Přejít na obsah

TDI 66kW ztráta výkonu, ?cvakání ventilů?


Guest Djaak

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, potřeboval bych slyšet váš názor a jestli se s tím již někdo nesetkal.

 

Octavia 1.9TDI 66kW 2003 mi postupně přestala táhnout a ztrácet výkon (pomalu jsem na dálnici ani nepředjel kamion). Motor začal být hlučnější, hlavně v tahu po přidání plynu (klapot jako u starýho Tranzitu). Tak jsem vyměnil váhu vzduchu a den po výměně to jezdilo super. Druhý den jsem nastartoval a to samé, netáhlo to a hlučný motor (mělo světlejší chvilky, kdy jelo super cca. na 5 min pak postupně v poloze plynu, kdy jsem udržoval konstantní rychlost se zvyšovala hlučnost cvakání až to zase kloudně nejelo). Hlučnost byla nejvíce znát v poloze plynu kdy to ani netáhne a ani nebrzdí motorem. Jel jsem na diagnostiku a tak to ukazovalo špatný předvstřik, hodnota byla 140-150 a má údajně být 40-60. Údajně to může byt nějakým snímačem ve vstřikovacím čerpadle, tak proběhla výměna čerpadla a nastavení předvstřiku na správnou hodnotu. Auto jelo dva dny super, doslova jsem ho nepoznával a třetí den postupně ztrácelo výkon, chvilku jelo dobře a chvilku a špatně a teď už je to zase v pr.... Když motor chcípnu tak se to většinou chvilku chová normálně a jede a pak postupně nastane stav kdy to je zase hlučné a netáhne.

 

Ještě jsem dostal tip na palivový filtr, ten budu teprve měnit.

 

Předem děkuji za všechny reakce.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...