Přejít na obsah

Problém s dálkovými světly


martyyy

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

už delší dobu mám na své OII před FL problém s dálkovými světly, vždy se problém objevuje jinak a zcela náhodně, po stání auta a následlném nastartování můžou nastat tyhle situace (pokaždé jiná):

 

1) Svítí kontrolka žárovky, na maxidotu se zobrazí závada pravého dálkového světla, po zapnutí dálkových světel kontrolka zhasne a obě dálkové světla normálně svítí => vše je vpořádku

 

2) Svítí kontrolka žárovky, na maxidotu se zobrazí závada pravého dálkového světla, po zapnutí dálkového světla pravé dálkové světlo nesvítí a po 5 sekundách se dálková světla vypnou, je potřeba znovu přepnout světla a zase jedno dálkové světlo svítí jen na 5 sekund. => což jestli chápu správně tak je vpořádku protože ochraný obvod v OII dálkové světla vypne

 

Situace č. 2 je nejčastější (cca 85% po startu), když vymontuju světlomet, dám pryč konektor, zkontroluji žárovku (ta je vždy vpořádku), pak vše zas smontuji a žárovka svítí a ani nesvítí kontrolka žárovek, takhle to vydrží asi 10 dní a pak zase nastává situace 1 nebo 2... Napáda mě jen že je problém v konektoru ale proč to vždy vydrží jen 10 dní.

 

Nezažil někdo něco podobného? Díky

 

//Edit: Omlouvám se spletl jsem si kategorii, patří do OII

Odkaz ke komentáři
  • o 7 let později...
On 3/11/2016 at 6:12 PM, martyyy said:

Zdravím,

 

už delší dobu mám na své Octavia II před FL problém s dálkovými světly, vždy se problém objevuje jinak a zcela náhodně, po stání auta a následlném nastartování můžou nastat tyhle situace (pokaždé jiná):

 

1) Svítí kontrolka žárovky, na maxidotu se zobrazí závada pravého dálkového světla, po zapnutí dálkových světel kontrolka zhasne a obě dálkové světla normálně svítí => vše je vpořádku

 

2) Svítí kontrolka žárovky, na maxidotu se zobrazí závada pravého dálkového světla, po zapnutí dálkového světla pravé dálkové světlo nesvítí a po 5 sekundách se dálková světla vypnou, je potřeba znovu přepnout světla a zase jedno dálkové světlo svítí jen na 5 sekund. => což jestli chápu správně tak je vpořádku protože ochraný obvod v Octavia II dálkové světla vypne

 

Situace č. 2 je nejčastější (cca 85% po startu), když vymontuju světlomet, dám pryč konektor, zkontroluji žárovku (ta je vždy vpořádku), pak vše zas smontuji a žárovka svítí a ani nesvítí kontrolka žárovek, takhle to vydrží asi 10 dní a pak zase nastává situace 1 nebo 2... Napáda mě jen že je problém v konektoru ale proč to vždy vydrží jen 10 dní.

 

Nezažil někdo něco podobného? Díky

 

//Edit: Omlouvám se spletl jsem si kategorii, patří do Octavia II

Jak jsi to prosím vyřešil? 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • I když je toto vlákno již několik let mrtvé, rád bych popsal pro ty, kteří před tímto problémem stojí poprvé, jak se dveře štelují správně. Dveře se štelují šrouby na pantech vždy v horizontální rovině. Přítlak spodního nebo horního rohu dveří se šteluje šrouby na dveřích. Výška dveří na straně zámku (většinou dveře stářím spadnou a jdou špatně zavřít) se šteluje šroubama na spodním pantu na karoserii. Na předních dveřích je jeden šroub z interiéru a druhý z venku (na předních dveřích se k tomu šroubu dá dostat po oddělání zástěrky a částečně podběhu předního kola). Na horní pant, pokud není poškozený, většinou není nutno sahat. Pokud je auto na heveru, je nutno počítat s tím, že až se auto sundá, tak se karoserie prohne a dveře si trochu sednou. Tudíž je nutno dveře v autě na heveru utáhnout tak, aby byly mírně nad ideální polohou zámku. Postup výškového seštelování předních dveří: povolit šrouby na přením kole a dát auto na hever sundat přední kolo a zástěrku (na třech šroubech a dvou plastových západkách, které by se měly před sundáním vyvlíknout) vyšroubovat 2 šrouby na podběhu na straně ke dveřím (není nutno sundavat celý podběh) a povolit šroub na spodním pantu dveří, který je za podběhem dobře dosažitelný. Nyní dveře visí na spodním pantu pouze na jednom šroubu. sundat obložení interiéru z duhé strany spodního pantu (na dvou šroubech) a povolit druhý šroub pantu. Šroub je poměrně hluboko v díře u držáku konektoru kabelů dveří. Je nutná ráčna s nástavcem, nebo torx zástrčný klíč s nějakou trubkovou násadkou. V tomto okamžiku se dveře vlastní vahou propadnou a jdou zavřít jen, když se nadzvednou. dveře přivřít a podložit tak, aby byly mírně nad ideální polohou (používat dřevo a hadry, aby se nepoškrábala barva). Pokud člověk nemá k dispozici dříví příslušné velikosti, dá se použít druhý hever. Utáhnout vnější šroub pantu od kola. Musí se to párkrát vyzkoušet a dostat do ruky sílu utažení šroubu i výšku nadsazení dveří. Nakonec utáhnout vnitřní šroub. Je to docela milimetrová práce, protože při odhadování nadsazení dveří je nutno vzít v úvahu, že dveře si sednou dvakrát: jednou, když se sundá podložení dveří po utáhnutí šroubu pantu a podruhé, když se auto sundá z heveru. Takže se to musí párkrát zopakovat. Nicméně, kdo si dá záležet, má dveře seštelovány lépe než ze servisu, kde se s tím nikdo nepáře.  
    • Tak dnes jsem překonal 1500 km, píšu si to tady do deníčku 😄. Přes víkend to kašlu, to vedro je hrozné, dnes jsem jel 40 km a tachometr mi ukazoval 35,9°C - hruzinec. Jet nějaký delší kopec, tak mě jebne.🙈
    • No myslím, že jsi určitě neudělal chybu. Tak ať jsi taky spokojený. Já jsem zatím max. spokojený 😉👍 
×
×
  • Vytvořit...