Přejít na obsah

ABS


Mirek1.8T

Doporučené příspěvky

VAG mi hlásí chybu 00290, čeká mě asi výměna snímače otáček ABS na levém zadním kole, ještě provedu kontrolu konektoru a kabeláže, ale mám dotaz:

Je výměna na O II stejně pracná jako na O1, myslím tím to vysekávání starého snímače, úprava otvoru pro nový snímač a pod. :( ?

Má někdo zkušenost s výměnou na O II ?

Napište, díky :)

Odkaz ke komentáři

"Chipmann" měl jsi pravdu, dnes jsem provedl kontrolu, z náboje se odlupují části plastového kroužku, snímač tedy nesnímá a je to v prd...i,

Na O1 je drátěný košíček/kroužek a ten jen zrezaví, ale stále funguje, na mé původní Octě nebyl po více než 11 letech provozu s ABS žádný problém :rolleyes: . Tady na OII udělali asi konstruktéří chybu :( , zřejmě nejsu sám koho to potkalo a ještě potká :angry:

 

Provedl jsem kontrolu také na druhém zadním kole/náboji, tam se to zatím zdá být v pořádku, kroužek se neodlupuje.

 

Na fotce jsou vidět části odloupnutého kroužku, velikost porovnána se zápalkou:

 

post-92-0-90325800-1380558935_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Mi-rek1.8T
Odkaz ke komentáři

Dost mě to naštvalo, je to slabé místo o proti O1 , Nedá se ale nic dělat, od jELDY čekám zítra balíček se zadními náboji a v průběhu příštího týdne to s kamarádem vyměním na té nefunkční straně, pak budu čekat až se to pokazí - odloupne na té druhé :( a uděláme druhou :o

Pak se určitě problém přestěhuje na předek :wallbash: , soudruzi konstruktéři z VW a ŠA mě pěkně nasrali ! Svolávací akce na to asi nebude ?

 

Chipmanne, dělal jsi to komplet na celém autě, nebo jen to aktuální nefunkční kolo ?

 

Mám opraveno, podrobnosti zde: http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=20754

Upraveno uživatelem Mi-rek1.8T
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Zdravim,stejný problém s ABS asi jako většina na O2.

Minulý víkend jsem byl u kamaráda na VAGu,napsalo to snímač otaček pravé zadní kolo,přes týden sehnal,dnes vyměnil,ale chyba pořad trvá.Má otázka zní,je nutné vymazat chybu v paměti? nebo by měla chyba zhasnout sama? Vím že to stejně skončí tím že budu muset vyměnit celý naboj s ložiskem(od FEBI cca 2000,do starlinu se mi nechce). :wallbash:

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
Guest Lumír9012

Ahoj,

jakou diagnostikou jsi to načetl, byl to VAG ?

Zadal jsem ten kod do VIS 4.8 a píše mi to "kód závady nenalezen", tak nevím :(

Ahoj,

jakou diagnostikou jsi to načetl, byl to VAG ?

Zadal jsem ten kod do VIS 4.8 a píše mi to "kód závady nenalezen", tak nevím :(

Tak to nevím byl jsem s tím u kamoše. Ale na zadním levem kole je uplne ohoblovany magneticky kroužek. Zítra to mněním tak uvidím zda to bude ok.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...