Přejít na obsah

Demontaz plastu/koberce kufru


Jary24

Doporučené příspěvky

Zdravím,

hledal jsem nenašel jsem (pokud to ale nekde opravdu, je tak omluvte mou neschopnost :-) ) - dotaz zní: Jak rozebrat obložení kufru u combi?

Pokud by v tom byl nejaky rozdil tak jde o FL.

Když jsem se o to naposledy pokoušel, tak se mi nepodařilo sundat plasty nad podběhema, abych stáhnul koberce.

Něvěděl by někdo jak na to?

Díky

Odkaz ke komentáři

Musíš dat pryč roletu, ale to jsi asi mel...

Odmontovat ten sklopný háček na tašku a oddělat tek kus polstrování mezi zadní sedačkou a dveřma (mám pocit že povytáhnout směrem nahoru), za tím je totiž ještě jeden šroubek...a pak už by ti snad nemělo nic bránit...

 

Odesláno z mého P6-U06 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Díky za tip, dnes jsem se na to vrh a podařilo se.

Kdyby to někdo potřeboval tak ještě je zrada ve šroubcích (pro horní plast i koberec) pod plastem co je na hraně kufru.

Ideální tedy je začít demontáží plastu hrany kufru co je zámek, potom boční plast a nakonec horní plast + koberec.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Ahoj,

Zde je trochu podrobnější návod, snad to někdo ocení 😊 (PS: Octavia III 2014)

  1. Vyndání roletky
    1. Stlačit stranu roletky, poté vyjmout nahoru ( pro ty co by nevěděli :D)
  2. Odmontování zadního krytu33107092_Step2(Mal).png.c182e21bba1d43c6d5e07b3922e62da1.png
    1. Vytáhnout „špunty“
    2. Vyšroubovat matky
    3. Sundání krytu pohybem nahoru
  3. Odmontování plastu1560884242_Step3(Mal).png.4dc15b4c9cf390aa66a1ea492232927e.png
    1. Vytáhnout „špunt“
    2. Vytáhnout plast nahoru a do strany
  4. Odmontování držáků1055342056_Step4(Mal).png.0a29b4f2a77b481d64809637f5aaf408.png
    1. Odšroubovat 2 držáky na tašku / síť
  5. Sundání krytky zadního sloupku169609150_Step5(Mal).png.e1abb9abae8bff72960756dab985d5cd.png
    1. Sundat krytku pohybem do strany (Ideálně podebrat plastovou podběrkou na odstrojení tapecu)
  6. Odmontování - uchycení plastů997186490_Step6(Mal).png.bc155cf81f65db4b4b649b11b2abb9ac.png
    1. Vyšroubovat 4 šrouby – 1x zádní sloupek, 2x věšák na tašku, 1x šroub za roletkou (není na fotce)
  7. Sundání tapecu
    1. Nyní už jde tapec z velké části sundat, při sundavání dejte pozor na kabel pro světlo (ideálně ho odpojit / vyndat) a kabel k 12V zásuvce – opět ideálně odpojit / vyndat)

Pokud potřebujete sundat komplet tapec, tak je ještě potřeba sundat plastový kryt u „sloupu“ u zadní sedačky. V mém případě jsem měl látkový kus s Airbagem – horní uchycení stačí vytáhnout nahoru a do strany, spodní uchycení se nejspíše musí odmontovat - je přichyceno pod sedačkou k trupu.

Upraveno uživatelem ImKumii
Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Tak to jsem schvalne hledal heslo na Octaviaclub, abych ti podekoval. Taham kabel do kufru zepredu, spodni listy A/B/C sloupku jsem jeste nejak zvladl podle dilenske prirucky, ale u kufru jsem zustal bezradny (nebo spis kazdy krok zacinal odkazem na nutnost odebrat jeste neco predtim, tak jsem prelistoval, a takhle asi 3x za sebou, jak jsem na to koukal na mobilu, tak jsem to docasne vzdal 😂), takze naprosta pecka. Dekuji.

Upraveno uživatelem grandcanyon
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...