Přejít na obsah

předělání na xenony


Steew

Doporučené příspěvky

http://www.policie.cz/clanek/nebezpeci-dodatecne-namontovanych-xenonovych-vybojek.aspx

 

neboli každý homologovaný a schválený světlomet na autě má do sebe schválený zdroj světla dle vyhlášky a předpisů

 

takže když se to vezme do detailu, osvit SPZ je 5W sufitka, takže do ní nesmí nic jiného než 5W sufitka přijít

to samé světla pro denní svícení, musí obsahovat Ex a zkratku DRL nebo RL

 

takže Pepa, Honza i Karel mají pravdu

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

Take je dano zlute nebo bile světlo. LEDka je bila a sklicko ma Ecko. Jinak ja mel u passata srouby od sklicek na RZ vyvrtany aby to nikdo nevyndal. 2x mi nejaka kurva sundala LED moduly. Od ty doby davam jen SMD sufitky a bez problemu. A ani s modrym majakem jsem nemel problem pri konteole.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím, tak bod jedna už je.

Světla ze skauta před FL - > jedno už mám dokonce rozmontované.(mechanicky) (bez trouby)

Bi xenon už dolaďuju.. pravděpodobně nějaký z čočkou do 70mm

Teď už jen aby dorazily komponenty z čajny :-D

Možná sem dám nějaké foto z přestavby... pokud někdo bude chtít.

Dotaz.. Jaký použít základ pro nastříkání stříbrného vnitřku světla?! nebo je lepší to zbrousit 200 šmirglem.

Mějte se

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdarec, nemyslím si, že seženeš ledku, která ti nahradí xenon... prostě ti to nebude svítit. Ještě počkej 3 roky, pak už snad něco bude :-D

navíc díky více zdrojům nebudeš mít nikdy to správné ohnisko jak u žárovky, výbojky.. Můj názor

 

Jinak už mám i objímky, světla už jsou rozebrané, komponenty ještě nedorazili...

Nakonec světla stříkat nebudu, nevypadalo by to pěkně...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím. Tak :-) vše už je doma.

Vše jsem pozapojoval abych věděl jak to funguje.

kupoval jsem 35w zařízení včetně canbus dekodéru.

Vše funguje jak má a tímpádem to můžu poslepovat dohromady :-) zatím se mě jeví, že radio je bez rušení. Žádný error na palubovce ani při napojení motorku bixenonu na dálkové světla. Tak zatím

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím, tak tady je pár fotek:

Tak jediná vada na kráse je vadný startér(ballast) u výbojky kmitá paprsek. Riziko nákupu na íbeji...

Ale jinak se mě to snad povedlo :-D

Jestli se někdo podivuje proč jsem tam dával krycí kroužek, tak ten bixenon co jsem si koupil tak byl delší než původní halogenová čočka, a díky tomu by vylézal ven. Proto jsem se rozhodl pro toto řešení, zdálo se mě nejpěknější a nejelegantnější.

A samozřejmě, že všechno je děláno s ohledem na funkci manuálního naklápění a hlavně tak aby se to dalo i seřídit. DSC_0704.JPGDSC_0705.JPG

DSC_0697.JPGDSC_0698.JPGDSC_0699.JPGDSC_0700.JPGDSC_0701.JPGDSC_0703.JPG

DSC_0696.JPG

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Prase neprase. Furt lepčí xenony ve správných čočkách než abys tam měl hid sadu v parabole. Můj názor. Pokud si solidní řidič a trochu vyježděný tak dokážeš rozpoznat kdy ti světla svítí daleko a oslňují.

Doporučuji přepinování ve světle, i když to bude malinko komplikovanější, ale až pojedeš na technickou tak přehodíš jen světla. no a pokud tam chceš mít náklon tak bys měl přehodit motorky náklonu, ale problém je ve velikosti uložení na parabole. xenon motorek má větší kuličku. to znamená, že by jsi měl odřzat kuličku z motorku xenonu(stejně už je nebudeš potřebovat) a nalepit, připevnit na motorek halogenu. Možná je i jiná finta.. já znám jen tuto.

Díky tomu, že jsem měl vícero světel tak jsem právě toto uložení použil z paraboly halogenu a přilepil pomocí lepidla a takové zelené tyčinky (je vidět na 3fotce od vrchu). Díky tomu můžu měnit kus za kus kdykoliv se mě zachce (technická). Ale jak už to tady zaznělo každý nese riziko sám, i Já! Já jsem si dělal bi-xenon takže jsem tam měl ještě pár drobných úprav. Nebál bych se této úpravy, ale chce to zodpovědné jednání.

Hodně zdaru při realizaci

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...