Jump to content

HONZAV1

Uživatelé
 • Content Count

  1 240
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Excelentní

Recent Profile Visitors

1 456 profile views
 1. Hadičky podtlaku, lambda, zapalovací cívka, svíčka, senzory a čidla, vstřikovače, škrtící klapka ... . Bez základní diagnostiky cokoliv na motoru a příslušenství.
 2. Dokážu mít pochopení se staršími lidmi a i to, že jim internet a nová média nejsou tak blízká. Nicméně psaní velkými a malými písmeny patří k základní gramotnosti psaní na PC. Velká písmena (alespoň tak mě to učili - taky už nejsem ranní rosa evokují pocit křiku. To jen na vysvětlení. Jinak lehkým přenesením kódu motoru s dotazem na náplně strýček google odpověděl 5,7L. Kapalina se těžko určuje, to je o tom, jak se mění, ale alespoň 1L (někdo užije 0,9L, často jsem ale zase na googlu viděl 1,15L. A tak je možno pokračovat. Ostatní je stejné u všech jiných Oct.RS.
 3. Strašně záleží na použité značce. Klidně se mohlo stát, že brzdy byly ohřáté a šplíchla na ně voda a v určitých místech se zakalily. Jestli to dělají zadní brzdy se dá zjistit lehkým potažením ručky při jízdě. Švagr to měl také, po ca 2000km bubny Bosch k nepoužití. I jedna sada předních Zimmermannů se zkroutila. (nezávisle) U bubnů to může udělat, pokud se u ohřátých zatáhne pevně ručka. V obou případech (nové Zimmermanny a ATE bubny) bylo na dalších několik desítek km vše v pořádku.
 4. Už jsem to tu psal, na nové auto jsem si výslovně objednal a mimo leasing si zaplatím značku H, jako Honza. Sice ji nebudu schopen ovlivnit, ale pořád u nás lepší jakákoliv H, než A :).
 5. Člověk se učí celý život, ale proč odvzdušňovat brzdový systém po výměně kotoučů a destiček? Nikdy jsem to za 22let s auty s ABS nedělal. Natož přes diagnostiku? Když jsem měnil třeba váleček u auta s ABS, tak pokud jsem si hlídal, aby mi nevytekla kapalina z nádobky, tak jsem nikdy přes diagnostiku odvzdušňovat taky nemusel. Takže proč? Jinak kamarád měl podobný problém u Octavia 1, a pomohla mu až výměna HBV i s posilovačem.
 6. Paket pro špatné cesty není nic jiného než zakrytí podvozku a jiné tlumiče s pružinami pro zvýšení světlé výšky ... . Jinak pro zajímavost má to švagr originálně z továrny na 1,6MPI z 2010 :).
 7. Klidně auto může mít i po 20ti letech 124tis., máme v rodině jak auta s malým nájezdem za hodně let, tak 2000tis. za 4 roky. Je to 1,6 benzín, tak třeba ano ... . Ani volant, ani výměna spojky nemusí nic znamenat, natož startér. Pokud je městský provoz, pojíždění ... může být. Ale byl bych sakra opatrný, cena je přemrštěná, ale vzhledem k aktuální situaci normální. Záleží na tom, jak vypadá kastle, interiér ... .
 8. Pokud jste nováček a nemáte mnoho peněz, tak jste udělal zásadní špatné rozhodnutí ohledně motorizace (auto bylo jistě výrazně levnější). To je prostě fakt, všichni odborníci radí se těmto jednotkám vyhnout ( i když tady pokud je prokazatelná výměna a nejnovější status by to mělo být OK). Složitost motoru a případné značné náklady nejsou jen kvůli rozvodům, tam těch "fines" a drahých srand je více. Pokud jste laik, tak až poznáte "rachtání" rozvodů, bude už zřejmě pozdě. Obecně platí, že pokud je správný typ napínáku a je na správném "zoubku", nemělo by se nic stát. A to je nutné zkontrolova
 9. Já hlavně pořád nechápu, proč řešíte výměnu motoru, když má najeto 95tis??. Rozvody se u tohoto motoru jen tak nemění a pokud už ano, tak se to pozná podle napínáku a to je snad mechanik schopen poznat. Znova se již po třetí opakuji, jak se to pozná je tu napsáno velmi obsáhle. Pod čarou: Myslím si, že každý motor na vrakovišti bude horší, než ten s 95k km najetýma a řádně udržovaný ( výměna oleje). A pokud už máte panickou hrůzu z "potkání" motoru, tak to nechte za 25k CZK preventivně vyměnit klidně i v tom autorizáku, nebo specialistů viz výše a máte klid na dalších min95tis
 10. Tak jo :). Žijete v jiné dimenzi. Pokud si přečtete vlákno, a já ho četl, najdete tam všechny odpovědi. Je pravda, že těch motorů je po vrakovištích hodně a jsou v 1A stavu, tak se to vyplatí 🙂 .
 11. Stačí si koupit nějaký kukačky a nalepit je tam :).
 12. Jestli stojí výměna v autorizáku 25tis., tak výměna motoru v autorizáku nebude stát 50tis., to by snad pochopil i náš kocour. Pokud si přečtete celé téma o tomto motoru zde na fóru, tak tam je nejen napsáno vše o rozvodech, jejich kontrola (napínáku) a pod., ale i o ceně motoru. Vím to, že to tam je, neb jsem se tématem zabýval pro kamaráda.
 13. Bohužel není vidět levá strana, ale to, že je ohnutý levý nosník je celkem jisté, možná až o 5cm, stejně jako to, že se to přeneslo i na ten pravý - ten se nepatrně vrátí po rozdělání výztuhy, ale rovnat se bude muset. Cena je relativní, může to být i za míň, nějaký garážník by to jistě zvládl levněji. Vše záleží na celkovém stavu auta, nájezdu a motorizaci, pak je potřeba kalkulovat. Tím, že je to hnuté do boku nebude porušena zásadně pevnost karoserie, pokud je auto v dobrém stavu, má smysl zachránit. Pokud je to ale bouchlé na kolo a je hnutý hrnec - což není vidět, já bych to neoprav
 14. Vyšší marži mají zcela jistě na dílech, obratově ale na autě i s minimální marží udělají samozřejmě více :).
×
×
 • Create New...