Přejít na obsah

Stříbrný Český Sen 2.0 TDI


Doporučené příspěvky

Po tom co se otec koncem května cestou z práce dostal "do lisu" s mojí O1, nastala otázka co dál, auto se sice opravilo, pojišťovna to zátáhla a ještě něco zbylo, to už nebylo ono, prodat cizímu mi ji bylo líto až do nehody bylo auto v perfektním stavu, nebudu to protahovat, poslal jsem ji za cenu odpovídající stavu dál v rodině a teď děla první lepší auto bratránkovi.

 

Pak nastala doba temna, čti ježdění rodinnou Galaxií, nebyla špatná, docela to i jelo, ale je to prostě velké a už jsme i připadal jako řidič busu :lol:

 

Vzhledem k pracovnímu vytížení jsem se dostal k výběru nového auta až teď, výběr byl vcelku jasný, bude to zase Octavie, bylo mi jedno jeslti Combi nebo lift, co se vyskytne první lepšim stavu tak vezmu, bude to teď znít paradoxně, ale stříbrnou jsem fakt nechtěl :D

 

Nakonec po poradě se zdejším guru byl vybrán motor 2.0 TDI BMM a po dlouhem hledání jsem našel tuhle stříbřenku, zevnitř i zvenku leště, až nečekaně na to že ot byla služebka v SRN, ale jak pozdějí zjistil dle nálezu v autě ježděna celou dobu jedním člověkem-ženou.

 

Prní navštěvu jsem absolvoval bez mechanika jen na "kukandu" abych obhlédl vizuální stav ten až na pár detailů odpovídal novému vozu. tak byl složena záloha a po tom co o par dní později po prohlídce mechanikem bylo auto doplaceno a odvezeno :)

 

Teď už přímo k autu, je to německá Elegance, 10 pytlů, navi Nexus, MAXík, tempomat, stmívací zracátko, parkáče předozadek, xenony.

 

Auto sice výborně vybavené ale to neznamená že už nic dodělat nejde ;)

 

Oproti stavu ve kterém byla koupená už je doděláno:

- NEXUS je pryč a je tam Columbus s odblokem obrazu

- MDI

- zobrazení parkáču na Columbovi

- GSM III

- Corner mlhovky

- stmívací venkovní zrcátka

- TPM

 

Do budoucna:

- převléknutí do RS + faceliftové parkáče

- faceliftové zadní lampy

- nějaký decentní spoiler na 5.dveře

 

 

 

Foto dodám večer :)

Odkaz ke komentáři

v Německu se od vyjetí BMM ustoupilo od BKD, protože BMM je s filtrem pevných částit, na což je v Německu sleva z daní, takže proto :)

 

Jinak auto je velmi zachovalé, až jsem se divil, rozhodně nevypadá na ty km

 

Doufám, že bude majiteli dlouho a spolehlivě sloužit :palec:

 

První fotky si dovolím místo Kubaxe vložit já, ikdyž na nich není auto v plné kráse :D

post-302-0-55889300-1320349780_thumb.jpg

post-302-0-31870000-1320349793_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

Pravda to jsem zapomněl zmínit je to MR2007 a v době prodeje měla najeto 130001km, poslední servis ve 111tkm v SRN, tady následovala klasika, olej, filtry, rozvody.

 

Za necelý měsíc co ji mám jsem najel cca 2500km

Spotřeba sice horší nez u předchozí rotacky, ale vzhlem k povaze provozu nepovažuji 6.5/100 za špatný výsledek.

Odkaz ke komentáři

Za prvé děkuji Rolbovi za první fotky a hlavně za kvalitně odvedenou práci :palec:

 

a můžu potvrdit, po usednutí jsem nabyl dojmu že sedím v novém autě staří prozrazovalo jen číslo na budících..jedinné poškozeni interiéru, které jsem našel je proražená "síťka" repraku vzadu za řidičem a lehce osahaný B sloupek v místě odvíjení pásů, jinak nové auto, sedačky bez poškození,kůže na volantu a ručce nepodřená, neosahaná, čísté koberce nepoškrábaná palubka ani jiné plasty...

