale spíš na delších cestách. A taky,když tomu šlápnu,tak vystřelí jak raketa :) Má sice svoje mouchy,ale je to moje první auto a myslím,že víc jsem si ani přát nemohl :)
Mám ji ani ne měsíc,takže jsem stihl zatím jen vyměnit rádio a panel ovládání topení a nalakovat přední masku do matné černé.
Plánované úpravy:
nový znak škoda
chromové rámečky spz
led denní svícení
čírá přední optika
černé blinkry RS
sundat boční lišty
chromové kryty klik dveří
zadní světla facelift
nová řadička
pozadí budíků černé z O1 facelift a změna podsvícení
sportovní pedály
postupně interiér do černa
loketní opěrka
otázka je lak, nevím jestli se vyplatí do toho tolik investovat.