Přejít na obsah

Vstřiky ko ??


speKtis

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám dlouhodobější problém se svou octou. Jednoho dne mi při rozjíždění (nejčastěji ve studeném stavu) trošku víc pod plynem začalo auto škubat. Je to docela razantní zadrhávání, jako kdyby auto vynechávalo.. Laicky bych to popsal jako když bych sešlápl plyn na podlahu a rychle jej pustil, a toto opakoval velmi rychle několikrát za sebou. Dlouho řeším přechod turbíny do nouzového režimu a původně jsem myslel, že mi turbo odchází a zhoršilo se to, ale dle více lidí co se auty zabývají by regulace na turbu nezpůsobila, že auto bude vynechávat až tak razantně, že by to způsobilo spíše znovu nouzák nebo kolísání výkonu. Jednoho dne mi auto dokonce při rozjezdu na 2. rychlostní stupeň za jízdy chcíplo..

 

Další projev, kterého jsem si všiml zrovna v tu dobu, kdy auto zaškubalo byla zvýšená kouřivost, konkrétně bílý kouř.. Otáčky ovšem nijak nekolísaly, držely se krásně na 900, ale auto se prostě nechtělo rozjet, jen se klepalo a kouřilo.. Tento stav trval tak 15 vteřin, poté jsem normálně dojel domů.. Po opětovném startu bylo zase vše ok.. Mohla to být souhra náhod, olej mi z auta nemizí, ale netuším, kolik oleje je v cooleru už od předchozího majitele.. Toto se bude ještě zkoumat (auto je v garáži pod zámkem a čeká se na lepší počasí)

 

Předběžná prognóza tedy zní vstřikovače nebo palivové čerpadlo. Já osobně bych se přiklonil k vstřikovačům, jelikož tyto problémy nastávají pouze pokud je počasí kolem těch -2 a níž.. Bylo mi řečeno, že s špatným čerpadlem bych měl problémy při startování atp.. Ovšem startování jde krásně, auto chytlo jak má i po týdenním stání na mrazu..

 

Abych to shrnul, pokud je venku zima a motor není zahřátý na provozku nebo jsem těsně po výjezdu z parkoviště, auto má "snahu" po přidání více plynu chcípnout.. Někdy se rozklepe a udrží to, někdy prostě zhasne.. Přijde mi, jako by tam nešla nafta.. V hadičkách normálně je, oleje a všechny filtry mám měsíc staré (dělalo to už před výměnou)..

 

Čím dle vás myslíte, že to může být? Čerpadlo, vstřiky, turbína?

Odkaz ke komentáři

Zdravím, mám dlouhodobější problém se svou octou. Jednoho dne mi při rozjíždění (nejčastěji ve studeném stavu) trošku víc pod plynem začalo auto škubat. Je to docela razantní zadrhávání, jako kdyby auto vynechávalo.. Laicky bych to popsal jako když bych sešlápl plyn na podlahu a rychle jej pustil, a toto opakoval velmi rychle několikrát za sebou. Dlouho řeším přechod turbíny do nouzového režimu a původně jsem myslel, že mi turbo odchází a zhoršilo se to, ale dle více lidí co se auty zabývají by regulace na turbu nezpůsobila, že auto bude vynechávat až tak razantně, že by to způsobilo spíše znovu nouzák nebo kolísání výkonu. Jednoho dne mi auto dokonce při rozjezdu na 2. rychlostní stupeň za jízdy chcíplo..

 

Další projev, kterého jsem si všiml zrovna v tu dobu, kdy auto zaškubalo byla zvýšená kouřivost, konkrétně bílý kouř.. Otáčky ovšem nijak nekolísaly, držely se krásně na 900, ale auto se prostě nechtělo rozjet, jen se klepalo a kouřilo.. Tento stav trval tak 15 vteřin, poté jsem normálně dojel domů.. Po opětovném startu bylo zase vše ok.. Mohla to být souhra náhod, olej mi z auta nemizí, ale netuším, kolik oleje je v cooleru už od předchozího majitele.. Toto se bude ještě zkoumat (auto je v garáži pod zámkem a čeká se na lepší počasí)

 

Předběžná prognóza tedy zní vstřikovače nebo palivové čerpadlo. Já osobně bych se přiklonil k vstřikovačům, jelikož tyto problémy nastávají pouze pokud je počasí kolem těch -2 a níž.. Bylo mi řečeno, že s špatným čerpadlem bych měl problémy při startování atp.. Ovšem startování jde krásně, auto chytlo jak má i po týdenním stání na mrazu..

