Přejít na obsah

Autoalarm


pedroxxl

Doporučené příspěvky

Nazdar mám O2 FL ambiente. Vo výbave je samozrejme zahrnutý aj alarm. Keď som ho kupoval v showroome bol na lístku napísana aj zadná lakťová opierka no nikde nieje.... A chcem sa spýtať či mám fakt ten alarm v aute. Chcem naschval rozhukať svoje auto. Ako to urobím aby som zistil či tam je ten alarm. Bol som v škodovke sa na to pýtať a servisák mi hovoril, že tam je na 100 percent,ale rozhukať ho nevedel lebo to povedal, že len pri neopravnenom zásahu... Nemá niekto s tým skúsenosť??

Odkaz ke komentáři

Pedro, prítomnosť alarmu zistíš veľmi jednoducho! Pri zamknutom aute bliká cca každú sekundu, ak máš originál alarm priamo z výroby, tak pri zamknutí auta niekoľkokrát blikne rýchlo. Takisto ak máš alarm z výroby, na B stĺpiku v spodnej časti nájdeš tlačítko, ktorým sa deaktivujú snímače interiéru (aj polohový snímač). A ako zistiť, či alarm naozaj funguje? Stiahni okno na dverách vodiča, zamkni auto tlačítkom v kľúči, počkaj cca 30 sekúnd a cez otvorené okno strč ruku dovnútra a zamávaj ňou. Ak je alarm v poriadku, auto začne húkať :rolleyes:

Odkaz ke komentáři

Vnútorné čidlá tam nie su... takže túto možnosť môžme vylúčiť:angry: Je to Ambiente... a samizda tieto čidlá vnútorné sú od elegancu no neviem... nemám na stlpiku vypínanie tých vnutorných čidiel... Ledka na dverách je a bliká... Skúšal som všeličo.. Aj kľučom otvoriť nechať dlhšie otvorené nenaštartovať zamknuť odomknúť proste milion variant a nič... Alarm sa nerozhúka ani keď auto rozhúpem kopem do kolies no nič... :rolleyes:

Hodím súťaž? Kto mi rozhúka moje šípatko? :D O2FL

Odkaz ke komentáři

Podľa techničáku mi povedal, že tam ten alarm je... Ale technik sa mi zdal, že zjedol všetku múdrosť sveta a povedal, mi, že auto nerozhúkam, že to je najmodernejší alarm ktorý sa aktivuje len pri zlom zásahu do auta neoriginalnym kľúčom alebo neviem čím ešte... Proste chcel mi naznačiť až do toho nešpáram...

Odkaz ke komentáři

Pedro, napíš mi tvoj VIN kód, pozriem sa do databázy, že ako auto opustilo fabriku. Ešte je možné, že tam máš dorábaný nejaký nie originálny alarm, možno nejakú Metu alebo Jablotron...

Alarmy z výroby sú 2 druhy - alarm so snímaním vnútorného priestoru (PDA) a alarm so snímaním vnútorného priestoru aj s náklonovým čidlom (PDB). Obe prevedenia majú vypínač na B stĺpiku. Ak ho tam nemáš, nemáš v aute originál Škoda alarm :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 roky později...
  • o 8 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...