Přejít na obsah

Přestavba OI RS na LPG; co vy na to?


Doporučené příspěvky

Jeto tvoje volba, ale je to vseobecne skoda. Pokud chces setrit kup si 66kW. To znamenko RS tam neni jen tak na okrasu ;) Aneb kdyz chces opicku musis mit na banany ;)

Jako bylo by mi líto zprznit to plynem. Jen jsem se ptal informativně. Na netu jsem našel spousty inzerátů s tímhle motorem v plynu. Tak jsem se chtěl jenom zeptat. Podle mě je to škoda dát tam plyn ale jak říkám viděl jsem jich hodně s plynem tak jsem se chtěl zeptat. Děkuji za odpověď. :)

Odkaz ke komentáři

tak pocul som,ze chalani to to maju tiez v plyne a zevraj ziaden problem. Samozrejme treba vybrat spravny typ. Ja mam 1.8T 4x4 a je pravda,ze to spapa viac ako byvala 1.6tka, ale tak ja to neriesim. Nebudem davat peniaze do prestavby na plyn. To uz dam do prestavby motora. Za peniaze, co das na prerobenie na plyn, mam ja vacsie turbo so zvodami a vacsiu downpipe.

Ja idem cestou zvysenia vykonu. Priemernu mam teraz 7,8l a to aj sa niekedy pohram s autom. Cize ja som spokojny aj na benzine.

 

Odkaz ke komentáři

tak pocul som,ze chalani to to maju tiez v plyne a zevraj ziaden problem. Samozrejme treba vybrat spravny typ. Ja mam 1.8T 4x4 a je pravda,ze to spapa viac ako byvala 1.6tka, ale tak ja to neriesim. Nebudem davat peniaze do prestavby na plyn. To uz dam do prestavby motora. Za peniaze, co das na prerobenie na plyn, mam ja vacsie turbo so zvodami a vacsiu downpipe.

Ja idem cestou zvysenia vykonu. Priemernu mam teraz 7,8l a to aj sa niekedy pohram s autom. Cize ja som spokojny aj na benzine.

 

No já chci pořádný výkon ale s normální spotřebou. Né že mi to bude žrát 15 litrů na sto jenom protože si trošku polechtám plynový pedál. Jenže nevím jestli mi ten plyn náhodou něco neudělá s výkonem.

Odkaz ke komentáři

Já mám 1.8T 4x4 přestavěné na plyn. Dlouhodobá spotřeba je asi 10.5 a jsem max. spokojene. Auto si chci ještě pár let nechat a za ty roky mi to ušetří na palivu víc jak 100 tis. A na dálnici když na to šlápnu tak to pořád nandám většině aut .. ale já spíš jezdím na spotřebu :)

Odkaz ke komentáři

Hele ja mam 1.9tdi 66kw a nechal si to nacipovat na 140 koni..... kdyz na ti slapnu tak ti trocga papne ale porad s tim dokazu jezdit za 4 :) navic nemusis tak mackat plyn...staci zlehka a jede to :)

A kolik tě stálo chipnutí???

Já mám 1.8T 4x4 přestavěné na plyn. Dlouhodobá spotřeba je asi 10.5 a jsem max. spokojene. Auto si chci ještě pár let nechat a za ty roky mi to ušetří na palivu víc jak 100 tis. A na dálnici když na to šlápnu tak to pořád nandám většině aut .. ale já spíš jezdím na spotřebu :)

Tak těch 10,5 litrů je dobrých při ceně plynu.

Odkaz ke komentáři

Mam ti od profika tdifun.cz..... z Ceskyho Tesina stalo me to 13 000,- software a trysky novy....plus ruzna serizeni...zkontrolovani hlavne ti to Fun udela presne na auto! Doporucuji. Nohl jsem to mit v obycejnym servise za 3 000 jen software... ale nasledky jspu sileny...staci se porozohlidnout zde na foru jaky na to maj lidi nazor :)

Odkaz ke komentáři

Mam 1.8T AWC v Sharanu - chip na 180hp - LPG - jezdím co se paliva týče za 2,2Kč/km(spotřeba cca 13L) - najeto od přestavby 49.000km.

Náklady na palivo 107.000,-Kč - cena přestavby 20.000,- servis LPG včetně revizí za 3 roky 1.500,-Kč = celkem 128.500,-Kč

Náklady na benzin bych měl cca 185.000,-Kč(spotřeba cca 11L benzinu, prům.cena za L 34Kč)

Za tři roky úspora asi 55.000,-Kč - spotřebu si nehlídám, jedu co podmínky dovolí a mohu si z ušetřených peněz dovolit auto i servisovat(kupovat pořádný gumy, koupit si tlumiče Bilstein B6, atd.)

Rozdíl v jízdě na benzin a na LPG je nula - jedině dojezd cca 400km(nádrž místo rezervy 60L - max.plnění 48-50L)

 

Do Octavie RS bych LPG dal a vůbec bych se nekoukal, co si o mě kdo myslí.

S opicí a banány bych to nepřeháněl - O1 RS není žádnej supersporťák - dnes se dají koupit kolem kila ve slušném stavu a může si ji dovolit kdekdo, ale proč neušetřit na provozu?

Koupit si RS, chtít se trochu svízt a pak dojíždět v létě zimní gumy, protože tam furt leju drahej benzin a na nový gumy mi nezbývá. To je pak nahouby.

Odkaz ke komentáři

upraven název tématu, protože původní byl absolutně nicneříkající!

 

Jinak veškeré další aktivity typu dotazů, zkušeností atp. se řeší v sekci LPG a CNG, kde se i řeší obdobný problém přestavby na LPG a chiptuningu.

 

Proto prosím pokračujte v příslušné sekci a vždy prosím k věci (nechápu, proč se řeší chiptuning OI TDI 66kW u otázky k OI RS v benzínu :wallbash: ).

 

Díky :beer:

Odkaz ke komentáři

Patřím taky mezi ty zastánce, že do RS plyn ne. Ale nechci tím říct, že to nefunguje nebo podobně. Ale asi kdybych najezdil víc, tak bych třeba změnil názor. Já najedu ročně tak 10.000km a hlavně dálky, takže třeba teď mám na nádrž najeto 620km a ještě mi nebliká rezerva. Spotřeba v pohodě pod 7l a to provoz nebrzdím. Mně by se teda plyn asi ani nevyplatil.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...