 

 

post-1905-0-15582800-1320437681_thumb.jpg post-1905-0-54614800-1320437824_thumb.jpg

 

Když na to koukam, tak už aby bylo jaro ať můžu obout "dospělá kola", zatím váham mezi 17" Zenith a Trifid

 

post-1905-0-37818300-1320437866_thumb.jpg post-1905-0-66812600-1320437922_thumb.jpg

 

Zatím nejvíce viditelný výsledek Rolbařovi práce:

post-1905-0-62578400-1320437979_thumb.jpg

 

A povinná hokejová výbava B)

post-1905-0-41344900-1320438131_thumb.jpg

 

Na staré jsem měl i pruh přes přední sklo, ale bílý pruh na tmavě zeleném autě, to bylo jak magnet na policaty...pokutu jsem za něj sice nikdy nedostal, ale kecy byly vždycky...

jednou dokonce přehlídli i sjetou gumu :lol:

 

Zatím toho není nic moc k vidění, ale vizuální upgrade už je v pochodu :-)

 

U jELDY leží RS nárazníky se vším co k nim patří a RS kryty prahů.

Odkaz ke komentáři

Možná ještě pár slov k výběru motoru...Největší přáni bylo benzínové RS, jenže výběr malý a ceny za pekné kusy mimo rozpočet :angry:

Pak jsme našl pár pekných dieslových, ale ty mi Rolba rozmluvil, protože Siemens...

1.8TSI taky mimo rozpočet, takže ve výsledku zbylo 1.9 a 2.0 TDi jelikož bych do budoucna rád zvýšil výkon sahl jsem po 2.0 a po diskuzi s Rolbařem (opět :D :D ) jsme hledal už jen BMM, kterých je u nás sakra málo, prakticky jen ve všehrabech...ale kdo hledá tak najde :pivo:

 

Akorat jsem měl při výběru auta opět "štastnou" ruku a koupil MR na kterém se nekoduje ale mění fšecky ty "jednotky","gejtveje" a "bsgéčka" :lool: :lool:

 

O1 jsme měl MR2001, kde byla 2.5G komfortka a pravézmrdi zrcátko...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Mám tu foto po další navštěvě u "strejdy" Rolbaře:

post-1905-0-12040300-1322341441_thumb.jpg

No předek je "ehm" hotový..já hlava děravá koupila vše kromě střední mřížky :huh:

 

 

post-1905-0-50898700-1322341474_thumb.jpg

Bok rozhodně za hotový nepovažuji, v lakovně jsou boční lišty a známej z reklamky dostal na starost polep B sloupku do černý, 2 litry Milotecu za "carbon" obložení nedám...

Na léto budou 17" Trifidy a snad i RS brzdy.

Do budoucna možná střibrné hagusy...

 

post-1905-0-06903800-1322341527_thumb.jpg

Na "prdelce" je znatelený pokrok, nicméně jsem rozhodně neskončil...

Na řadě je FL nápis a světla, nějaký decentní spoiler na 5. dveře a RS nárazník si rozhodně zaslouží nějakou hezčí koncovku...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Martyp:

znám Tvoje stanovisko ke znaku RS, abych pravdu řekl tak tenhle je tam vlastně omylem, chtšl jsem lakovat rámeček a abych nezkurvil puvodni snažil jsm ese sehnat náhradní, cela maskas od jeldy vyšla levněji a když jsem tam přijel byla spolu s nárazníky připravena i maska se znakem, tka jsme ho tam nechal, pže stejně až s autem skončim tak to po technické stránce RS bude...brzdy už jsou připravené a nějaký lepší podvozek bych chtěl nahodit v létě a výkon doženem u Mvoleska ;)

 

Ještě k té masce, lakovaní byla pitchovina, lakýra to vzal přes chrom, tudíž po nějkých třech týdnech na aute už prosvítají důlky od kamínku..takže to pujde do cerný folie a bude za pár drobných s daleko větší odolností...

 

chjetjov:

na intérieru děla hodně už to že je mimo sloupku a stropnice celý černý, řádný dvoubarevný zhovadilosti, jednobarevný sedačky a ten Columbus to už jen podtrhne...

Odkaz ke komentáři

Rámeček lakoval vyzkoušený lakýrník p.Říha z Liberce, všechno co pro mě lakoval se povedlo, trefený barvy nebylo poznat že to není originál, ale tohle se proste nepovedlo, už jsou na tom boulicky tak očekávám, že zimu to nepřezije...

 

Od minule zase pokrok:

post-1905-0-97023400-1325611650_thumb.jpg

Dokoupil a domontoval jsem spodek předku.

 

Pak jsem neodolal nabídce a koupil letní obutí:

post-1905-0-88642800-1325611564_thumb.jpg

 

Něco málo LEDkovaní:

post-1905-0-92881700-1325611587_thumb.jpgpost-1905-0-82274100-1325611613_thumb.jpgpost-1905-0-96730900-1325611601_thumb.jpg

 

..a drobná připrava na zimu

post-1905-0-73896100-1325611634_thumb.jpg

vypadá hrozně, ale funguje, navíc jsem z každého prahu vysypal tak lopatu listí...

 

post-1905-0-33508200-1325611670_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...