Jump to content

HONZAV1

Uživatelé
 • Posts

  1,941
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

2,103 profile views

HONZAV1's Achievements

154

Reputation

 1. Je to řádně odvzdušněné? pokud jde přes zuby zpátečka a řekněme jednička, tak to řádně nevypíná, to znamená není dostatečný krok. spojka zabírá odspodu?
 2. A hydraulické spojkové ložisko se měnilo?
 3. HONZAV1

  SOS tlacitko

  Nevím, jestli to Octavia 3 měla někdy ve standardní výbavě (měl jsem 2014 a 2019) a neměl to . Pravda, ta 2019 nebyla Top výbava. V Superbu 2018 a 2022 jsem to mám i v nižší výbavě. Taždopádně zrovna kolem 2020, kdy to přišlo standardně do O4, tak to zlobilo, takže je možné, že to ve výbavě v tu dobu u výběhového modelu opravdu nebylo. Pokud tam není tlačítko, tak si myslím, že skrytá polovičatá funkce tam nebude. Jinak určitě návod k obsluze pomůže rozluštit i tuto záhadu.
 4. Poradit konkrétní rádio neumím. Důvod je ten, že každému vyhovuje něco jiného a to, co někdo doporučí nemusí druhému dobře fungovat (používá jiné funkce ...), nebo zrovna padne na "páteční" kus. Spíš poradím, jak postupovat s výběrem, zrovna jsem řešil kamarádovi do Octavia 1/2004 minulý týden, kdy origo rádio umřelo. 1. jasně stanovit, co očekávám za funkcionalitu: kamera?, handsfree?, navi/zrcadlení?, zesilovač? 2.jasně stanovit cenovou hladinu 3.potřebuji CD mechaniku? 4.soulad barevného podsvícení se zbytkem auta (někdo neřeší a klidně do zeleného dá červené rádio ...) 5.kamera? 6.vybrat osvědčeného prodejce - někdy ušetřená stovka je drahá stovka Octavia 1 je díky absenci CAN, standardního rozměru do palubky dost jednoduchá a je to jen o prioritách. Já nakonec vybíral Pioneer a JVC s CD, hands, USB do 4tis. a vypadl mi JVC, dnes vyzvednu. U Octavia 1 je potřeba vzít mezikus napájení antény.
 5. Mi tam prostě chybí ty přední mlhovky ... . Alespoň nebude na první pohled vidět levnější verze ... .
 6. Možností je hodně, začít opatrně pročištěním kanálků - odtokových hadiček. Může ale být, že již budou steřelé a budou se trhat ... .
 7. Jak dál postupovat? je to celkem jednoduché 🙂 . Zjistit, kudy tam zatéká. Takže sundat stropnici a dívat se, kde se začne objevovat voda, možná to bude vidět už po sundání. Další řešit dle situace.
 8. Nerozumím, v čem je problém táhhout 2-3m kabelu od "couvačky" ke kameře. vše ostatní bude "bastl". Ta kamera pak má na zobrazovací display přenos bezdrátový? Kamera bude uvnitř za sklem, nebo vně auta? Pokud venku, pak bez připojení ostřiku stejně ve dnech, jako jsou teď moc vidět nebude (zkušenost, já ostřik mám, často musím nejprve "omýt").
 9. Toto ještě nemusí nic znamenat, vše odpovídá normálu chladných vlhkých dní. Pokud je toto po jízdě třeba 100km a v nádobce něco mizí, pak bude problém. Toto je 50/50.
 10. Skoro bych se divil, že by prokousnutou hadičku nezaznamenala ŘJ, na 1,6 vždy a u 2.0 taky, ale tam byl vždy kus pryč. u 1,6 jen malé kousnutí, většinou z nepohledové strany. Proi jistotu bych omotal páskou, případně zkrátil, dal spojku a hned se uvidí. Švagrové jsem to na hulváta udělal z měděných trubiček, jen spojenní je kouskem bumy a od té doby klid :).
 11. A protože pro moji škodovku tu olej není, tak jsem tam vrazil něco z Tesca, co jsem tam měl asi 5let 🙂 . No co, stejně půjde po ca 10 hodinách běhu motoru vylít.
 12. Ohledně klepáni jsme si na 81kW taky mysleli, že je něco s rozvody a byla to rozpadlá dvouhmota. To nás vůbec nenapadlo, byla tam asi rok a pár km. Na volnoběh strašný rachot, přidání plynu, utichlo ... . Rachot to byl brutální, jak potkaný motor. A myslí, že ani nepomohlo sešlápnout spojku.
 13. Přesně tak, stejně tak nechápu lidi, co mají jen jeden klíč ... .
 14. Kamarádovi jsem to takto opravoval u Fabie Combi. Stačilo tu spéru nově přetmelit. Ohledně toho koberce si myslím, že ten užší a dvojím lomením je do modelu s dvojitou podlahou kufru. Pokud si to dobře pamatuji (je to už 18 let co jí nemám), tak jsem právě při dvojité podlaze ty boky měl bez koberce.
×
×
 • Create New...