 

Abych to shrnul, pokud je venku zima a motor není zahřátý na provozku nebo jsem těsně po výjezdu z parkoviště, auto má "snahu" po přidání více plynu chcípnout.. Někdy se rozklepe a udrží to, někdy prostě zhasne.. Přijde mi, jako by tam nešla nafta.. V hadičkách normálně je, oleje a všechny filtry mám měsíc staré (dělalo to už před výměnou)..

 

Čím dle vás myslíte, že to může být? Čerpadlo, vstřiky, turbína?

 

Ahoj,mám podobný problém na 1.9 tdi 77kw(BXE).Auto začalo při jízdě pocukávat,poté mi několikrát padlo do nouzáku(sice po zastavení,vypnutí klíčku a opětovném nastartování vše OK.)Začal jsem tankovat lepší naftu u Benziny a udělal kompletní ůdržbu,(filtry,olej 5w30 CASTROL).Vyndal jsem i z nádrže palivové čerpadlo...vyčistil,propláchl čistou naftou a vizuálně zkouknul a vše OK.Koupil jsem i čistič na vstřiky : http://www.autokelly.cz/#|LWfd4H0TvP2IxZP7ekNHfMrIBUWDVYM5Alb7WAavKETq1BrEFNMSVtFTDMlBdV+Jbrp9MFAmZCt9PcyJPCtu6JtDebgDSWMPK3bELhf/alE2FojaMiIGcnCYllmeGN4OcPSjmas2NvVGCp6CHwkQAOjxHIvi9EFoU3z2mQpGHJkg2C89JMYzPDgAAZXBdir4aC6juGqvpucvYoqeOauOUQ==

 

Manželce to párkrát na křižovatce když vyřadila i chcíplo,ale okamžitě nastartovala a jela dál..poté se to stalo i mne tak jsem zajel na diagnostiku do servisu za kámošem a ten mi zkouknul kolik dávaj vstřiky a ty byly v normě.Tudíž jsem byl odkázanej zase co se bude dít dál.Mimochodem žádná jiná chyba se neukázala :wallbash: .A jednu cestu jsem byl dokonce donucen maxidotem i zastavit auto na krajnici a vypnout motor.Po přidání plynu se na dispeji rozblikala (1)kontrolka žhavení(2)myslím že ruční brzda (3)ESP a ktomu červeně AUTO OKAMŽITĚ ODSTAVIT "MOTOR DO SERVISU".Zastavil jsem vypl klíček a znova nastartoval...vše zase OK. Včera 31.12 jsme jeli ke kamarádů na oslavu Silvestra a po cestě to cca 3x tak škaredě zaškubalo až jsem myslel že jsme dojeli a budu volat odtah :( .Jak to škubalo tak biť drasticky jsem vyřadil a prošlápnul jsem plyn na podlahu a poté jelo zase v poho.Od začátku mám právě podezření na vstřiky,ale po hledání na netu jsem našel tento odkaz : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=260855

a vněm se píše že to může být i snímač otáček klikové hřídele...popřípadě jeho kabeláž.Zítra jdu do práce a podívám se tomu na zoubek.....Určo se ozvu.ZATÍM

 

Upraveno uživatelem ferry007
Odkaz ke komentáři

Ja bych to vydel na vstriky.Mel jsem puceny auto od kamose G4 TDI a vzdycky kdyz jsem pred kruhacem vyradil a padali otacky k volnobehu tak auto zaskubalo div stoho nevypad motor.Pujcil jsem mu moje vstriky a je to OK jinak to nejdriv napichni na diagnostiku ta ti ukaze hodnoty vstriku

 

Já jsem to měl na VAGu a hodnoty na vstřikách byly OK.A dělá to jen mezi 1800-2200 ot.Už když jsem to koupil tak to mělo nalítáno (údajně)116000km a už se to projevovalo při jízdě z autobazaru.Bylo to jen takové zachvění....ale bylo to mé první auto s naftou tak jsem to přisuzoval typu motoru.

Odkaz ke komentáři

 

Já jsem to měl na VAGu a hodnoty na vstřikách byly OK.A dělá to jen mezi 1800-2200 ot.Už když jsem to koupil tak to mělo nalítáno (údajně)116000km a už se to projevovalo při jízdě z autobazaru.Bylo to jen takové zachvění....ale bylo to mé první auto s naftou tak jsem to přisuzoval typu motoru.

