Přejít na obsah

výměna zadních brzd octávie 1.8T


pavel71

Doporučené příspěvky

povolit kolo,zvednout auto,podložit tak aby na nás nespadlo,sundat kolo

Obraz2147.jpg Obraz2148.jpg

vyhákneme si za pomoci plochého šroubováku lanovod ruční brzdy

Obraz2151.jpg Obraz2152.jpg

ted si za pomoci plochého šroubováku vycvaknem pojistku jenž drží bovden ruční brzdy

Obraz2153.jpg Obraz2155.jpg

bovden vyháknem s oka a dáme stranou

Obraz2156.jpg

ted povolíme nahoře a dole plovoucí šrouby brzdiče a brzdič sundáme

Obraz2149.jpgObraz2150.jpgObraz2157.jpg

ted sundáme brzdové destičky

Obraz2158.jpg Obraz2159.jpg

ted si za pomoci imbus klíče č.8 sundáme třmen brzdy

Obraz2168.jpgObraz2169.jpgObraz2170.jpg

dále vyšroubujem zajištovací křížový šroub a sklepnem dolů brzdový kotouč

Obraz2160.jpgObraz2172.jpgObraz2171.jpgObraz2173.jpg

důkladně očistíme dosedací plochu drátěným kartáčem a namontujem nový kotouč

Obraz2176.jpgObraz2174.jpgObraz2177.jpgObraz2188.jpg

ted si vemem samotný třmen vytáhneme z něj plovoucí šrouby očistíme,pokud je třeba dáme nové manžety znova máznem vazelínou a složíme

Obraz2179.jpg Obraz2180.jpg

dále z třmenu vycvaknem ty vymezovací plíšky,očistíme dosedací plochy třmenu a očistíme i ty distanční plíšky -pokud máme nové dáme nové a vše vemem z lehka mazivem já použil grafitovou vazelínu

Obraz2178.jpgObraz2181.jpgObraz2182.jpg

ted si třmen namontujem zpět a dále je třeba za pomoci přípravku zatlačit pístek brzdiče zde pozor !!! pístek nelze klasicky zatlačit za pomoci velkých siko kleští jako u předních brzd ani se o to nepokoušejte mohlo by dojít ke zničení brzdiče !!!

pístkem je třeba otáčet po směru hodinovejch ručiček a přitom na něj ještě tlačit

než začnete tak si slabým šroubovákem po obvodu pístu odchlípněte manžetu a stříkněte pod ní náké mazivo,dělá se to pro to že manžeta bejvá k pístku přirezlá a mohli by ste si jí při tom otáčení zničit

Obraz2185.jpg

poté nandáme nové brzdové destičky

Obraz2175.jpg Obraz2184.jpg

ted namontujem samotný brzdič,nandáme a zajistíme bovden ruční brzdy a zahákneme lanko

Obraz2187.jpg Obraz2186.jpg

na závěr vše zkontrolujem,pokud se nám podařilo zašpinit nový kotouč odmastíme ho čističem na brzdy,ted už jen nandat a utáhnout kolo,sundat z heveru a hurá na výměnu druhé strany :palec:

 

 

 

Upraveno uživatelem pavel71
Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Ahoj, chystám se na výměnu zadních brzdových destiček a kotoučů. Přemýšlím o zakoupení nějakého toho přípravku na zatlačení brzdiče, ale na internetu je toho hrozné množství. Můžeš mi poradit něco konkrétního co jsi použil třeba ty? Řeším hlavně zda pravo, nebo levo točivý závit na přípravku. Díky Honza.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...