Přejít na obsah

Nefungujú smerovky - rýchle blikanie


Guest tomas.sk

Doporučené příspěvky

Ahojte, chcel by som vás poprosiť o pomoc so situáciou, ktorá sa mi stala.

 

- v pondelok mi prestalo fungovať osvetlenie popolníka a ovládania zrkadiel

- v utorok mi začali preblikávať smerovky, niekedy šli normálne a niekedy preblikli rýchlo, alebo vôbec

- v stredu mi prestali blikať smerovky úplne a spínač výstražných svetiel začal cvakať rýchlo, rovnako rýchlo blikali aj kontrolky na prístrojovke, začalo aj svietiť tretie brzdové svetlo bez brzdenia samo a počas jazdy začala blikať kontrolka žhavenia

 

Zdá sa mi to ako kopec náhod a chýb naraz a skôr sa prikláňam k možnosti, že niekde dochádza k prebíjaniu + na kostru.

 

Dnes je situácia taká že:

 

- odpojil som baterku, premeral ju, rovnako som premeral či alternátor dobíja (hodnoty 12,7 a 14,2)

- kontrolka žhavenia už nebliká

- brzdové svetlo zatiaľ nesvieti

- smerovky niekedy idú, niekedy nie

- osvetlenie popolníka a ovládania zrkadiel nejde

 

Skúšal som pozrieť všetky žiarovky, premerané multimetrom - sú OK, prečistil som konektory a nastriekal kontakt-sprejom. Pri manipulácií s koncovkami sa mi zdalo, že tie smerovky sa niekedy napravili, ale možno je to len náhoda.

 

Vďaka za akúkoľvek radu.

 

 

Odkaz ke komentáři

Svetlá neblikajú, napätie nesťahuje, ale všimol som si jednu vec, keď zapnem výstražné smerovky, na prístrojovke vidím, že trochu sťahuje napätie (aj na motore počujem veľmi malé kolísanie otáčok, aj pri stlačení brzdy počujem rozdiel v otáčkach - tiež veľmi malý, ako pri väčšom prúdovom zábere)

Odkaz ke komentáři

Takže, pokročil som v riešení môjho problému a podávam ďalej info:

 

- vymenený prerušovač smeroviek - ten v strede prístrojovky

- absolvovaná diagnostika

 

Zistili sme že:

 

- smerovky fungujú správne

- podsvietenie prerušovača prestalo svietiť - nedostáva napätie

- diagnostika hlásila chybu spínača brzdových svetiel

- spínač bol skontrolovaný, funguje (chyba sa znova neobjavila)

 

Zostáva posledná otázka, prečo nefunguje podsvietenie toho prerušovača :-)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...