 

Ahoj, mám úplně stejný problém. Když nastartuji motor, rozjedu se, tak v rozmezí 1800-2200 ot mi to občas brutálně škube a sem tam zhasne motor. Pak už to jede dobře. Jo sem tam vibrace motoru při volnoběhu. Když sešlápnu pedál, tak to přestane. Už jsi to vyřešil a jak? Díky Robiii

Odkaz ke komentáři

 

Ahoj, mám úplně stejný problém. Když nastartuji motor, rozjedu se, tak v rozmezí 1800-2200 ot mi to občas brutálně škube a sem tam zhasne motor. Pak už to jede dobře. Jo sem tam vibrace motoru při volnoběhu. Když sešlápnu pedál, tak to přestane. Už jsi to vyřešil a jak? Díky Robiii

 

Čaues,tak jsem šel po čidle na klikovce.Původně jsem to řešil sám ,ale nakonec jsem se odhodlal dát do ŠKODA servisu.Píchli to na dignostiku a tam se čidlo podvrdilo.....probral jsem snimi možnou opravu a postup a po tom co přišli na to že o tom něco vím tak začali sami že se prvně kouknou na kabeláž :palec: .Vada potvrzena při vyzvedávání auta jsem si nechal zavolat mechanika a ten řekl že byl narušenej kabel a při hledání se dokonce přetrhl.Natáhli nový a je po cukání :D .Doufám že to někomu pomůže :pivo:

Podotýkám že oprava vyšla na necelích 1200,-

 

Upraveno uživatelem ferry007
Odkaz ke komentáři

Zajímavý postřeh... Úplně to odpovídá mému problému, i když mám ze škoda servisu strach a to hlavně z finančních důvodů... Aby po mně pak nechtěli 30tis..

 

Jinak mi diagnostika ještě vyhodila sporadickou chybu (skrat na plus) čidla tlaku v sacím potrubí nebo co.. Prostě to čidlo co je na intercooleru a spolupracuje s váhou vzduchu.. Auto mi kvůli tomu padá do nouzáku, ale nevíte někdo, zda by to mohlo mít souvislost i s tím škubáním?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zajímavý postřeh... Úplně to odpovídá mému problému, i když mám ze škoda servisu strach a to hlavně z finančních důvodů... Aby po mně pak nechtěli 30tis..

 

Jinak mi diagnostika ještě vyhodila sporadickou chybu (skrat na plus) čidla tlaku v sacím potrubí nebo co.. Prostě to čidlo co je na intercooleru a spolupracuje s váhou vzduchu.. Auto mi kvůli tomu padá do nouzáku, ale nevíte někdo, zda by to mohlo mít souvislost i s tím škubáním?

 

Zdravím,zkus odpojit konektor k čidlu váhy vzduchu...koukni jestli se to tam nezelená,popř. to profoukni vzduchem a prostříkni kontaktolem.Může to být klidně i pod pojistkama v motorovém prostoru ve spodní části (sráží se tam vlhkost a pak to oxiduje).A pro jistotu přejdi pokud možno co nejvíce konektorů a pořádně je docvakej.Moje octa mi také padala do nouzáku a byl to naštěstí jen špatně zacvaklej konektor na váze vzduchu.Doufám že se ti to podaří odstranit...nejsou to bůhví jaké rady,ale nejjednoduší je začít tím nejjednoduším :palec: .

 

Odkaz ke komentáři

Tak u mě to vypadá na turbo.. Vzhledem k tomu, že jsem nevědomky koupil nachipované auto s turbem min. 96kw, tak motor prý nezvládá pobrat tak velký tlak, jaký mu turbo momentálně dává. Proto padá do nouzáku a škube v zátahu, je přehlcenej.. Holt ředchozí majitel šel po výkonu a s ničim jiným si hlavu nelámal, takže teď se bude nastavovat, ladit a zkoušet :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak u mě to vypadá na turbo.. Vzhledem k tomu, že jsem nevědomky koupil nachipované auto s turbem min. 96kw, tak motor prý nezvládá pobrat tak velký tlak, jaký mu turbo momentálně dává. Proto padá do nouzáku a škube v zátahu, je přehlcenej.. Holt ředchozí majitel šel po výkonu a s ničim jiným si hlavu nelámal, takže teď se bude nastavovat, ladit a zkoušet :palec:

 

Doufám že se ti to podaří vyladit a nebude to pálka jako blázen....

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak problém po dlouhé době vyřešen. Škubání ustalo jakmile jsem se obrátil zády k stanici Shell a začal jsem tankovat Verva Diesel + VIF aditivum.. A nouzák byla klasicky totálně zaseklá regulace.. Nešla ani do půlky a po odregulování měla vůbec problém se vrátit zpět..

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...