Přejít na obsah

Lakovaci tuzka


Guest houmik

Doporučené příspěvky

Hihi, tak ja to zkusim tady... je fakt, ze jsem se nikde jinde moc nedival.

 

Zajimalo by me, co vsechno dokaze zaretusovat ta lakovaci tuzka nebo jak se tomu nadava, vsichni vite, co myslim ;) Ma smysl ji kupovat a opravit s tim auto? Mam predek sem tam pekne dojebanej a stve me to, jenze na lak letos urcite penize nebudou, tak tohle bude asi jedina moznost, jak to trochu poopravit. Poradite prosim? :)

Odkaz ke komentáři
Guest MartinG4_TDi

Ahoj,

zkouším další forum :) snažím se najít návod na použití lakové tužky (doba toho a toho zaschnutí atd). Mám koupenou originál tužku - Diamantová stříbrná 9102/F7T/1B1B, ale návod jsem bohužel neobdržel. Nepočítám li to, že bych neměl obsah pít nebo si ho lejt do očí smile.gif Na stránkách škodovky jsem ho taky nenašel - proto se ptám - není tu někdo kdo by měl návod doma a byl ochoten mi ho oscanovat?

 

A ještě doplnující otázka - v servise se koukli jen na číslo 9102, ale ty tři písmena před kodem barvy je už nezajímaly, tak jen pro jistotu - je to v pohodě? Přecijen název barvy je Diamantová stříbrná, ale auto je spíš stříbrno-šedý. I v malym techničáku je šedá...

 

díky za rady, případně návod

 

PS: Klido sem hodte někdo foto vaši oprav pomocí této tužky..

Diky!

 

Martin

Odkaz ke komentáři

No ta lakovací tužka jsou dvě pixličky,jedna s barvou a druhá s lakem(alespoň na černou metlu to tak je) a postup podle návodu je celkem k prdu.Nejdřív zabarvit a potom zalakovat je ve výsledku kopec.

Já jsem se na celou lakovku vyprd a dělám to tak,že si stříknu trochu barvy ze spraye do víčka,přístříknu trochu laku a hlavně na to mám malinkej štěteček(č.1 a ještě přistřiženej) a ne tu štětku co dávají do lakovky. :)

Vlasový škrábance řeším barevným voskem od Turtle a voskovou opravnou tužkou.

Teď jsem zrovna kupoval další vosk,opravná tyčka je jako bonus a poštovný pouhých 39,- a doma za dva dny.

 

http://www.automax.cz/zbozi.php?menu=4#nadpis159

Odkaz ke komentáři

Jakmile striknes vetsi plochu, tak uz to bude videt ;) zkousel jsem to na jinym aute... takze spis ty tupky opravdu jen tak zamaznout nebo zakapat, jak psali kluci a pak jeste rozlestit barevnym voskem. To mi prijde jako nejlepsi varianta

Odkaz ke komentáři

tak třeba dobrej postup je to zakápnou, udělat trošku kapku aby to přebývalo přes lak a pak to hodně jemným smirkem přebrousit a zaleštit zaleštovací pastou, výsledek bývá většinou velmi dobrý, ale je to o tom si s tím vyhrát .. takhle to funguje u nás v práci třeba když je na novým autě pod lakem smítko takže se to dá udělat i po zakapávání :huh:

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Houmik tak jak to dopadlo nahod nějaké fotky?

Ted se na to taky právě chystám že bych to udělal a zakryl ty ďobance od kamínků na masce a jiných částech, ted se mi taky udělala docela velká díra na dveřích když sem to umýval wapkou, předtím tam byl jen malý puchýřek a ted ho to celý servalo i s kouskem okolo tak ten bych chtěl hlavně zadělat. Takže stačí sehnat barva a lak? obyč sprej nebo raději sehnat někde nechat namíchat trošičku laku přímo k tomu určenýmu?

Případné tipy jak na to určitě uvítám, docela se mi líbi postup Seth-a

post-621-1272552245_thumb.jpg

post-621-1272552273_thumb.jpg

post-621-1272552335_thumb.jpg

post-621-1272552370_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Našel jsme toto http://www.motipdupli.cz/dep/122-opravne-tuzky/ myslím že to je přesně to co bych potřeboval plus ještě teda bezbarvý lak potom na to.

Pak ještě někdo nabízí na SH original lakovací spreje a tužky original Škoda za 150Kč.

http://forum.skodahome.cz/index.php?/topic...original-skoda/

 

co byste na to řekli? já myslím že postačí ten Motip+lak.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ja používam na malé bodky tiež lakovú ceruzku, ale aplikujem to zvyčajne špáradlom a po dokonalom zaschnutí (na druhý deň) to zabrúsim vodným šmirglom a potom preleštím tempom. Zvyčajne sú výsledky veľmi dobré. Navyše farbu z ceruzky ide v prípade neúspechu odstrániť riedidlom. A odporúčam aj farbu mierne zriediť. Netvorí potom také kopce.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
Chlapy potreboval bych poradit! Mam skrablej zadni L blatnik(hranu)+bok a nevim co s tim? Jak tady ctu,tak bych si nechal namichat barvu ve spreji a striknul ten lem a tu ryhu v boku,bych premazl stetcem. Je to jenom barva a ne ryha v boku. Dik za radu...

Hod foto ať vím jak moc je to velký.

Odkaz ke komentáři

Mám podobný problém, ale jen jednu rýhu klíčem nebo něčím takovým na předním blatníku a to dost hlubokou, jak nejjednoduše to opravit?

Upraveno uživatelem Noac
Odkaz ke komentáři

Tak odřené boky blatníků celkem častá věc k vidění u octávek,.

Ty rýhy na dveřích a zbytku bych asi zkusil nechat rozleštit pokud nejsou nějak moc hluboké až na plech a ty blatníky to už je na nový nástřik barvy a laku , trochu to zabrousit jemným papírem do roviny a skříknout barvu a pak lakem.

Něco málo podobného o tom lakování zde. http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=4752

Odkaz ke komentáři
Tak odřené boky blatníků celkem častá věc k vidění u octávek,.

Ty rýhy na dveřích a zbytku bych asi zkusil nechat rozleštit pokud nejsou nějak moc hluboké až na plech a ty blatníky to už je na nový nástřik barvy a laku , trochu to zabrousit jemným papírem do roviny a skříknout barvu a pak lakem.

Něco málo podobného o tom lakování zde. http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=4752

-----------------------------------------------------------------------

Hm,neco koupim na to rozlesteni,ale tu barvu z lakem asi necham udelat nekde jinde!Nemam moc skusenosti :-( Nejaky dobry tip na to rozlesteni? Myslim jako kde sezenu za dobre :-) diky

Odkaz ke komentáři

Špatný není to vzít něčím hrubším (brousicí pastu), ale jen opatrně - dříve se používalo tempo, ale teď už určo bude něco lepšího a na to úplné doleštění to dělám barevnou pastou v barvě a jsem sní spokojenej, dostal jsem ji k octě přímo.

Odkaz ke komentáři

Plnič seženeš všude kde prodávají barvy, nějaká prodejna větší barvy laky.

 

A pasta na to přeleštění jsou na to speciál připravky(třeba 3M) ale jejich nákup by tě asi stál víc než když bys to nechal přestříkat, takže bych asi pro domácí podmínky zkusil opatrně to Tempo i když se moc nedopuručuje a pak něco jemnějšího na doleštění a pak celý ještě převoskovat.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...